Ingineri fosti, viitori....(12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

mama, cat v-am cautat, ia haideti pe prima pagina...
Dana, suntem mai bine acum, Luca mi-a facut febra sambata, duminica, am fost sambata cu el la urgenta, a zis ca o ureche e rosie, ne-a dat antibiotic, dar eu nu i-am dat imediat, m-am gandit ca poate reusesc sa-l tratez cu picaturi de urechi, nas, nurofen, insa noaptea facand febra, am inceput sa-i dau. Azi a fost bine, ne-am dus in zoo ca a fost timp frumos, dar de miercuri incep iar ploile. Cu sorela e fain, copii sunt bucurosi ca au cu cine se juca, ea e cu 9 ani mai tanara ca mine, si le face pe plac.
Pitica ta e bine acum?
Kati, vazand ca nu ai facut nici o cafeluta, ma intrebam unde sunteti, dar parca ai zis ca mergeti la baraj o saptamana, sau nu acum? oricum, distractie placuta...
Gabi, copii tai ce fac acuma in vacanta? cu cine stau cand esti tu la servici?
Aici vacanta de vara e de 6 saptamani, iar gradinitele au aproximativ 3 sapt, Marc incepe de luni, d-ne ajuta...ca e toata ziua afara altfel, nu vrea sa-l invet nimica.
Nico, n-ai vent de la spital? sa ne povestesti de bebitza...

o seara placuta tuturor!

Claudia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
in sfirsit reusesc sa intru si eu un pic.
n-am fost plecati niciunde, din pacate. a fost simbata o furtuna mare in timisoara si n-am avut nici telefon fix, nici net pina azi-noapte.
deci, poftiti la cafelutza!
vad ca a plecat ancutza in concediu, am intirziat cu urarile de drum bun etc..
aurora, colegii de pescuit ai sotului meu tocmai s-au intors din delta cu 40kg de salau.nu stiu unde au fost.
dana, cum sunt copilutzii?
claudia, si noi (robi) tot cu urechea a avut si fara antibiotic n-a trecut. a luat 10 zile incheiate.multa sanatate piticului!si eu cred ca o duc pe kriszti la gradi de luni sau marti (sapt. viitoare) ca nu mai pot cu ea acasa. si robi necesita atentie mai multa, incepe sa misune, deci, am activitate.
ioana, nu mai zici nimik? te-a terminat vladi?
otilia, concediu placut si tie!!! sa va dsitrati fain!!!!
gabi, tu nu mai pove nimik despre voi? stiu ca de obicei aveti program incarcat.
ana, ne-ai si parasit?

la noi nimik nou, a terminat si robi antibioticul, e bine, sper sa si tina. acum ii imunizez pe amindoi, ne pregatim de gradi. in rest, toate vechi...

ma duc sa fac ceva papitzi cit mai doarme lumea ca dupa aia nu-i chip
va pup, sa aveti o zi buna!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Neata!!

Katik chiar ma gandeam ce-i cu tine,ca stiu ca tu tii subiectul pe prima pagina Ma bucur ca cei mici ai tai sunt bine,ati fost la dr hemeopat pt imunizare?

Claudia sanatate lui Luca!Eu deja m-am saturat de raceli,mai ales la gat ,la Ana sunt in a 8-a zi de antibiotic,nici nu stiu ce sa fac,sa-i mai dau sau nu,nici in dr astia nu mai am incredere,prima data mi-a zis sa-i dau macar 10 zile,a doua oara cand m-am dus la control mi-a zis de 7 zile,s-a uitat in gatul ei cica nu se mai vedea asa zisul puroi,a doua zi m-am uitat eu si am vazut ca tot avea,si chiar si pe cealalta amigdalita,nu stiu ce sa mai cred Am sa ma mai uit azi din nou,dar cred ca renunt la antibiotic.

Va pup si ma duc sa fac curat prin casa,maine e sarbatoare!

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

dana, eu am inceput imunizarea pt. iarna cu ce mi-a dat pediatra (cu ce am facut in fiecare primavara si toamna), nu am ajuns la homeopat. am avut programare pe 12 iulie dar dr a fost in concediu medical si trebuia refacuta programarea, si voi ajunge la rind peste vreo 2 luni, cel mai repede si atunci deja este tirziu. le dau imunogrip.
si robi a luat tot 10 zile de antibiotic pt. git rosu si otita. la krisztina a fost alt antibiotic, care se ia max 5 zile, o data pe zi, ea a luat 4 zile si a mers bine.
nasol daca inca se mai vede dupa atitea zile de antibiotic. nu stiu ce sa zic, poate nu e antibioticul potrivit. eu o sa-i fac un exudat peste citeva zile (sa treaca 10 zile de la ultima zi de antibiotic) si apoi un aslo. vedem ce iese.
multa sanatate la pui!
va chefuiti miine, ai?

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetele!
In primul rand felicitari nico sa iti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si fericita! Si refacere rapida.
Mai Kati n v-am uitat, Vladi e ultimul care ma supara.
iar a avut sotu' accident foarte nasol, de abia ce primise de la sef'su un Audi A4 nou. De data asta a avut noroc zic eu ca nu a ramas cu sechele fizice ci mai mult psihice. si-a luxat mana si s-a ales cu un hematom mare la mana, i-au intrat pedalele prin picioare si e f zgariat, si un pic la cap de la airbag. Ce sa zic noroc mare pe capul nostru. Masina e varza rau. Fetelor am ajuns la biserica zau, ca nu stim ce sa mai facem. Imi este mila de el, in fiecare dimineata isi ia la revedere de la noi de zici ca nu mai vine acasa. e tare stresant. Dar o sa trecem cu bine si de data asta.
Acum ne ocupam si de apartament, deja am bagat o echipa sa dea jos tot de prin casa.
Anca azi le-am facut electricele de la apartament, asa cum am stiut eu, tot ce sper e sa se descurce. Am luat de pe un plan de electrice. Hi hi poate rad aia de mine.
Deci va dati seama ce zile am. Noroc ca Vla e cuminte ca deh mai prin magazine, mai prin parc, mai pe acasa sa mai manance el cate ceva.
Eu sunt si la cura, alta de data asta, ca deh peste 2 saptamani suntem la mare si facusem un mic colacel la burta de vreo 4 kile. Vad ca da roade bune cura asta. Om vedea pana la sfarsit.
Va pup! Trebuie sa fac de mancare ceva ca acusica se trezeste mandrul.

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

V-am scris un mesaj acum 3 zile cum am ajuns, vad ca nu apare. M-am conectat la un wireless dar din pacate merge 1 data la trei zile .

Noi suntem bine, Ana toata ziua in apa, eu incep sa mai prind culoare in obraji ca am ajuns pamantie aici, cel putin asa m-a complimentat sotul .

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza fetele!!!!

LA MULTI ANI SARBATORITZILOR DE ASTAZI!!!!!

otilia, concediu placut, sa va simtiti bine si va se odihnesti muuult!!!!!asteptam cu interes pozele la final de concediu.va chefuiti azi, nu?
ioana,doamne-ajuta ca al tau sotz e bine, doamne fereste, putea fi si mai rau!!! multa sanatate si sa-i treaca repede, mai ales traumele psihice, ca alea fizice trec mai usor!
ia da ceva amanunte despre cura aia!!!! da-i cu subsemnata aci!!!!. spor la trebi, ca avd ca iara v-ati inhamat!!! pupam pe vladi cel zglobiu!aveti grija de voi!
oare ce o fi facind nico si printesa? m-am tot gindit s-o sun dar mi-e ca o deranjez, stiu cum e in perioada asta. o sa incerc peste citeva zile, sau poate trimit un sms si daca poate, raspunde.
aime, la munci sau la concediu? ati reusit sa va mutati la casutza noua?tineam minte ca, cam acuma a fost termenul limita
va pupez, sa aveti o zi buna, ma duc sa bucataresc un pic, krisztina a plecat cu tata-sau la o tabara de copii, aici in apropiere, a avut el o treaba acolo si a luat-o si pe ea, asa ca acum am un pic de liniste. cred ca de saptamina viitoare o duc la gradi.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

tuturor sarbatoritilor de astazi, sa fie sanatosi si fericiti! Petrecere frumoasa!

Da Katik, ar trebui sa sarbatorim, noi insa nu o strigam Maria si nu suntem obisnuiti inca .

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Buna dimineata!
La multi ani! si de la mine tuturor sarbatoritelor!



Danasi Otilia, va chefuiti azi? petrecere frumoasa...
Ioana, sanatate sotului, d-ne ajuta ca nu e mai rau!!!

Azi nu fac nimica, Marc pleaca la bunici si noi in oras. Si am auzit ca gradi incepe pe 1 septembrie, numai pt parintii care au anuntat ca isi aduc copii din 20 aug se face o grupa, dar eu nu am stiut, asa ca are vacanta prelungita.
Aseara m-a scos sotul in oras, ce bine a fost, singurei, fara copii, fara nici o grija, am fost la un restaurant si apoi la plimbarica. Si mi-a facut seara si mai frumoasa cand mi-a zis ca nici o femeie nu e asa frumoasa ca sotia lui ...am zis ca mai iesim cat mai e sorela aici, copii s-au culcat fara probleme cu ea.

Na va las, ma duc sa ne pregatim de plecare in oras ca iar se strica vremea...in ro e cald?
pupici,

Claudia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

neata!

Multumim de urari dar noi nu tinem azi,ca de fapt e Adormirea Maicii Domnului si sf Maria mare e pe 8 sept(nasterea Maicii Domnului),noi atunci sarbatorim,tot pe 8 sept e si Paul nascut asa ca...Vad ca obiceiurile difera ,la noi in nord,in Moldova,asa se tine,in septembrie.

Katik probabil ca Nico n-a iesit inca din spital,eu stiu ca la cezariana spitalizarea e cam de 7 zile!

Claudia ce fain ca ati iesit singurei,sper sa repetati figura,tare-i bine cand ai cu cine lasa copii!

Ioana imi pare rau de cele intamplate,refacere rapida sotului si incerca sa vb cu el,sa-l incurajezi mult,nu e bine sa gandeasca asa!Spor cu apartamentul!!

Otilia cum e la mare ?Cred ca si fata ta tot numai in apa vrea...!

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput