Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

STEFANIA...nu te superi ca te intreb suntem intre fete..ai avut iesire afara azi??..eu asa patesc cateodata ma ia o durere din dreapta pana in stanga, pe jos, cu crampe, e groaznic iau no-spa si "ma scoate" afara imediat si imi revin ..este de la intestinul gros..ca sa ma intelegi...bea lapte, mananca un iaurt, o pruna, ceva sa ai iesire afara..
BB sa sti ca ai dreptate ..trebuie sa ne bucuram ca am ajuns cu bine pana aici si sa ne rugam la Dumnezeu sa fim sanatosi si noi si bebe pana la termen..

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..BB ..sa sti ca si in jurul meu sunt mamici care au luat foarte mult dar si unele care au luat super putin...ANCUTZA o sti pe DJ ..ea trebuei sa nasca zilele astea si a luat doar 10 kg...bine era mai plinuta inainte sa ramana..deci tot la concluzia mea ajung..cu cat esti mai plinuta cu atat iei mai putin in sarcina..cu cat esti mai slaba cu atat iei mai mult

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Asta vroiam sa spun si eu Stefania, s-ar putea sa fie niste crampe intestinale. Oricum, bea un pahar de apa sau de suc indulcit, ia un antispastic si stai in pat.

23s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Si nu mai plange, pentru ca plansul face rau, poate provoca contractii.

23s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

fina mea a nascut acum vreo 6 saptamani, si s-a intors din spital fara 11 kg. A avut si o burtica foarte mare. Si alta prietena fara 6-7.

Oricum ar fi, sotul meu mi-a interzis sa-mi mai fac probleme in legatura cu kg cat timp ma simt bine. Mi-a promis ca dupa ma ajuta sa revin si ca o sa si arat mai bine decat oricand

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

roxana eu am iesit normal..daca pot spune asa...lualar sa-l ieie de fier...ca imi vine sa nu mai iau ...poate totusi a ramas ceva....caci eu in ultima vreme va spuneam ca aveam crampe...dar nu de constip.-ci opusul lor....dare erau diferite de astea....vad ca s-ua mai linistit si m-am mai linistit si eu un pic...nu mai am rabdare pana dupa-amiaza....uffff cat mai este....sper sa-mi zica ca bb meu e cel mai sanatos si grasut bb,eu incerc sa fiu optimista dar in faze de astea sunt terminata ca nustiu cum sa reactionez....aoleu ce ma doare capul de la plans, abia mi s-au oprit lacrimile...
Na' ca mi-a iesit pe ochi distractia de ieri...

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by RGE

..BB ..sa sti ca si in jurul meu sunt mamici care au luat foarte mult dar si unele care au luat super putin...ANCUTZA o sti pe DJ ..ea trebuei sa nasca zilele astea si a luat doar 10 kg...bine era mai plinuta inainte sa ramana..deci tot la concluzia mea ajung..cu cat esti mai plinuta cu atat iei mai putin in sarcina..cu cat esti mai slaba cu atat iei mai mult

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"


Da o stiu si chiar a luat putin...poate am si eu noroc si nu iau asa mult ca si asa aveam ceva dinnainte

anca 25+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Stefania, trebuie sa te linistesti. Nu-i face bine lui bebe sa plangi. Bineinteles ca la eco o sa-ti spuna ca ai cel mai grasun si sanatos bebe.
Ma gandeam ca peste cateva luni, dupa ce o sa nastem, o sa privim in urma si o sa radem de cate griji ne faceam in timpul sarcinii. Ce frumos ar fi sa ne putem intalni toate cu bebeii si sa stam la taclale despre toata aceasta perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by RGE

..BB ..sa sti ca si in jurul meu sunt mamici care au luat foarte mult dar si unele care au luat super putin...ANCUTZA o sti pe DJ ..ea trebuei sa nasca zilele astea si a luat doar 10 kg...bine era mai plinuta inainte sa ramana..deci tot la concluzia mea ajung..cu cat esti mai plinuta cu atat iei mai putin in sarcina..cu cat esti mai slaba cu atat iei mai mult

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"


ce gluma buna hai ca am ras un pic la faza asta..eu zic ca depinde de org. eu eram supraponderata, la risc de obezitate, daca nu chiar obeza cand am ramas gravi si cu toate astea am pus deja 12 kg...si mai am jum. cea mai importanta....bine ca in primele 3 luni nu prea am pus in ultimele 2...deci...nustiu de ce si de la ce..pt. ca nu am mancvat cinestie ce...cu caldurile astea...da poate o fi bb..sau apa retinuta...numai DD stie si ce va vrea sa faca si cu bb meu....uff ce stres....

Stefania20 nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine....
Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu am fost niciodata un manechin & foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Stefania, incearca sa te relaxezi. Oricum nu te ajuta nici pe tine, nici pe bb daca te agiti sau plangi. Cat mai ai pana al eco de azi?

Eu reactionez exact pe dos cand am probleme. Ma duc si ma intind in pat si incerc sa ma linistesc pe cat posibil. Mi-e si frica sa vorbesc atunci de frica sa nu-mi consum altfel energia :P. Am trecut prin 2 momente grele pana acum, sper sa nu se repete.

26+

Mergi la inceput