Mamici de noiembrie- decembrie (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello
cred ca sunteti la nani toate!~!
noi ne-am obisnuit cu culcatul spre dimi si acuma am luat pauza de la un film (recomand "The Premonition") e super).
pussi multumesc de Pm.
adalia, ne-am hotarat la ABN AMRO BANK> ce parere ai despre aceasta banca? suma nu e mare e vb de 4000 euro. as avea nevoie urgenta de raspunsul tau pt ca dimi mergem sa depunem actele. dupa mai multe cautari am avut de ales intre Bancpost ( credit in franci elvetieni) si Abn (in euro).
fug sa va citesc din urma!!
maine dupa amiaza stam mai mult la discutii ca voi fi acasa toata ziua !!

noapte buna la burtici!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

salutare,

am tot bantuit azi pe forum, dar de cate ori incercam sa trimit mesaj, ma deconecta, asa ca m-am lasat pagubasa.

Mi-a pierit somnul si bebelina mea ma batuceste rau cu loviturile, nu stiu de ce e asa de agitata...

In legatura cu legatul, parerea mea e ca e un babism de toata frumusetea, din categoria "pampersii fac copii cracanati" " nu-i spune pe nume pana la botez" " da-i pe la gurita orice mancati voi sa se obisnuiasca cu gusturile", "imbraca copilul cat ma gros ca sa nu raceasca si in casa si vara". Eu le dau ignore la toate.

Cristi , bine ai venit si bine ca ai scapat de mesajele moderate.

Adina , fruntea sus !!!



24s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cristina bine ai venit!! sarcina usoara in continuare!!

eu uitasem sa raportez: am ajuns la 10 kg in plus in ritmul asta recuperez si ce nu am pus poana la 20 de sapt!! mi se pare ff mult in 6-7 saptamni am pus 10 kg!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

bb , poate a luat-o razna cantarul ?

24s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mihuta bine ar fi, dar nu cred!! oricum sapt viitoare merg la dr si ma catareste cu cantarul lui!! mi-a crescut un burtoi imens!! maine pun poze!!
noapte buna.
ma duc la nani ca iarasi mie foameeeeeeee........

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

noapte buna, pofta mare (daca mananci)

Important e sa fie bebelina bine, fiecare organism acumuleaza in ritm diferit, poate iei brusc si peste cateva saptamani te opresti. S-au mai vazut cazuri.

24s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mihuta

noapte buna, pofta mare (daca mananci)

Important e sa fie bebelina bine, fiecare organism acumuleaza in ritm diferit, poate iei brusc si peste cateva saptamani te opresti. S-au mai vazut cazuri.

24s + Sophia


buna dimineata!
sa te auda Dumnezeu...eu am avut cam aceeasi prob.cu a yasminei...am pus 8-9 kg in mai putin de 2 luni

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

'mneatza

e racoare !!! bate vantul !!! chiar ma hazardez sa spun ca mi-e un pic frig !

Revin mai incolo, ca ma duc sa-mi pap iaurtul de dimineata si poate ies si din casa pana nu se incalzeste iar !

Stefania , toate cred ca am visat ca poate vom fi si noi niste gravidute din acelea finute cu 10 kg luate in sarcina, de preferinta toate pe burta, fara celulita, fara vergeturi, fara mers de rata!!! Realitatea este un pic altfel, dar sa nu uitam esentialul, mai bine cu multe kilograme si bebe in burta decat slabe si fara !!

24s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

quote:
Originally posted by adinag

Multumim de capitol, Stefi!
Mie mi se pare tare lipsit de logica, sa se sperie un bb de mantele lui. In burtica, in lichidul amniotic, oare cu ce se joaca ei toata ziua?
Zau ca-s suparata chiar tare-tare, si fff trista :-((
Va mai citesc, dar scriu numai cand am ceva de zis...
Adina 19+
Adina & Jasmina (24 iulie 2003)


Cu cordonul ombilical se joaca, voi n-ati stiut?! Trage de el si cu manutele si cu gurita, noroc ca este destul de rezistent, cordonul adica!
Nu mai fii suparata! Ai o fetita minunata si vei mai avea inca un BB!
Pussi, cum crezi tu ca o sa te plicti acasa cu 2BB?! Nici o sansa!
Si nu mai stiu cine zicea de diferentele intre copii care au stat cu mamele 1/2ani: asa este: nepoteii mei au beneficiat de toate variantele: si 1an si 2doi. La 2ani fetitele vorbeau perfect, foarte corect, la 3ani s-au hotarat singure ca ele sunt fetite mari si vor sa doarma in camera lor. Sunt foarte sigure pe ele si zic cate una de radem o saptamana! Nici eu nu pot stii acum cat o sa stau acasa, as vrea sa fie 2ani, dar am asa o presimtire ca firma se va desfiinta intre timp si trebuie sa-mi caut alt serviciu, dar mai este pana acolo!
Am scris un roman!
dana vio 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

helou!

stati linistite in privinta kg-lor- eu cred ca v-am luat pe toate: acum vreo sapt. aveam vreo 11 in plus, acum cred ca am deja mai multe... ma gandesc ca mai mult de 15 nu mai iau (inafara de cele deja luate)-sper..Posibil sa fie si retentie de apa, ca m-am cam umflat in ultimul timp destul de des!

Adina, uff, imi pare tare rau ca ai fost suparata (sper sa nu mai fii deja)!
Pussi, m-am uitat mai bine si am vazut ca patuturile de la Pali (modelul Roxanei) sunt transformabile- ceea ce inseamna ca sunt totusi o investitie pe timp mai lung. Ce bine ca iti poti lua din Ungaria, mai ales ca le poti lua la un pret mai bun. Cum le faci camera, ce culoare, cum asezi patuturile?

Eu i-am inaintat sotului "proiectul" de reamenajare al peretilor din camera copiilor, a stat nitel apoi a zis "bine,bine". El sustine- si cred ca are dreptate- ca mai bine ii vopsim decat sa punem poster/tapet, care nu cred ca vor rezista prea mult din cauza lui Sebi. Deja imi facuse o imagine a lui Sebi care le scoate sarguincios cu unghiutele.

Jasmin, asa este! ar trebui sa ne mai "stapanim" un pic reactiile, sunt momente in care imi vine sa "vars" toate of-urile mele, ca apoi sa imi dau seama ca totusi nu ar fi trebuit- ca nu sunt un capat de tara care sa afecteze linistea si intelegerea dintre noi...chiar uneori mi se par idei stupide si infantile...

In legatura cu infasatul, nu l-am infasat- chiar din spital l-am imbracat cu hainute. Am nascut la Municipal, daca aveai hainute il imbracau cu ale tale, daca nu il infasau (legau) cu scutece de ale lor. Ma mandrasc ca Sebi are niste picioare perfecte, si un corp la fel . Din contra, infasatul poate duce la strambarea picioruselor- sa apara disppalzie de sold (care se poate intampla destul de frecvent si la nastere...find atat de fragili).

Este posibil ca o perioada sa se simta mai bine infasati deoarece in burtica au avut spatiu limitat si au fost cumva "stransi"- acum fiind o senzatie noua prea multa libertate de miscare - cred

Baita se invata incet-incet; la inceput nu se baga complet in apa pana nu ii cade buricul (acesta se tamponeaza cu alcool); dupa ce cade buricul, liber la piscina

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput