Mamici de noiembrie- decembrie (51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

asta asa e ce mai conteaza kilele.. bine ca e totul bine!

fetelor eu ma duc sa ma orientez de vreun cadou..asa mai simbolic... pt sotiorul meu drag ..daca mai sunteti pe aici credeti ca m-ati putea ajuta...vreo sugestie ceva?....aparte surpriza de diseara..care orim e inevitabila...daca n-o fi obosit..ca saracul e rupt in doua de munci..nu-i mai tb nici mancare ..daramite....tagege tare ca sa putem merge in vacanta linistiti fara sa mai stea stresat ca a uitat sa faca ceva...sau sa ramana cu tb nefacute...noroc ca nu mai este mult...nici macar cinci zile... inca un pas...

va si va urez o zi buna

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata!
mihuta aici e racoare bine!
adalia, jasminicilor, dana vio deci am si confirmarea voastra ca-i mai bine sa stau acasa! Si eu zic la fel!
adina sper ca te-ai mai linistit!
bb da, e ciudat cu kg. !Eu am luat intr-o sapt. 4 kg. si acum iar stagnez... probabil ca se acumuleaza diferit!Nu poti sa tragi inca concluzii despre cate kg. vei lua!
rge ma bucur ca tati va
ancuta sunteti frumoase?? aranjate?



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Dana, am stat acasa cu Sebastian 7 luni. La 1.8 ani spunea prima lui "poezioara" (daca mai gasesc link-ul vi-l dau), la 2 ani facea propozitii si acum ne inebuneste cu tot felul de expresii. Este putin cam alintat, dar este nazdravan, vesel, umple instantaneu camera in care intra. Uneori nu asculta, alteori este politetea intruchipata . L-am alaptat vreo 8 luni, am stat langa el noapte de noapte- si in cele linistite cat si in cele agitate, cand era bolnavior sau avea chef de joaca. Culmea este ca am prins cam toate momentele importante, chiar ma pot mandri ca l-am invatat eu: cu mine a facut primii pasi, l-am scapat de scutec (complet, inainte de 2 ani), de suzeta (ii spunea cioni ..),etc, etc.
Mancare i-am dat "ca la carte" (facuta separat de a noastra) pana pe la 1,5 ani- o preparam seara si i-o duceam (2 etaje mai jos) in vas vidat. Nici acum nu ii dam chiar orice (mai scapam la una-alta), dar oricum nu ii mai pregatim separat-ne-am adaptat noi dieta dupa a lui .
Cate momente importante sunt si dupa 2 ani...deja ma ingrozesc ce o sa fac cand va veni momentul acomodarii cu gradinita...
Inafara cantitatii, este importanta si calitatea timpului acordat crestereii lui. Adica, de multe ori exista mamici care stau fizic minut de minut cu ei, desi au alte preocupari...

Este drept ca a stat cu bunica, o persoana foarte vesela si "tonica"-cred ca este importanta si compania persoanei cu care sta...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adalia, asa este! un part-time ar fi ideal, eventual cateva zile da cateva nu...macar sa stai 8 ore (acum se poate si 6, numai sa fie conducerea de acord..), si sa nu stai peste program.

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor nu uitati de mine....astept....

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cami, cred c 2 pereti portocaliiiiiiii.. piersicuta, restul alb, peretii colorati sunt cei pe care vine mobilierul alb! corpurile de iluminat sunt de copilasi..in rest nu m-am gandit!



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Anacami ai dreptate, depinde si de calitatea timpului, depinde si de persoana cu care sta, depinde de personalitatea copilului! Celalalt nepotel al meu a stat cu mama lui pana la 1an, apoi cu bunica lui, o persoana cu personalitate foarte puternica (adica, soacra-mea). Vreau sa va spun ca a lasat pampars-ul la 3.5ani si atunci noroc cu fimoza! a mers la scoala la 7ani9luni, acum a terminat clasaI unde s-a descurcat foarte bine, dar n-are nici un prieten, nu merge nicaieri, nici in parc nu-i place sa stea! Doar in apartament la bloc, cu bunicii la TV! Asa ca eu am ramas cu impresia ca mamicile stiu ce-i mai bine ptr copii lor, mai bine decat oricine!
dana vio 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici!

Revin si eu dupa o perioada de absenta mai mult sau mai putin motivata, cu concediu medical si alte cele. De citit am citit tot ce ati scris, dar mai greu si cu postatul de mesaje. Oricum ma bucur pt voi ca sunteti bine si mergem cu toate inainte. Bun venit noii mamici si felicitari celor ce au mai aflat intre timp ce poarta in burtica.
Bebelina mea e bine, cred, ca misca de zor si cred ca iar si-a schimbat pozitia. Dar parca imi e din ce in ce mai greu sa dorm, sa imi gasesc pozitie de stat, la birou nu mai vb....cu kg-ele stau prost, dar asta e, raportez deja 11 kg luate in plus, iar peste 2 zile intram si noi in luna a 7-a. Wow, deja ajungem la ultimul trimestru.
Sambata merg sa donez sange pt analize si altele. Abia astept sa vad cum mai stau.

Cami am vazut pozele tale si mi-au placut f mult si mobila si patutul si mamica si bebele . As vrea si eu sa te intreb ce dimensiune are patutul (dc e 120x60 sau 140x70) si de unde l-ai luat? Ideea e ca am vazut ca are o laterale culisabila ceea ce pe mine ma intereseaza ffff mult si tot ce am mai vazut pe site-uri cu asa ceva sunt numai cele de 120x60 si pe mine parca m-ar fi tentat un patutz de 140x70. Astept pareri de cineva care are cunostinte in domeniu.

Va pup pe toate si va urez o zi minunata.

Anca 26+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pt Ramo.
as vrea sa incep si eu cursurile de gimnastica dar dupa 11 aug cd vin de la mare. Tu unde faci? eu am trecut de n ori pe langa Castelari si nu am vazut nimic care sa-mi indice unde e sala respectiva.

26+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Am intrat doar sa va salut si revin ca acum plec la dr.
Pupicei

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput