Mamici de ianuarie - februarie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca_elena spune:

Acum cateva luni spuneau astia la TV sa avem mare grija la conserve...de pate, de peste..etc..pericol de salmonela, in general conservele care au capacul bombat sunt periculoase!!!

Tot la TV si prin diverse articole pe internet, (o sa caut acele articole) se spune despre diverse mancaruri de ce nu sunt sanatoase...printre care apar si aceste conserve cu pate vegetal, pe aceste conserve nu se specifica nicaieri clar din ce provine acest ulei, care poate fi daunator...

Eu incerc sa evit toate conservele...mai bine imi fac eu pasta de peste...

http://bd.lilypie.com/Jqfkp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Neata zuzici
Angi felicitari pt 18 saptamani si pt analizele bune
Si eu azi implinesc 17 saptamani

Lala pe mine ma intrebai? De acum mai merg la eco la 20 de spatamani, cand fac morfologica in Bucuresti. Doctorita mea ginecolog am aflat ca-i plecata in China pana pe 15 august (exact cand sunt programata in Bucuresti), deci stau calma.

Fetelor m-ati zapacit cu ficateii Nu mai vorbiti de ei, va roooog! In dimineata asta am papat ochiuri moi cu mamaliguta. Buuun

Miri succes la doctor

17+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Laura unde faci morfologica ?

Eu am programare pe 29 august la CMU.

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bb 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura nici oua moi nu prea avem voie.
Natalia intepaturile in buric sunt de la bb care a descoperit cordonul ombilical si se joaca cu el.

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:



Ce fac fetele?


Felicia, 10+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Pai m-am programat la Iosup la clinica Fortis, dar am inteles ca Ancutz a fost cam dezamagita.
Ancutzule povesteste un picutz cum a decurs ecografia, cat a durat, cat a costat si cum adica nu se intelege pe CD?
Lala tu la cine faci eco morfologica?
Salutare, Felicia! Cam rarut pe la noi, nu prea vrei sa ne pove mai nimic, stai mai mult dupa canapea Cum te mai simti?

17+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Laura eu pe 29 august ( 21 sapt ) fac la Iosup la CMU iar pe 25 septembrie ( 24 sapt ) am programare la Medlife la dr Chitescu ( are un aparat performant dar ea e mai mohorata ca dr ).

Morfologica de trim I am facut-o atat la CMU cat si la Sanador ( aici mi-a placut aparatul, e super)

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bb 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laurici am fost de doua ori la Iosup ,prima data a fost cum a fost ca eram eu prea emotionata si nu am comentat prea mult.La a doaua,morfologia de 21 de saptamani a durat cam 30 de minute totul,a masurat in 2d si cum stiam de la fetele care au fost inainte ca nu da imagini in 3d(cu toate ca tu asta platesti) i-am cerut eu sa vad in 3d si sa-mi scoata si niste poze.Binenteles ca s-a conformat si am niste poze superbe.Cat despre Cd nu pot sa iti spun mare lucru ,sunt vreo 5 minute filmate si imaginile cam neclare.Sincer am fost cam dezamagita ,am dat 3 mil si tot eu trebuia sa il rog sa imi spuna cate ceva sau sa imi arate niste imagini mai de Doamne ajuta.Oricum se stie ca Iosup e scump la vorba si are deja fixatii:IR-uri,kg si placenta gradul 2(asta la morfologia de trim 2).

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Am intrat si eu un pic pe forum sa ma destind,
Miri
mersi mult si bafta la doctor

Angelique si Laura felicitari pentru 18 respectiv 17 saptamani

Fetelor cu pateul de ficat sa fiti atente cu caldura asta ca e periculos cu caldura asta ca saptaman trecuta plecand spre casa, adica de al buc la ploiesti dupa serviciu, pe la baneasa intr-o caldura infernala (eu am aer conditionat in masina alfel muream) un nene cu odacie incinsa la maxim cred avea marfa in spate, presupun ca pentru un magazin ceva, printre aceasta marfa un ba de pate de ficat, si credetima ca daca pateul ala sta o ora la 45 de grade s-a dus. Asa ca aveti grija

Louiza 14s +
http://bd.lilypie.com/vkuap3.png

http://www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Angelique, Laura, felicitari pentru 18/17 saptamani !!!!!
Lala, eu am mers la dr. Chitescu toata sarcina trecuta. Tare ce nu mi-a placut de ea.... Nici macar nu indrepta ecranul spre mine ca sa vad si eu ceva.... Stateam in coate cu gatul stramb ca sa zaresc vreo imagine si parea si deranjata de asta dar sa miste putin de ecran... IOC !!!Profesional insa mi s-a parut ok.
Luni am fost fericita ca doctorul meu a indreptat ecranul spre mine asa incat statea el stram ca sa vada ceva.... Si era entuziasmat odata cu mine spunea: uite manutele, uite are 5 degetele, etc....
Eu maine am programare la Medsana la doctorul Ancar pentru inca o ecografie (doctorul meu nu mi-a dat fotografii....)

Revin cu intrebarea initiala.... credeti ca este ok daca mananc pate vegetal de la mandy ???

Laura 12+ si Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput