Mamici de septembrie-octombrie 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sabina sarcina usoara in continuare si un bebik sanatos-voinik! Si mie imi pare colul tau super ok!
myral tin pumnii sa ajungi cat mai aproape de termen si cu siguranta o sa fie totul ok !
Annisia ce-a mai crescut burtikul tau :) si ma bucur ca dr tau ramane fidel pacientei!
iuli8700 frumoasa camera bebikului!
Roxana ce tupeu are menajera ta :(
Un we linistit si lipsit de probleme va doresc!

33+ & 22kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
LA MULTI ANI SABINA! Tot ce-ti doresti tu de la viata sa se implineasca!
Annisia, fain caruselul, dragut de tot. Parca acum aproape 2 ani cand am nascut eu fetitza, erau astea dragute cu mult mai scumpe. Eu o sa-l folosesc si la bebelushul baietel, pe cel pe care il am deja (m-am atashat tare mult de el).
Roxana, spor la shopping si sper sa faca treaba buna aia la service cu mashinuta ta. Nu e placut sa ai probleme. Eu tin minte c-am patit-o odata (am pierdut discul de frana pe sosea, noroc ca eram undeva in camp in linie dreapta).
Merg sa culc pitika si poate oi mai reveni candva.
Bee 29+



si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Nu stiu de ce va chinuiti atat ca oricum nu o sa puteti steriliza 100% mediul in care traieste bebelushul...nici in spital nu este totul steril...ganditi-va numai cum fumeaza asistentele si apoi vin si pun mana pe copilasii nostri plus ca intra in contact cu aerul nesanatos de afara inca din primele momente in care iesim din spital...biberoanele trebuie sterilizate numai de produsii chimici cu care intra in contact pe perioada procesului de fabricatie, dupa aceea este suficienta oparirea tetinei la o temperatura cat mai ridicata si spalarea riguroasa a sticlutei de resturile de laptic sau ceiulet...cat am incerca noi nu o sa obtinem o sterilizare totala ca doar nu suntem in laboratoare...asa ca nu va mai faceti griji inutile...parerea mea...

georgiana33+ Andreea Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, spor la cumparaturi. Acum am ajuns acasa si nu am cum sa mai plec pt ca am ciorba pe foc. Oprisem aragazul cat am fugit la dr de familie ca e aproape, dar la Mall nu am cum sa ma bag.
Tomitza, frumoase lucrurile pt Naty
Mandarinutza, deocamdata m-am uitat pe net la patuturi pliante, dar cred ca o sa fac o vizita si la Carrefour.
Daca tot m-am dus la medic, mi-a luat si tensiunea si e OK si m-a si cantarit, asa ca raportez si eu +12. Ma duc la bucatarie sa vad ce mai face gaina mea prin oala pe acolo

Sim 35+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna dimineata!!!! De ce nu m-ati trezit mai si pe mine? Voi haladuiti pe aici de zor si eu trag..da mai bine nu mai trag nimic... Sunt fresh! Azi al meu serveste Patria si sunt singurica cuc. Deci sa inceapa distractia!!!!
Roxule, nu stiu mai mami ce sa iti spun eu de fotolii si balansoare comode. Trebuie sa le verifici. Eu fusei la Babycomfort, unde au doua modele, care nu imi placura neam, omule! Deci arata a stift. Parca sunt facute din scobitori, ca sa tina o saptamana sau pana ies din garantie. Plus materialele in care sunt imbracate husele, lasa de dorit... Cel de la Miniblue costa 20 milioane, dar e beton fratica.... Vezi daca ai ratat oferta lor - luai balansoarul si tot ce iti mai trebuia pentru beblin de inca alte 20 bulioane oferite moca de ei... Adica putei sa cumperi tot magazinul....

http://www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=39&cod_produs=546

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=GO7UluoAOpU

ceva frumos ptr. voi!!!




danielle 32+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Maruntzika draga, tu ai crezut ce mi-a spus doctorul? Eu nu... Pai ce il doare gura sa se dea rotund? S-o fi gandit saracul ca sa scape de gura mea, de nascut oricum va trebui sa nasc... Si cand oi avea durerile alea, sa stii ca o sa stau sa il astept pe el neaparat, sa vina din Honolulu special pentru mine... Haide ma, ca nu m-am nascut ieri.... A zis si el asa, ca sa ma mai calmeze. Probabil ca facusem pe mine de frica si vroia sa ies mai repede din cabinet, ca se imputise atmosfera... Ce glume bune fac azi... Nu-mi prieste libertatea...
Adevarul e ca ieri m-a consultat si pe masa. Dupa ce aveam fratica dureri, a mai inceput si el sa mestereasca prin-prejur... Am sos niste tipete, de cred ca au fugit restul pacientelor care asteptau sa intre la consult... Avea o masa dichisita si il intreb daca asa arata si cea de travaliu. Si tampitul imi zice ca nu, ca alea sunt mai mari si cu manere rezistente de care sa te tii cand te scremi, ca te cam incingi pe mesele alea... Deci m-a linistit complet... Asta apropo de ce vobeam mai demult cu fetele, cand e vorba de mintit frumos...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

De nascut, eu cred ca n-o sa mai nasca nimeni pana pe 15 August. Sper din suflet sa fie asa!
Sim, legat de patutul pliant, spre deosebire de Alex a Roxanei G, Ana mea l-a folosit la greu (chiar daca si noi am avut si pat de lemn). DAr poti sa astepti cu el, nu e mare graba. Cred ca noi l-am luat cam la 3-4 luni de la nastere. Acum depinde si de copil. Fata mea doarme oriunde, in orice pat, in orice loc, atata vreme cat ne are pe noi cei apropiati langa ea si cata vreme e cat de cat liniste. Noi la 2 luni dupa nastere am plecat cu ea la munte, ca voiam sa skiem. A fost tare bine.
Sabina, mi-am amintit ce ziceai tu cu hainutele. Mie 56 (first size mi se pareau mari). La noi in tara stiu ca prima masura e 50. Si astea sunt mari, chiar si pentru un bebe nascut cu greutatea buna. O sa incerc sa pun si eu poze cu gaza mea la 2 zile de viata (poza din spital si poza de cum am adus-o acasa). http://picasaweb.google.com/Radu.Ohreac/Ana .Sa vedem ce-a iesit.
Bee 29+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Annisia la noi te controleaza vaginal de fiecare data :)) iar eu ca am probleme (colul scurt) am avut parte la eco vaginal si la tuseu de fiecare data, iar in spital foarte des. Si unde pui, ca ma controla o dr, masura, se speria si suna dr sef care ma vroia si el la control, deci iar masurat, iar controlat....si durea de multe ori. Si cand maraiam, intrebau chiar doare?!
Cat despre dr tau, io am crezut ce a spus, ca pana acum era descris intr-o lumina favorabila....ramane sa ne spui la urma cum s-a comportat :))

33+ & 22kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sabina si la C & A gasesti hainute mici-mici, incepand cu marimea 42.

33+ & 22kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput