Ingineri fosti, viitori....(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Katik nu stiu ce sa cred,va d ca si tu te chinui cu ei,mereu se imbolnavesc si la tine,imi pare tare rau!!Eu nu-mi explic,ii dau antibiotic de luni seara si parca e tot mai rau,ce naiba sa mai cred,aseara abia am adormit de ganduri !Am sa ma duc iar la dr azi cu ea,dar nici in dr nu mai am incerdere,trebuia macar sa-i fac un exudat dupa parerea mea,daca ce are in gat nu e puroi si eu ii dau antibiotic degeaba,chiar nu stiu cum sa mai procedez

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

buna dimineata!
Dana, m-am uitat la poze, sunteti o familie tare faina, sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi! si vazand marea, ce dor mi s-a facut de ea!!! succes cu apartamentul!

Ma duc sa-mi fac o cafea ca sunt cam huiena si n-am nici un motiv, copii vad ca mai dorm, sorela a ajuns bine, copii sunt tare fericiti, numai vremea asta e de ...

Kati, faceti-va bine, ca acusi chefuiti iar...
na, va las ca s-au sculat copii...

o zi buna tutror, iar bolnaviorilor "insanatosire grabnica" !!!


Claudia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Dana, ce copii inalti ai, nu ma steptam la Paul sa fie asa mare. Sunteti frumosi in poza de familie. Am vazut ca ti-a facut sotul poza cand erai pe forum . Bafta cu apartamentul.

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Oti pai Paul are acusica in sept 7 ani iar Ana 3,ea e intr-adevar cam inalta pt varsta ei,multi spun ca e mai mare dar Paul e cam slabut si ar trebui sa fie mai inalt,dupa cum vezi il mostenesc pe tatal lor!Merci,sper sa rezolvam ceva cu apartam.Acolo,in poza unde eram cu laptopul,intrasem doar sa va salut!

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
am venit si noi "de la munca", adica de afara, am hranit lumea si i-am parcat.
dana, de obicei puroiul e dat de bacterii, deci, clar antibiotic. mai e pb ca nu merge orice antibiotic la puroi, la krisztina a mers doar azitromicina, in rest nimik.cu asta ne-am descurcat deja de vreo 3-4 ori. in toamna ii fac un set de analize (printre care si ASLO ca prea mi-a facut puroi de multe ori, sa nu cumva sa mai fie pe undeva vreun streptococ-asta da puroiul!), ca tot nu i-am facut de un an.si la robi, dupa doua zile de antibiotic el mi-a facut febra (inainte n-a avut deloc) si a fost mai rau decit la inceput. dr mi-a spus sa continuam ca trebuie sa mearga si a mers. s-a imbunatatit de-abia dupa a patra zi. si el nu a avut nici macar puroi, doar rosu in git si otita.
paul merge la scoala in toamna?si printesa la gradi?
claudia, te-ai trezit?!. multam, incercam noi sa ne facem bine, sper sa ne si reuseasca odata. cit despre chefuit, doar acasa cu familionul ca nu mai am bani de petreceri mari (mai am de dus un tort la gradi la printesa).
ma duc sa fac o ciorba de burta ca sa am mincare pe trei zile, ca nu am timp de bucatareala

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


WOWWWWWWWWWWWWWWWWWWW, NU-MI VINE SA CRED! un pic m-am intors cu spatele, si nico a si nascut!!!!!!!! Bine-ai venit pe lume, printesa mica!! Sa traiesti, sa fii sanatoasa, fericita si sa iti faci parintii cei mai fericiti oameni din lume! NICO, recuperare rapida, sper ca sunteti bine amandoua!!!!!!!
Katik, multumesc de incurajari, deja am terminat bagajele, acum mai trebuie sa ma linistesc si trag un pui de somn......pe 24 august noaptea ajungem in Timisoara, o sa stam la Casa Politehnicii (chiar vis-a-vis de catedrala).
Oti, vacanta placuta!!!!!!!!!! Poate ne intalnim!!!!!!! Noi plecam maine dimineata cu directia: PARIS!!!!!!!!!!!!!!!!!! ce mai conteaza restul, cand voi revedea PARISUL??? CEL MAI FRUMOS ORAS DIN LUME (din cate am vazut eu).......as vrea sa reusesc sa ma urc noaptea in Tour Eiffel, ca am fost o singura data, ziua......si noaptea cred ca este spectaculos.........of, deja visez cu ochii deschisi! Sa speram ca sotul se va simti mai bine si va fi ceva mai vesel, ca lasatul asta de fumat.......e TAAAAARE greu de suportat......in special de cei din jurul lui [:D}.

Probabil nu voi putea scrie in urmatoarele doua saptamani, asa ca va doresc numai bine in acest timp si va multumesc pentru suportul moral din ultima perioada, e mare lucru sa primesti cate o vorba buna la greu.....nu oricine e dispus sa faca macar atata lucru. Va pup si sa auzim numai de bine!!!!!!!

Sa nu ma uitati!

Ancuta


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
Ajutati-l pe Alex!!!

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ancuta, si tie concediu placut, poze reusite si cat mai multe amintiri placute, eu sper sa intru pe forum cat sunt la mare, nu de alta dar sunt dependenta de voi. Fii optimista, macar al tau sot se lasa de fumat, al meu nu prea mai are curaj nici sa spuna ca prea a esuat de multe ori.

Am terminat bagajele si este cam tarziu sa mai pun capul pe perna dar pe de alta parte sunt extrem de obosita. Maine va fi mai greu cu bagajele si copilul singura, va trebui sa astept 2 ore grupul din Bucuresti adica sotul si cumnatul cu sotia. Dar poimaine sper sa fiu fresh si sa inceapa distractia .

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nico, multa sanatate si fetei si tie, sa creasca mare si sanatoasa!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Nico,felicitari ,sa-ti traiasca fata si sa fie sanatoasa.
Eu azi m-am intors de la soacra din Delta de unde mi-am luat puiul.Mi-era dor de fata mea si chiar spuneam ca la anul nu o mai las o luna la bunici(dar pana atunci imi trece).Sotul a prins ceva peste saptamana trecuta dar eu nu.Oricum wk asta nu era de prins(conform solunar).Dunarea e inca scazuta si afara de somn nu prea am avut sanse la alti pesti.Pe bratul Sfantu cica se mai prindea ceva albisoara si rosioara dar noi am fost pe bratul Chilia la pomul laudat dupa ce am avut ca precedent un somn de 4,5 kg.
Pe 25 august s-ar putea sa mergem intr-o excursie de o zi la Sulina dar atunci poate doar vom face o mica plaja la mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

buna dimineata!!

Katik ce faci,cum se mai simt copilasii?

Aurora ce pofta imi faci de pescuit ,chiar mi-e dor ca n-am mai fost demult!

Otilia,Anca concediu placut!!

Gabi tu ce mai faci,ai avut concediu??

Claudia ce faci,te-ai trezit,ce-ti fac baietii?Cum e cu sora ta acolo??

-------------------------------------
Dana,mami de Paul si Ana Maria
-------------------------------------

Mergi la inceput