Ingineri fosti, viitori....(12)

Ingineri fosti, viitori....(12) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.

nico38+ sambata va fi ziua cea mare 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dinineata!
La noi chiar e mai buna. Am reusit sa ma odihnesc putin spre dimineata. Alex s-a mai trezit doar o data. febra e mai mica, dar inca e. De obicei cand facea febra ii trecea in doua zile. Azi e a patra zi si poate scapam. Daca nu mai facem o vizita la nenea dr.
Anca cu firma ta cum mai sta treaba? Poate scapi mai repede de haosul in care esti! Si azi fa o pauza pt bagaje!
Otilia cred ca termenele limita sunt partea cea mai urata a meseriei noastre. Dulce foc Ana.

quote:
Originally posted by iepumic


Oti, noi doua mergem de manuta pana la capat. Si eu tot asa: trebuie sa las o gramada de lucruri terminate inainte de a pleca in concediu...oricum ma vor astepta altele la intoarcere. Partea mai proasta este ca nu ma simt foarte bine, sotul este inca in convalescenta si el si, pe deasupra, se lasa si de fumat....suntem amandoi intr-o stare foarte proasta dar sper din suflet ca acest concediu sa ne readuca intr-o stare normala si buna, pt. ca la intoarcere ne vor astepta o multime de alte probleme, printre care si o operatie de amigdale.....uffff......

Va pup si va invit la o pentru o zi cat mai buna.




Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.



nico38+ sambata va fi ziua cea mare 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Anca am scris aproape in acelasi timp.
O zi buna si tie!

nico38+ sambata va fi ziua cea mare 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata si de la noi!
la noi nu se arata a fi mai buna deloc. krisztina imi face pb noaptea, nu robi. cred ca nu oboseste destul si nu doarme adinc, se tot trezeste sa bea apa, apoi vine pishi, apoi nu stiu ce ii mai trece prin minte etc. azi-noapte am avut pauze din doua in doua ore. pe la trei a plins robi, cred ca de foame, a mincat, la 4 krisztina, inainte la 1 tot ea, la 5 m-am trezit sa dau antibioticul al robi, la 5.30 m-am culcat, la 7 m-am trezit sa-l pregatesc pe sotz pt. servici. cam asta a fost noaptea mea. dupa ce a plecat bogdan am zis ca numa' bine ma culc si dorm pina se trezesc teroristii. n-a fost sa fie! suna telefonul la 9 fara ceva ca vine un prieten sa aduca un calculator stricat sa-l repare sotzul.
acum sunt tahuie, nu mai stiu de mine, sper sa ma trezeasca, cafeaua, altfel...
azi l-am trimis pe sotz la gradi, sa duc fata ca asa nu se mai poate.
anca, eu vin sa-ti fac bagajele dar cu o conditite:: ma bag si eu intr-unul din ele.fii cuminte, ai grija sa nu te imbolnavesti chiar acum inainte de concediu. cine se opereaza de amigdale?
nico, bine barem ca tu ai reusit sa te odihnesti un pic! isi revine incetisor si alex.si robi e mai bine, ieri dupa masa a dormit 3 ore ceea ce nu s-a intimplat de tare mult timp.cu mincatul insa, deocamdata, mai putin.
si noi mergem miine sau poimiine la control. sper sa fie bine.

eu nu mai stiu ce sa gatesc si cind. acum am pus la fiert legumele si oul lui robi dar nu ma pot apuca de ceva mai mared e facut ca acusika se trezesc si atunci gata cu totul. nici idei nu mai am, ce-i drept, ceva ce merge repede si sa si tine vreo 2-3 zile.
na, m-am plins destul, multumesc ca m-ati ascultat!
sa aveti o zi buna, mai trag cu ochiul pe aici



Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mai stiti voi ca eu faceam probabilitati de ovulatie in august conform statisticii mele din ultimii doi ani, am mai prelungit si 4 zile concediul la mare, eeh, vise taica vise, cine credeti ca-i stresat si nu doarme noaptea si se trezeste la 7 dimineata cu gandul la formule si de atata stres nu se mai arata rusii si iata ca planul meu se naruie cu fiecare zi pierduta .
Si mai sunt si stresata cu drumul cu avionul, cu copilul prin aeroport.

Katik, voi sunteti mereu in actiune. Eu sunt asa fericita ca doarme Ana foarte bine noaptea, am dezvatat-o de cerut apa in timpul noptii, pipi nu mai face pe ea.
Anca, cine face operatia, tu sau sotul, la varsta asta? Ce bine ca se lasa de fumat, sper ca nici tu nu mai fumezi .
Nico, ma bucur de vestile bune, nu iesi la plimbare poate se hotaraste printesa sa iasa ?

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

kati am avut si eu o parte din problemele tale si le-am gasit rezolvarea:
1. sotul se pregateste singur pt serv, daca ii e greu sa-si puna pachet face foamea;
2. gatesc foarte mult la cuptor, amestecuri de legume; acum am si robot asa ca pun legumele la tocat in robot, apoi intr-un vas la cuptor cu condimente; in alt vas pun carne, tot la cuptor si in 1-2 ore e gata mancarea fara sa mai stai langa ea. mai folosesc si legume congelate. nu sunt asa de sanatoase, dar cund nu am timp apelez la ele. ieri am facut de ex un fel de pilaf, adica orez cu multe legume, plus carnita de porc. am doua vase care intra perfect in cuptor.
3. daca lui Alex ii e sete noaptea are cana sau sticla cu apa pe mobila si nu e nevoie sa ne trezeasca (exceptie acum ca e bolnav). dimineata si-a luat singur apa, dar l-am auzit si l-am pus pe sot sa verifice daca are febra si avea. si la baie l-am invata sa mearga singur daca e nevoie noaptea, numai ca atunci ma trezeste sa ma anunte.
Otilia am facut deja o plimbare destul de lunga pe ziua de azi. Am mers cu nasa sa-i cumpere hainute la pitica cu care sa o scoata din spital. eu aveam un fix sa o scot in rochita, dar nu am gasit asa de mica.

nico38+ sambata va fi ziua cea mare 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, faine idei mi-ai dat!

cu apa noaptea pot s-o fac dar cu mersul la baie tot o aud ca nu ajunge la intrerupator. i-am pus un scaun sa se urce dar e intuneric si se tot impiedica in ceva. de facut pe ea nu a facut demult.
cu mincarea mare dreptate ai! am mai facut asa ceva cu steamer-ul. dar al meu sotz papa o data si atit, cica nu e asa de bun. in asta are dreptate dar asta este.
cu pregatitul de serviciu, al meu ar si intirzia in fiecare zi ca tare greu se urneste din pat.daca nu trag de el, il apuca ora 10 (el lucreaza de la 7.30).plus ca are de luat in fiecare dimineata o pastila pt. tiroida inainte de masa de dimineata, ca altfel e nasol rau de tot cu tiroida, asa ca macar pt asta trebuie sa ma scol.
otilia, bb vine cind vrea el!!!! eu am invatat asta cu virf si indesat.a fost tot asa, cu calendar, cu teste, cu analize, cu ora exacta si krisztina a venit tot cind a vrut ea (cu o luna inainte de a incepe procedurile pt.FIV). cu robi ce sa zic, a venit din prima, tot cind a vrut el ca doar amindoi sunt leutzi.


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Bune dimineata, fetelor. Iar sunt huhurez cu noaptea-n cap....
nico, cu firma mea lucrurile nu merg foarte repede dar sunt perspective sa mearga foarte bine, singurul lucru care franeaza foarte mult este serviciul meu care in prezent imi ocupa enorm de mult timp si imi consuma energia de nu mai pot lucra aproape nimic. Aseara m-am intalnit cu asociatele mele si ne-am facut un plan de bataie, trebuie sa ne luam un sediu pana la sfarsitul anului si sa gasim colaboratori pe urmatoarele specialitati de proiectare: arhitectura (constructii civile!!! ca pe industriale avem arhitect), rezistenta, ELECTRICE (jale mare, greu de gasit..ne trebuie cineva foarte bun si care sa stie si curenti slabi) + 1 desenator in autocad (preferabil un tehnician, care sa si priceapa ce face acolo) pentru hvac + sanitare, sa ne mai descurce si pe noi.Daca stiti pe cineva interesat si demn de incredere, va rog sa imi spuneti!!!!!!!!! Eu sunt agitata, abia astept sa ma apuc de aranjarea viitorului sediu ca imi plac lucrurile astea foarte mult......si abia astept clipa cand voi merge la birou la firma mea!!!!!! Cred ca voi avea cu totul alta tragere de inima.
katik, ce noroc am eu cu tine ca-mi faci bagajele!! Am un loc si pt tine in valiza......apropo de asta.. ........noi plecam cu niste prieteni care au un VW Passat .....si am zis ca vom avea max. 2 genti/familie.....dar la cum ii stiu.......vor pleca cu tot sifonierul......si dn calculele mele, nici bagajul nostru nu va fi mic. Mi-e teama ca trimitemm bagajele in concediu si noi ramanem acasa ca nu avem loc in masina!!!!!!!
oti, sotul se opereaza de amigdale.....si va trebui sa se opereze si de deviatie de sept......el nu prea mai poate respira.....pe nas deloc iar pe gura.....i se inflameaza amigdalele, e mereu cu ele umflate. Se chinuie si el si ma chinuie si pe mine ca nu pot sa dorm.

Gata, ma apuc de treaba. Va pup si va doresc o zi cat mai buna posibil.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
gata cafeaua! si de la noi!(ca anca ne-a luat-o inainte)


anca, multumesc, multumesc! pai pasatul stie sa traga dupa el si o remorca, ceva!
nico, cum te simti astazi? ai facut ceva nani?
claudia, voi ce faceti? pe unde ati mai umblat?
dana, v-ati intors din concediu? cum a fost?cum s-au comportat copiii?
ana, nu ne mai scri nimik despre voi?
aurora, s-au returnat ai tai din delta? ceva peste?
la noi nimik nou, pauzele de rigoare azi-noapte, a mai latrat si cateau din vecini pe la vreo 4, ca nu-mi ajungeau ale mele.
mai fetelor, si la voi misuna multi catei? eu nu mai pot, atita nesimtire...
la noi e plin de rahati de ciini peste tot, nu mai ai unde sa calci, asa e de plin. eu n-am nimik cu posesorii de ciini, imi plac si mie dar daca il duci afara, curata dom'le dupa el. se joaca copiii prin iarba si dau de .... ieri am lasat o vecina sa se uite la copii si m-am dus si am sapat un petec de pamint cu iarba, intre trotuar si sosea. era asa de plin ca urcai/coborai din masina si calcai direct in dinsii. am facut curat, frumos, inca mai eram cu sapa in miini, vecina cu matura si vine un vecin cu catelul sa-si faca tocmai acolo treburile. nu m-am putut abtine. da' ce-s io, sa fac curat dupa fundurile cateilor, nu le am eu pe ale mele. ingrozitor!!!!!!
ma scuzati, va rog, de limbaj, de subiect dar de cite ori ies cu copiii afara ma enervez.
ufffff
sa aveti o zi buna!!!!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Am intrat scurt sa va salut ca nu am timp...azi ajunge sora-mea la noi asa ca in urmatoarele 2 saptamani sunt cam ocupata.
Kati, aici stapanii au pungi la ei si aduna rahatul in urma cainilor, asa e normal...bine ma gandesc ca nu fac asta toti, dar majoritatea...copii ce fac? ai dus-o pe Krisztinuta la gradi?
Anca, concediu placut, si timp frumos (acum la noi e deprimant, frig, ia-ti haine groase ca aici ai sa ingheti, si asa ramane vremea si in urmatoarele zile). Pai, las ca in passat aveti loc destul, si noi tot passat avem si sunt uimita cat incape...vezi ca ti-am scris adresa berariei in celalalt capitol undeva...
Nico, nastere usoara...si un bebe sanatos!
Oti, si tu tot acu pleci in caoncediu? daca da, concediu placut si voua si trimite-ne si noua putin soare ca ne congelam...
Dana, ai zis ca pui poze, ai venit de la mare?

pupici tuturor si numai bine,

Claudia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, spor la trebi!!!
n-am dus-o inca la gradi ca erau doar doi copii in toata gradinita, o sa vad saptamina viitoare, sper ca se mai string.
la noi s-a mai incalzit dar e asa vreme amestecata: cind soare, cind nori, cind ploua. sincer, mie imi convine asa.ieri au fost 33grd.
copii sunt bine, multumesc. miine mergem la dr la control cu robi, krisztina e super bine, ma toaca la cap de numa'.
distractie placuta cu sorella!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput