* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (21) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Shose, dragut bebele. Cate sapt. ai ?

Fetele, eu va pup, maine "zburam" acasa. Si miercuri merg la 3D, sper sa ne arate si noua bebe ce "tine" ascuns intre picioruse. Aveti grija de voi si de burtici.

Laura Ioana, poate tragem o intalneala cand ajung la Piatra. Soacra-mea are internet si o sa mai intru sa vorbim.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Irlandeza am facut 13 joi.
Suntem mici inca.
Pupici si multumim de compliment

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Alina023 & Shose - V-am vazut pozele cu bebelusii!Ce emotionant si frumos poate fi!!!Felicitari!

Noi astazi tocmai incheiem saptamana 20 de si sunt tare fericita!

Sotul cel putin este in al 9-lea cer!Cum a aflat ca are baiat, fara sa-mi "ciripeasca" nimic, a si sunat la magazinul acela special sa-i cumpere feciorului, cel mai deosebit Bugaboo Stroller!!!
Ceva mai devreme insa, taman in timp ce luam masa de pranz ,au sunat cei de la magazin sa vorbeasca despre culori preferinte etc, si l-am prins cu "mata in sac".
Ca explicatie cica:- pai ce,la fete le-am luat si luuuui nuuu?!
Ioooiii, am ras cu lacrimi cand mi-a impartasit in final, ce pretentii "de cumparaturi" are pentru el!
Asa cu un foc le spunea!

Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor m-am intors intreaga de la meci, m-am ferit de inghesuiala, dar am fost dezamagita de jocul slab Shose am luat-o cu 3-0

19+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irlandeza ar fi fain sa ne intalnim la un suculet Drum bun spre tzara.
Maine iau din motz finutzului nostru, desi are 1 an si 4 luni. Am asteptat pana acum sa vina si a doua pereche de nasi din Italia. Sunt foarte curioasa ce va alege de pe tavita

19+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by Shose

Irlandeza am facut 13 joi.
Suntem mici inca.
Pupici si multumim de compliment

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/



sunteti mici dar o sa cresteti mari. dragutz bb, sigur va semana cu mamica lui



Mari 15+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza!!! O dimunica minunata sa aveti!
Sunt si eu cu sufletul alaturi de fiecare...
Felicitari celor care au aflat ce culoare va avea carutzul
Felicitari Felicia, pt bb miscaret si nazdravan, sa creasca mare si sanatos!
Felicitari celor care au simtit miscarile lui bb si care sunt in
Va doresc tuturor numai bine!!!
O sa plec la tara la mama si o sa-mi lipsiti!pe toate!!!

Simonette11+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

va salut pe toate.vad ca sunteti harnice,ati deschis iar un nou capitol.m-am gandit la un subiect de discutie:unde veti naste? clinica particulara sau spital.va intreb asta pt ca in ultima vreme multe mamici aleg clinicile private.
va pup pe toate si va urez un weekend placut

iulia 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

shose
fruumos bebe! sa creasca mare! ai inceput si tu albumul de bebe!

simonette, vacanta placuta la tara!

Laura Ioana, pacat de meci, nu neaparat ca au luat bataie, ci pentru ca au jucat slab..

Iulia, eu nasc la spital, dar e o maternitate recent renovata, frumoasa, moderna, fonduri Phare. De-aia si merg la Medgidia si nu raman in Constanta. Sper sa nu dea zapada pana atunci, sa ajung cu bine. De altfel multe gravide Cta prefera Medgidia, stiu unele care au fost la Cernavoda, numai sa evite spitalul judetean, care e cam jale daca nu cunosti pe cine trebuie sau nu cotizezi regeste. Si ajungi uneori fix la pretul de particulara...
Chiar ma gandeam, ca pe certificatul de nastere si buletinul copilului o sa scrie medgidia (cum la mine scrie Mangalia...) O sa-l fac medgidian!! (parca ar fi din Star Trek!). eu eram mangaliota...

Monica 18+ cu putsa



Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Buna gasit, zuzici.
Tare greu tine omul pasul cu voi.
Vroiam sa va spun ca ieri am iesit la oras si, fiind prin preajma am intrat la ToysRUs.... de unde nu-mi venea sa mai plec.
Aveam un zambet tamp pe fata, cu gura pana la urechi..si-i tot aratam sotului ce trebuie sa-i luam lui bebe,cand va fi timpul.
Vreau sa fiu si eu bebe din nou!!!!!!! Super toate lucrusoarele: carucioare,scaunele de masina,cos de pus bebe si leganat,ca sa nu mai vorbesc de mobilier.

In alta ordine de idei, mai avem 10 zile si mergem si noi din nou la Spital. Sper insa, sa ne bage si la eco... altfel voi fi foarte dezamagita.Mi- dor sa-l vad pe bebe.

Azi am sa-mi comand si eu produse Mustela, caci am vazut ca sunt tare laudate.

Sa aveti un weekend plin de voie buna si relaxant.

bebe de Honey 12+

Mergi la inceput