* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (21) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Zuzici...pe unde sunteti? In sfarsit vad si pe aici o pauza.... Eu azi sunt harnicutza rau...m-am trezit cu chef de si pe mine cand ma apuca scormonesc si prin cele mai ascunse colturi....
Monica, multumesc...abia astept sa-mi vad mama, aseara am intrebat-o pe ce parte a avut ea sarcinile si mi-a zis ca pe stanga l-a avut pe fratele meu iar pe mine si pe cele 2 surori pe dreapta! A zis: "fetele toate le-am avut pe dreapta si baiatul pe stanga". Cum o mai tine ea minte de 47 de ani nu pot sa-mi dau seama....
Ma duc inapoi la treaba!

Simonette11+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetelor, azi mi-a trasnit o alte idee de mancare, m-am facut si eu harnicutza...

salata de dovlecei dobrogeana, adica dovlecei felii prajiti si cu mujdei peste.. .
Bine ca familia vrea dovlecei pane, si aia cu mujdei ii raman toti mie Si cartofi prajiti, of course!

Simonette ,la mine intrebarile pentru mama si sora n-au avut nici o legatura cu sarcina mea, nici una n-a avut greturi, sor-mea s-a ingrasat la prima sarcina, mama a ramas ingusta in solduri pana in ziua de azi, iar cand era cu sor-mea toate semnele babesti ii spuneau ca o sa fie baiat... da' toate, cu sarea, cu verigheta, cu forma burtii etc.

hai va pup, trec pe treaba
Monica 18+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

quote:
Originally posted by docdecap

fetelor, azi mi-a trasnit o alte idee de mancare, m-am facut si eu harnicutza...

salata de dovlecei dobrogeana, adica dovlecei felii prajiti si cu mujdei peste.. .
Bine ca familia vrea dovlecei pane, si aia cu mujdei ii raman toti mie Si cartofi prajiti, of course!

Simonette ,la mine intrebarile pentru mama si sora n-au avut nici o legatura cu sarcina mea, nici una n-a avut greturi, sor-mea s-a ingrasat la prima sarcina, mama a ramas ingusta in solduri pana in ziua de azi, iar cand era cu sor-mea toate semnele babesti ii spuneau ca o sa fie baiat... da' toate, cu sarea, cu verigheta, cu forma burtii etc.

hai va pup, trec pe treaba
Monica 18+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie



Nu inteleg ce ai vrut sa spui!
Poate faptul ca nu seamana o sarcina cu alta chiar daca e vb de mama ta...aici ai dreptate! Dar eu ma refeream la statistica, care zice ca deobicei pe dreapta sunt fete. Ieri m-am mai intalnit cu niste mamici...chiar multe, intamplarea a facut sa merg la ziua unui copil! Si pe toate le-am intrebat! In afara de cele care nu mai tineau minte toate au dat raspunsul care intareste statistica, in afara de una! Pt mine e ca o joaca... si sunt oricum tare curioasa sa aflu tot ce se poate despre cum au avut sarcina sau cum au nascut alte femei!

Simonette11+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor!!!

Eu ca de obicei in week-end.... la cumparaturi... Si bineinteles ca am luat si pt bebe, de la Z, va pun poze aici,pur si simplu nu am rezistat: http://family.webshots.com/photo/2374056470065968642jMjbAx

Am intrat si intr-un alt magazin cu carucioare si patuturi si deja am ochit patut si carut,mi-a ramas sufletul la ele. Si aveau acolo silenjerie de pat pentru bebe, o minunatie si ceea ce e mai important pt mine, toate din materiale antialergice, eu sunt alergica la acarieni si ma chinuie tare boala asta de aceea imi e teama sa nu fie si bebe predispus la asta. magazinul aduce marfa din Italia- Feretti si mi-a ramas sufletelul la el.

Va pup dulce si merg ca mai am putin de citit din urma. Sa imi spuneti ce parere aveti despre lucrusoare!

Pupici,
Angelique 20+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

simonette
ce vroiam sa spun e ca pe mine ma enerveaza ca la mine in familie nu s-a potrivit nimic din ce a fost la sor-mea sau la maica-mea . as fi vrut eu, ca mi se acrise de rau in primul trimestru...
eu am declarat deja, am baietel si e mai mult in stanga pana acum -adica cu picioarele ma loveste in dreapta, si dimineata e mai degraba umflata pe dreapta burtica. scuze,nu am vrut sa te supar in vreun fel.

fetele
Monica 18+ (maine 19!!)

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Angeliquedes- sunt foarte dragutze lucrusoarele .Mi-a venit si mie chef de iesit la cumparaturi pentru bebei

17+

http://bd.lilypie.com/Xr8Mp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Super lucrusoarele, Angelique.Iar tu esti o dulcica.

Eu am probleme cu gasitul hainutelor de graviduta. Nu-mi vine sa cred ca-n Romania se gasesc lucruri mai frumoase ca aici.

Am spalat si eu azi 2 masini de rufe si uscat..mai am de calcat... dar nu prea-mi mai arde azi.
Acum am bagat la cuptor o friptura de vita,cu cartofiori,morcovi,ceapa,ciupercute,diferite ierburi...si pasta de tomate.
Pe seara ,ne bagam la 1-2 filme,caci ne-am aprovizionat azi cu cateva.

O seara placuta va doresc,burtici-zuzici.

bebe de Honey 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Monicutza si fata ca nu m-ai suparat deloc! Dar am citit mesajul tau de 2 ori ca introducerea nu mi-a fost clara! Ete naaa....cum sa ma supar? Eu sunt cu obsesia mea in ce priveste statistica...cu fixul meu, ca nu mai pot de nerabdare inca o luna sa vad...am sau n-am futitza in burtik???
Angelique f. frumoase lucrusoarele si tu esti atat de senina!!! Eu mai astept pana plec la cumparaturi, ca eu nu-s mare ca voi!!! A...pe ala cu "tata e cel mai puternic" l-am avut si eu la Luca, si inca vreo doua cu mesaje de-astea printre care unul cu:'VREAU O SORA"

Simonette11+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Honey...vrei sa ma omori cu friptura aia? Sa-mi dai reteta ca suna delicios...salivez..
Relaxare maxima diseara la filme!

Simonette11+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor,

Simonette, apropo de body-ul cu "tata e cel mai puternic",mai avea unul pe care scria "eu si cu tati o iubim pe mami", pe ala l-am ichit eu dar pentru 12 luni,mi-au promis feteleca vor mai primi si pentru nou nascuti asa ca stau la cotitura si il astept.

Si eu am bagat la cuptor o tava cu peste din acela file, fara oase si cartofi, rosii, ceapa si legume mexicane, a iesit suuuuuuuuper.....

Pupici,
Angelique 20+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput