Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, sa stii ca si eu m-am simtit nostalgica. la mine a fost o situatie putin mai ciudata pentru ca nu am putut sa anunt ca voi intra in medical. Am o sefa mai ceva decat aia din "Diavolul se imbraca de la Prada" si daca i-as fi spus inainte ar fi fost vai si amar de capul meu si as fi plecat in scandal cu ea. Nu am putut sa-mi iau la revedere decat de la niste colegi super apropiati care stiau ce urma sa fac. Am lasat totul super in ordine si la zi ca sa nu aiba ce imi reprosa. oricum, din pacate, nu cred ca ma voi mai intoarce acolo, desi este locul unde am avut cele mai mari succese profesionale. Insa nu este un mediu sanatos atunci cand ai copil. Din 5 zile lucratoare, 4 ajungeam acasa super nervoasa si terminata psihic. Nu vreau sa se rasfranga cumva asupra copilului meu.
Ref la concediu, aseara chiar nu stiam unde voi pleca. Am spus ca mergem unde vedem cu ochii (o zona de munte, mai putin populata). Azi m-a sunat sotioru si mi-a spus sa incepem cu Paltinis. De abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Roxxy, nasol si stresant la servici la tine!! la mine e super ok!!! un mediu super fain, relaxant si libertin!! doar salariul e mai nemultumitor dar in schimb am alte avantaje. eu probabil ca ma voi intoarce. eu acuma 2 sapt cand m-am intors din concediu de odihna de o luna le-am spus ca mai vin 2 sapt la job, apoi intru in medical o luna si apoi in prenatal, deci sa nu se mai bazeze pe mine
sa ai un concediu super!!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, eu, sincer, nu prea stiu cum e un serviciu relaxant. Nu am avut parte niciodata de as ceva. Eu dau numai de nebuni. Nici daca i-as cauta special nu i-as gasi atat de bine. Am avut noroc de bani, de faptul ca am reusit sa am job-ul pe care mi l-am dorit, insa am ajuns un car de nervi in timp. De cand am ramas insarcinata mi-am impus sa ma calmez si din cauza asta am decis sa intru atat de devreme in medical (mai am 4 luni pana la nastere). As fi putut sa mai merg la munca pt ca eu m-am simtit perfect. Nu am avut nici cea mai mica problema cu sarcina, insa pt bebele meu am decis sa stau acasa, cu roscul ca ma voi plictisi de moarte. Mai bine plictisita decat nervoasa si agitata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna burticilor!
Cam multisor de cand nu am scris, dar sa stiti ca va citesc zilnic.
Mi-a trecut prin cap sa-i spun doctorului despre durerile mele de coccis (stiu ca si alte fete le au) si a facut niste ochi mari, m-a intrebat de cand le am, si m-a anuntat ca o sa "beneficiez" de un tuseu vaginal, intrucat durerile in zona coccigiana pot fi semn de dilatare a colului. Din fericire nu era cazul, colul meu e ok, lung, inchis, bebelina are 650 g si este o agitata, domnul ecografist i s-a adresat cu "mai domnisora, stai putin cuminte"

adra_bell 23+ cu Eva-Elena



Uau...deci nu e a bine cu ce se intampla acolo in zona aia ca si eu am nu dureri dar bebe de o sapt ma tot loveste numai acolo....dar inca nu i-am zis dr.....iar la eco colul are 3,5 cm si e inchis....Al tau cat are?!

22+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, ce liniste e in dimineata asta. Ati intrat in vacanta?
Nu prea sunteti vorbarete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

buna dimineata!

BB, Anca, savurati ultima zi de serviciu si dupa aia - vine libertatea!!!

Stefania, sa stii ca eu chiar ma intrebam ieri unde esti, ca ai lipsit toata ziua... Ma bucur ca ai iesit si tu un pic si ca a fost frumos. Cat de departe e piscina aia mare si frumoasa de tine?

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Neatza fetelor!

Mihuta si Vasari...mersi de informatiile despre nasi....vroiam sa stiu ce ar trebuie sa faca ei.....ca sa stiu daca cumpara prea multe si sa nu ma simt indatorata....

BB yasmi si eu astept poza de la nunta asta...rochia e la fel de sexy ca cea neagra?!


RGE....apropo stii cumva tu cum ai placenta situata anterior sau posterior....avand in vedera ca il simt pe bebe asa tare de atata timp...??!!

22+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany, nu e rochie, nici cealalta nu era rochie
de abia astept nunta asta! e duminica seara!
adina, libertatea am si la job, am timp sa stau numa' pe net, sa merg la cumparaturi si sa imi rezolv treburile personale, dar trezitul de la ora 8 ma omoara....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, vreau si eu la tine la firma Auzi tu? Stat pe net, cumparaturi.... Astia ai tai sunt prea normali. Eu daca reuseam sa plec dupa 12 ore de munca ma consideram norocoasa. Poate ma recrutezi si pe mine acolo dupa ce ne cresc bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, vreau si eu la tine la firma Auzi tu? Stat pe net, cumparaturi.... Astia ai tai sunt prea normali. Eu daca reuseam sa plec dupa 12 ore de munca ma consideram norocoasa. Poate ma recrutezi si pe mine acolo dupa ce ne cresc bebeii

Mergi la inceput