Cabinet stomatologic

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Buna ,imi fac 4 dinti din fata din portelan si luni mi se va lua amprenta Ma costa mult lucrarea si nu-mi permit sa refac si celelate 2 lucrari alaturate care sunt din materiale diferite :una din gaudent foarte veche si celalta facuta acum doi ani din combinatie compozit si metal alb dar de care nu sunt multumita pentru ca am senzatia ca-mi intra resturi (deci e facuta intradevar relativ ieftin si prost la alt cabinet).Dupa ce imi pun dintii de portelan din fata, cat timp mai pot amana celelate lucrari?.Mentionez ca am hotarat sa-mi fac cei 4 dinti in urma unei infectii puternice la unul(care era sub o lucrare fara a fi devitalizat)si altul caruia i se clatina rau coronita .Am fost foarte multumita de ce mi s-a facut la cei 4 dinti si mai ales de promptitudine si de echipamentul cu care s-a lucrat (nu am simtit nici macar injectia de anestezie si nu mai zic de freze )dar pretul e mare (26 milioane 700 mii pentru lucrarea cu 4 dinti de portelan).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

binenteles ca in pretul asta intra si schimbat pivotii cu cei din fibra de sticla si tratamentele iar lucrarea mi se va pune in 2 saptamani ca o saptamana au durat tratamentele la dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa88 spune:

buna
am si eu o pb poate ma ajutati cu o parere
joi mi`am facut o operatie la maseaua d minte dupa care mi s`a umflat toata partea...de ieri, duminica, a inceput sa se desumfle si am observat k simt asa o umflatura...prin obraz.
mi`e frica sa nu fie puroi desi eu de joi iau antibiotice
ce poate fi ? ink e imflamata zona ?
mi`e greu sa cred k se simte o punga cu puroi atat d tare k in rest nau mai prea e umflat ... iar din moment ce iau antibiotice...
multumesc`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:


Toata lumea intreaba dar nimeni nu raspunde... sau mi se pare mie!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bcaty2000 spune:

Mihaela cati ani are fiul tau?
daca este dentitia de lapte nu-i nici o problema numai ca oricum trebuie sa faci o radiografie sa vezi daca nu cumva de la lovitura au fost afectati si mugurii dentari de la cei definitivi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

quote:
Originally posted by dolcebaby


Toata lumea intreaba dar nimeni nu raspunde... sau mi se pare mie!?




Ai rabdare! Eu astept raspuns la postarea din 12.11.2007. Ultimul raspuns a fost in 20 10 2007. Deci...stai la rand Vezi ce se intampla daca ceri sfaturi despre si despre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramii spune:

buna,as avea si eu o intrebare. stiu ca este recomandat sa mergi la stomatolog in perioada sarcinii, dar tratamentul stomatologic nu afecteaza sarcina,copilul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Lia, sper sa imi raspunzi cat mai repede posibil.
Nu stiu daca sa mai discutat despre ce ma intereseaza pe mine ca nu am timp si rabdarea necesara sa citesc toate cele 62 de pagini , daca sa mai discutat va rog sa-mi scrieti si mie link-ul exact.
Ma intereseaza daca exista undeva in Bucuresti un stomatolog care sa fie specializat in stomatologie pediatrica, daca stiti ceva despre asta va rog mult sa ma ajutati si sa-mi spuneti.
Mii de multumiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra spune:

Buna Lia.

Fetita mea are aproape 6 ani. I-au cazut deja 6 dintisori si i-au crescut primii 2. Problema este ca pe unul dintre ei este o pata galbena, ca si cum ar fi mancat pufuleti si i-au ramas lipiti de dinti. Celalat nu are pata, dar nici alb nu e. Al treilea care iese acum (tot unul de jos) da semne ca apare cu aceeasi pata pe el. Care ar putea fi cauza si ce e de facut?

Multumesc,
Alexandra

P.S. In timpul sarcinii nu am luat nici un fel de antibiotic sau alt medicament si nici ei nu i-am dat Zymaflor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Buna ziua d-na doctor, am si eu o intrebare si sper sa nu radeti de mine: am o strungareata cu de aprox. 1 mm intre dintii din fata sus si din cauza ei mi-am format reflexul de a nu vorbi decat cu gura pe jumatate inchisa si de a nu rade decat zambind (tot cu gura inchisa). Stiu ca nu e mare lucru dar din cauza stressului de a nu arata caraghios nu pot sa scap de aceste retineri. Ma puteti ajuta cu raspunsul la o intrebare? S-ar putea face ceva de gen cimentarea spatiului liber sau o alta solutie ca sa nu se vada si sa pot si eu sa deschid gura fara grija?
As vrea cat se poate sa evit scoaterea dintilor din fata sus si inlocuirea lor cu o lucrare protetica deoarece sunt dinti buni, nu am la ei nici macar vreo carie. insa nu ma pot haotari ce sa fac... Ma puteti ajuta cu un sfat?

Va multumesc,
Oana

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput