Mamici de noiembrie- decembrie (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello fetele harnicutele...
iar ati vb de babisme. cred ca ati ajuns la ccl ca nu iese cracanat dc nu-l legam fedeles...iar faza cu urlatul pana la botez, iar nu o inteleg. pun pariu ca au alte probleme saracutii mai stringente decat lipsa botezului de urla unii dintre ei. chiar, la cat timp le trec colicii?
la cj a venit frigalaul..15 grade..iti trebuie fular la gat, ce sa mai...
bebelasul meu a fost azi vioi toata ziua, asa cum il stia mamica lui..acum s-a adaptat cred saracutul de el la tot mediul asta nou.:)
Rox si adina..haideti fetelor..in cel mai rau caz, la culcare cu voi si maine sa va treziti zambarete, ok????????????

26+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ADINA lamureste-ne ca nici eu nu am inteles...

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

gata am facut si modificarile..sper sa nu fi uitat nimic...

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Despre speriatul lui bebe, eu nu stiu daca se sperie de minutele lui, ci pt ca viseaza urit si tresare si isi duce minutele la fata. Asta e versiunea pe care am auzit-o eu.

Pussi, pai la cadita din aia ma gindesc si eu. Plus ca am auzit ca acolo vine o moasa la tine timp de o luna, sa te ajute si sa te invete...

Stefania, si tu ce ai patit? Ar trebui sa fii vesela, ca miine sarbatoresti. Aniversare fericita!

Gina, ar fi frumos daca ai avea baietelul mult dorit, dar orice bebe e o binecuvintare cind e sanatos...

Adina, cind vei vrea si daca vei vrea ne vei povesti ce s-a intimplat...deocamdata noi nu insistam, dar sa nu crezi ca suntem indiferente...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin22+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:


pussi, te inteleg cum simti cand te gandesti ca o sa stai doi ani acasa si poate te plicti...si eu sunt o persoana destul de energica, nu prea stau locului 10 minute, si cand imi iau liber cate o zi ma plictisesc ingrozitor...dar sa stii ca am vazut mare diferenta intre copii cu care au stat mamicile cei doi ani acasa si cei cu care nu au putut sa stea: diferente care se vad in limbajul, purtarea, caracterul copiilor. eu ma gandesc sa fac un compromis intre cele doua: sa lucrez part time si sa imi iau o bona...asa gandesc acum. vom vedea atunci cum va fi.

adina,, capul sus...gandeste-te la trei lucruri pentru care te bucuri si esti fericita in adancul sufletului si ai sa vezi cum iti revii. eu asa am facut ultima data, si nu pot sa iti spun ce linisttita si fericita m-am simtit apoi.

somn usor va doresc la toate!!


adalia 24+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by adinag


parc-ar fi un mesaj oficial, ma apuca frica... o fi un avertisment?

adina 19+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
[/quote]

scrisese Stefania un mesaj insa cu userul Nov-Dec (de aia a zis ca a uitat sa schimbe userul). Am facut quote, dar prob. ca in acelasi timp l-a sters... si scrisese: Adina, sus morlul! si cu niste litere mai groase, de aia am zis ca ma apuca frica... desigur, in gluma...

Pussi, nu ajuta nici un ceiut, nici pepsi... ar trebui ceva mai tare!

Si sigur ca n-are nimic de-a face cu voi, dar nici sa pov nu-mi vine, e cam privat, si e o poveste lunga si nu complicata, dar fara sens...

Adina 19+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Victo


Rox si adina..haideti fetelor..in cel mai rau caz, la culcare cu voi si maine sa va treziti zambarete, ok????????????

26+ piticul Stefanut



la mine culcarea vine abia peste cateva ore dupa ce se culca pitica, ca de obicei mai am treaba si fara ea. Si cum ea inca nici pe departe nu doarme,...

Adina 19+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Multumesc, fetelor!

ma duc sa incerc sa-mi conving mandra sa se culce, poate-poate...
nu stiu daca mai revin azi, vedem noi! daca nu, noapte buna la toate!

Adina 19+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DOAMNE AM RAS CU LACRIMI!!..ce ati putut face in capitolul trecut!!!
SA FIE CU NOROC NOUL CAPITOL!!! DOAMNE AJUTA-NE!!!
..IUBITELE MELE !!! ....pentru mine va faceati griji????!!
...deci, a...cum sa va spun...deci..cam fusei ocupata......cu sotul...care a venit foarte devreme acasa..a fugit de la servici...si in timp ce faceam mancare de mazare el a zis ca vrea sa manance "pisoi mic si mijlociu"...eu fiind ala mijlociu si fi'su ala mic ca inainte eram eu pisoi mic..dar intre timp am urcat in grad...asa ca de abia "scapai"....acum din ghearele fiorosului motan!!!
...Doamne ce mi-au lipsit momentele astea...cred ca intrun final a inteles si sotul meu ca ma iubeste foarte mult si banii nu ne aduc mai multa fericire decat dormitorul de 120 mil...care nu cred ca tine locul iubirii...sper ca ati avut o dupa-amiaza macar pe jumatate de frumoasa fata de cum am avut eu..va pupic nu stiu daca mai sunteti..vroiam sa va spun somnic pufos si pupici dulci

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Rox, ma faci sa rid cu motanul tau...ce coincidenta, si Dan imi spune mie pisoi iar eu il strig citeodata "mai motane!"...
Cum sa nu-si dea seama ca te iubeste? Doar ca vrea sa nu va lipseasca voua nimic...





bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin22+ Lucas Daniel

Mergi la inceput