Mamici de septembrie-octombrie 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Urmy, nu cred ca iti trebuie saltea pentru patutzul tarc. Cel putin nu pana cobori nivelul la "parter". Saltelutza pe care o are mie mi se pare suficienta. Iar aparatorile chiar nu-ti folosesc la nimic in cazul asta. Pentru lenjerii mai incearca la Piciul, la Barza, si pe la magazinele de cartier. Imposibil sa nu gasesti!

Ana 34+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Urmy, nu cred ca iti trebuie saltea pentru patutzul tarc. Cel putin nu pana cobori nivelul la "parter". Saltelutza pe care o are mie mi se pare suficienta. Iar aparatorile chiar nu-ti folosesc la nimic in cazul asta. Pentru lenjerii mai incearca la Piciul, la Barza, si pe la magazinele de cartier. Imposibil sa nu gasesti!

Ana 34+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica




SARU'MANA

urmychance32baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Betty78 si Anaist 72-am tot citi despre Euroclinic si pare a fi super ok! Am o cunostinta care a nascut acolo si a fost f multumita, multe amanunte nu stiu!
O sa intreb vineri cand ma duc la control si va spun!
Roxana G-bine ca ti-au trecut contractiile....trebuie sa stai cat poti de mult linistita-stiu ca e f greu cu Alex, dar.......nu trebuie sa te superi sa te enervezi! greu dar tb sa incercam!
si eu sunt atat de nervoasa, nu stiu ce sa mai zic!
Cica de luni incepe din nou canicula! o veste buna, nu>?

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

buna dimineata
Roxana, ai grija cu contractiile..bine insa ca ti-au trecut, dar ai grija de tine sa nu faci efort prea mult!
La noi s-a mai racorit afara. Chiar e bine acum..
Am si eu o intrebare:
Mobilierul pt. bebe voi l-ati luat de gata din Bucuresti? ca la comanda presupun ca dureaza. Noi asteptam un birou si o biblioteca din mai si va fi gata la mijl. lui august abia..
in Iasi nu prea gasesc nimic si ma gandeam sa vin in capitala sa vad..




Burtik
Cristina 27+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata burtici!
Dupa ce am refacut analizele ptr glicemie, 4 impunsaturi si 4 seringi de sange in 3 ore mi-a venit un chef de cumparaturici...ptr baietoiul mai mare blugi, camasa blugi, geaca toamna....ptr bebelina multe costumasa marimea 0-5, dar din 2 piese, pulovarase de bumbac 4,sosete, costumase marimea 1-3 vreo 4(deocamdata)...ce ma oftic ca toate sant doar albe sau roz, dar pana in oct mai am timp sa gasesc.
Azi trag o raita si ptr mine ca daca am schimbat itinerarriu de vacanta ,munte si mai tarziu mare , va trebui sa-mi cumpar ceva de incaltat ca mi-a crescut piciorul cu 2 numere...super umflate...treninguri si geaca am ...pulovarase nik.

La noi masaje pe burtica dupa nasterea naturala nu se aplica.

O zi buna tuturor!

Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Kris 79-mobilierul l-am luat de-a gata de la home desigh mall-babydesign-poti intra pe site-ul lor si vezi acolo modelele! preturile nu sunt f mici-dar eu zic ca merita-de ex eu am luat patut fara saltea+dulap colt+comoda+2 rafturi +montajul si toate m-au costat in jur de 17 mil lei!le-am comandat si mi le-au adus cam peste 1 saptamana si ceva.
succes!

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Urmy, cu placere! Da' promite ca nu mai masezi burtica.

Emma, pt mobila faina de bebe ai fost in Iasi la Sortem? Acolo la pasarela de la iesirea din Pacurari. Au si cataloage pt comenzi, preturi faine-spre-scumpute, si nu dureaza mult. Mergi si intreaba la fetele alea la birou la parter.

Alinus 29s cu Iulius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna burticilor, uite ca s-a mai racorit un pic(cel putin pe la noi)...

Am intrat in vizita la mamicile de iulie-august, e tare frumos, au deja 48 de mamici, am facut asa o mica sinteza uitandu-ma la lista. din 48 de mamici la cate sapt au nascut
36 sapt-1
37 sapt-6
38 sapt-11
39 sapt-12
40 si 41 restu 18

deci fetelor nu mai avem mult si incepem sarbatoare pe forum...
ma gandesc cu groaza la momentul ala, dar parca pe de alta parte il astept sa vina...

Pupici pe burtici...

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png
Rodica 32+ Matias Filip
AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Eu nu am dormit aproape deloc aseara...nu ma lasa durerile inghinale, bebe se misca non stop si imi da picioare prin ficat si pe unde mai apuca....oricum de dimineata am atipit pana la 11.
M-am plictisit cumplit in casa. Stie cineva daca avem voie sa mergem la inot? M-as duce la o piscina inchisa???

Roxana G sper ca te simti mai bine. Eu una iau ptr contractii 3 no-spa pe zi si un duphaston cam de 2 luni incoace si pot sa spun ca m-au ajutat. Croitoria o caut in zona Magheru.

Pinacolada vezi ca nu ai PM activat...vreau sa iti trimit ceva.

betty7834+
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La noi, ieri a fost chiar bine, racorica si vanticel. Vai, ce bine! Nu mai sint umflata la picioare, decat putin la maini. Dar ma simt super! Pt prima data m-am invelit azi-noapte! Ce bine a fost! Mie mi se pare ca mananc mai putin acum in ultimul trim, numai eu sint asa? Sau o fi fost de la caldurile astea? Nu m-am omorat cu pofta de mancare!

Roxana, sper ca esti mai bine azi! Pt linistea ta, poate ar fi bine sa mergi pana la medic!
Afibebe, si tu? Ai grija!
Ana, asa am zis si eu, ca ies la cumparaturi cand se mai racoreste! Ma bucur ca esti mai bine!
Oare Piciulika, pe unde e ? Sper ca e bine!

Va pup! O zi frumoasa!


Gabriela 32+ Sara

Mergi la inceput