Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi eu dupa astea trei saptamani cred ca o sa mai vin ,dar oricum azi chiar am tras tare ca stiti cum se aduna toate cand intri in concediu.
Rox si eu simt asa ,de ex aseara parca erau bolobvani la mine in burta si se miscau de colo colo

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb incep si eu calculele pt. prenatal ... eu as intra de la 15 sept. sau din 1 oct.! ma mai gandesc...



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca si eu am tras tare: am fost un pic al cumparaturi (i-am cumparat o paturica roz bebelinei), apoi la manichiura, la papa si cu voi pe net!!! si e numai ora 12!!! vezi ce harnicuta am fost???? aaaa si colac peste pupaza: vreau sa plec acasa ...ca mie somnnnnnn

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

anca si eu am tras tare: am fost un pic al cumparaturi (i-am cumparat o paturica roz bebelinei), apoi la manichiura, la papa si cu voi pe net!!! si e numai ora 12!!! vezi ce harnicuta am fost???? aaaa si colac peste pupaza: vreau sa plec acasa ...ca mie somnnnnnn

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik






esti totala cu jobul tau!



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

morning
RGE, ma sperii. Mi se pare prea mult sa mai luam de-acum 12 kg. Am sunat repede o prietena care a nascut de curand si a zis ca in ultima luna a luat doar 1kg, ca nu mai reusea sa mance decat putintel. Bine, variantele cred ca sunt multe... dar inca 12 kg

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ancuta.. si nu sti exact cand intri??



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Teoretic ar trebui cam pe 7 sept si asa as ramane cu 63 de zile dupa ce nasc.Prefer asa ca sa iau cat mai mult 85% din sal

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

toate fostele gravidute din jurul meu au pus intre 20-25 kg in sarcina!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelo..nu mai pot de frica...am tras o spaima mai inainte...plang intruna....ma apucat o durere...in partea dreapta....ca niste crampe... de sus...vartej prin burtica...pana jos....nustiu daca e normal...nustiu daca nu sunt crampe de la intestin...dar mie frica de mor....si dupa amiaza am si eco morf. ...mie frica...nu mai vine ora...nu e nici tati acum acasa si nu as vrea sa-l sun sa-l supar si pe el si nustiu cum sa ma linistesc....ce sa fac...m-am intins in pat si oleaca s-au mai linistit....

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

VASARI mama ai dreptate..si m-am speriat ..dr mi-a spus ca la cum am luat pana acum ca o sa ma opresc la 16 kg (de unde stie ea habar nu am)..eu i-am zis ca nu cred ca o sa am eu norocul asta sa ma opresc la 16kg..ea a zis ca "ba da"...oricum pt ea 16 kg reprezinta o sarcina perfecta..atat a luat si ea ..a nascut anul trecut...ma rog..oricum nu ma uit in gura ei....apropo de prietena ta eu nici acum nu mananc mult...beau foarte mult dar se depun si astea..aseara cand m-am bagat in pat mi-am adus o sticla de apa plata la 2 l langa pat neanceputa...si azi dimineata ear goala..vorba sotului o sa ajungem la faliment la cata apa plata beau..plus ca asta romaneasac nu pot sa o beau sub nici o forma mi se pare super amara...

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput