Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, vreau si eu la tine la firma Auzi tu? Stat pe net, cumparaturi.... Astia ai tai sunt prea normali. Eu daca reuseam sa plec dupa 12 ore de munca ma consideram norocoasa. Poate ma recrutezi si pe mine acolo dupa ce ne cresc bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ROXXY, daca vii la Timisoara...... jobul are si avantaje si de dezavantaje: avantajele ti le-am zis, program scurtat (de mine, bineinteles , libertate, relaxare (NO STRESS), colectiv-sefi super, super) iar ca si dezavantaj este salariul!
oare numai noi doua suntem pe aici??? aloooooo fetele ati "tras pe dreapta"????

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

si eu sunt aici, si eu!
dar nu sti uce sa zic inca nu mi s-a dezmortit mintea...
Tocmai am vorbit cu o prietena la telefon, este insarcinata cu al doilea copil, ieri a fost DPN-ul. Aseara a pierdut dopul, cu sange, azi inca o parte, si deci ve naste in curand! Ea chiar are o burta imensa, cea mai mare pe care am vazut-o eu vreodata! Va avea doi baietei, la 2 ani si 2 luni diferenta.
Sotul ei deja a ramas acasa de la serviciu, ca sa nu cumva sa piarda ceva din nastere. Dar inca sunt acasa, inca nu a inceput nimic. In ultima saptamana a avut mereu contractii fff dureroase, care din pacate nu au avut nici un efect accelerator, ca era deja bosumflata, saraca.

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiii
bb, anca voi decand intrati in prenatal?? Si trageti tare azi la servici.. ca sa va tina toti minte
roxxy concediu placut! si noi vrem la munte
dany cu recompensa fata de nasi, depinde de obicei, eu odata, ca nasa am primit ceva in schimb..cadouri ..ceva vaze care nu-mi plac! Depinde cat de apropiati sunteti de nasi!



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna!
Dany, nu am vrut sa te sperii. Pe mine ma doare noada inca de la 11 sapt, dar, din nu stiu ce motiv, mi s-a parut normal, si nu am considerat necesar sa-i spun medicului. Si colul meu tot 3.5 cm are.

adra_bell 23+ cu Eva-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina cand am citit ce ai scris parca deja ma vedeam pe mine...... doamne ce putinn mai am !!! nastere usoara ii doresc prietenei tale!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna!
Dany, nu am vrut sa te sperii. Pe mine ma doare noada inca de la 11 sapt, dar, din nu stiu ce motiv, mi s-a parut normal, si nu am considerat necesar sa-i spun medicului. Si colul meu tot 3.5 cm are.

adra_bell 23+ cu Eva-Elena



cica durerea e diferita cand se deschide colul, te doare si vaginul si portiunea dintre ele, e ca o presiune interna care se simte!



PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..'neatza...de abia ne-am trezit si noi, am papat un castron cu lapte si cereale si raportam un kg in decursul unei saptamani..am inceput de saptamana trecuta sa-mi tin evidenta zilnic la kg..asta inseamna 4 kg /luna X 3 luni= 12 kg plus inca 10 kg cate am luat pana acum...aooolllleeeuuuuuuuuuuuu..stati sa-mi pun ochelarii sa ma vad mai frumoasa....
..apropo de kg..ieri eram in magazin ii cumparam lu' fi'miu niste costumase si sosetele si vanzatoarea o babutza simpatica ma intreaba cand nasc..si i-am spus ca prin octombrie(sper)..la care ea..."aaaaaa..pei stati ca de acum incolo o sa cresti..stai sa vezi cat te faci ca si eu am fost la fel"..NU MAI SUPORT..aseara imi venea sa-i dau cu ceva in cap sotului..i-am zis ca daca o singura data mai spune ceva de corpul meu chiar daca in gluma..divortez!!..imi iau iepurele si pe fi'miu si plec!!...
..lasand gluma la o parte azi-nopate m-am simtit ciudat rau..nu stiu ce facea si fi'miu ca aveam impresia ca acum iese ..fugeam la baie si ma uitam..a inceput sa-mi fie frica..in timp ce ne plimbam mi s-a parut burtica tare, azi-noapte se auzeau tot felul de bolboroace...parca ma si doare un pic e mai mult o jena in capul pieptului....senzatiile astea le-am avut in primul trimestru cand a inceput sa cresca burticosu....presupun ca acum se ridica si imi impinge toate organele...

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pussi

salutiiiiiii
bb, anca voi decand intrati in prenatal?? Si trageti tare azi la servici.. ca sa va tina toti minte




PUSSI 20+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile



pussi eu intru de la 1 septembrie in prenatal.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RGE
)..la care ea..."aaaaaa..pei stati ca de acum incolo o sa cresti..stai sa vezi cat te faci ca si eu am fost la fel"

ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"




roxana, mie asa mi-au spus toate fostele gravidute!!! si dr al fel, ca incepand cu luna 6,7 pui cel mai mult!!stii ce?? sanatoase sa fim!!! si noi si bebei!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput