Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

flory - eu nu am probleme cu fasolea si mazarea ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mie de la sarmale mi-e rau..si ce-mi mai plac ca si gust!!!
ma rog..mie imi e rau de la mai multe..
laptele e floare la ureche la arsurile mele..beau si eu, dar cam degeaba din pacate..:(

26+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nici eu nu am probleme cu nimik ce e de mancare.... doar daca nu este
eu am iesit afara la plimbare cu prietenele mele gravidutele!
vb mai tarziu!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 26+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna, imi faceti pofte, dar nu face nimic, sigur imi vin si mie niste idei, sa-mi scot parleala!

Petro, bine ca ai intrebat tu, ca nici eu nu pricepeam ce vorbea BB pe-aici... Eu mai stiam si varianta de a inabusi ceapa.

[b]Flory, atunci n-o sa poti manca nici cand vine bb, pentru ca (daca alaptezi), ce te baloneaza pe tine baloneaza si pe bb, care tot nu prea poate scapa de aerul din burtica si provoaca colici.

Arsuri eu n-am , de fapt n-am nimic, numai pofte de de toate. Si de o saptamana pofte imense de dulciuri, cu rezultatul ca am pus 2 kg intr-o saptamana! Ce frumos, nu?

ma duc sa cumpar cioco, ca s-a terminat... si dupa i-am promis la pitica sa mergem in parc la locul de joaca, deci n-am scapare!


Va pup
adina 19+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Tot citindu-va m-am dus la frigider sa iau ciocolata inceputa acum o saptamana. Din fericire pentru mine era cu iaurt asa ca nu m-am omorat de dragul ei, ergo a rezistat destul de mult.

Eu de fel nu mananc ciocolata, ca nu imi place in mod deosebit, in general dulciurile nu sunt slabiciunea mea, mai degraba patiseriile sarate.

Astea fiind spuse, am terminat si ciocolata...

M-am apucat si eu sa ma uit de carucioare pe internet dar sincer m-au cam blocat preturile... Sigur nu pot sa car copilul in brate ?

24s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by bex

adalia, am auzit si eu pareri pro si contra...unele fete au fost multumite, altele nu prea...si eu m-am gandit sa merg acolo la inceput...dar apoi am renuntat....

problema fetelor era ca daca apar probleme la nastere te iei frumusel cu taxi si mergi la stanca sau la gine1...asa ca...

26 +
http://image.lafemmebonita.com/c/p408308.png



ce probleme nu se pot rez acolo? cu taxi? nu iti cheama o salvare?



adalia 24+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DOAMNEEE intru si eu sa vad ce-ati mai scris si ce gasesc ALT CAPITOL!!??...limbaritza se numeste ce faceti voi dar mai nasol este ca o faceti fara mine..eu am fost la gimnastica si masaj si ne=a dus tati la restaurant..si acum ce citesc la voi..despre DULCIURI..ma duc la cofetarie....IMI IAU REVANSA MAINE SI O SA VA SATURATI DE MINE..va pup pe toate o seara frumoasa..noi suntem ok..bebe cam puturos dar cred ca-si ia revansa la noapte

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ne trezim si noi... deschidem PC-ul si voi vorbiti de mancare... am mers direct la magazinul din colt si mi-am luat niste rondele cu ciocolata si alune(produse de patiserie) ... si acum ne-am linistit!
Victo nici eu nu suport Renni, mi-e greata de la el! Pt. arsuri .. le am seara bag alune si popcorn! Concediu placut si spor la bagaje!
pufule mie finetti nu-mi place ... parca are gust de margarina ceausista! dra nutela... bagam la greu inainte de gravideala.. acum vad ca astea mici nu simt nevoia! Cu mazarea si fasolea... imi plac la nebunie! Vineri vine mama mea la mine si trebuie sa-mi faca: ciorba de fasole verde, salata de vinete si dovlecel pane. Pana vineri mai creste lista
bb eu pun si 1/2 vanata in ghiveci!




PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna burticilor, vad ca ati scris tare mult, trebuie sa citesc ce-ati scris in capitolul anterior si sa va ajung din urma. Asa ca, incep.

Mihuta, scuze, nu stiu de am avut impresia ca sotul tau e in gemeni...am facut o confuzie, cum sunteti atit de multe, la un moment dat mai pierd si eu sirul...ce sa fac, sunt insarcinata...

Adelamaria, bine ai venit, sa ai o fetita sanatoasa si sarcina usoara.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin22+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ah, am uitat sa va spunem ca de azi am intrat in luna a 6-a!!!! Suntem tare fericiti!


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin22+ Lucas Daniel

Mergi la inceput