Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-8

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

LA MULTI ANI, chiar daca vine cu intirziere, pentru sufletelul vostru David. Sa cresteti mari si voinici. Noi nu am fu acasa toata ziulica si mai bine zis cu intorziere decit deloc!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Multumim mult sirimie si loleka.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Papadie, spor la recuperat kilogramele si sanatate fetelor!!!

N-am mai intrat demult de aici si vad ca se discuta eventualitatea unei a doua nasteri premature. Mie mi-e tare frica de asta, am stat atat in spital si am avut asa niste emotii cu puiul meu ca nervii mei inca sunt varza. Imi amintesc ca la inceput ma intreba lumea cand vine al doilea si eu spuneam "dupa ce uit prin ce am trecut" Dar se pae ca uitarea nu vine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

LA MULTI ANI DAVID!!!! SA-TI DEA DUMNEZEU MUUUULT NOROC IN VIATA !!!

P.S scuze pt intarziere

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

flavia maria multumim.

ana maria si eu am aceasta teama incontinuu, mai ales ca ne-am hotarat sa facem bb2 curand.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ignatica La multi ani si succes la bb2!!! La mine teama e justificata pt ca am avut preeclampsie si din pacate se cam repeta ...Dar tu mergi inainte ca va fi bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

ana maria multumesc de incurajari. Sper si eu din suflet sa nu se repede si la o a doua sarcina, o nastere prematura. Dar pentru ca nu au fost descoperite nici cauzele primei nasteri premature...cine stie.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

David sa fii sanatos si mintos!


ne cerem scuze de intarziere dar n-am avut stare de forum pana azi dar in sfarsit totul e OK. Azi am avut vizita la doctor sa vada daca scolioza Sofiei este data de o boala musculara si vestea buna e ca nu are nimic neuro muscular. dupa doua saptamani de spital si un kg pierdut mie imi pare ca scolioza s-a accentuat. poate fi ca s-a redus masa musculara, pooate fi o iluzie optica...oricum in oct. avem urmatoarea programare la x-ray si daca a evoluat o sa poarte un soi de corset.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

papadie multumim.

Va tinem pumnii, poate ti se pare totusi din cauza ca Sofia a slabit.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Buna ziua la mamici de gigilici!

Ignatica draga, medicul meu ginecolog mi-a zis ca nici o sarcina nu seamana cu alta asa ca ce ai dezvoltat tu la prima nu e musai sa se repete si la a doua sarcina. Asa ca spor la....si mai apoi vezi tu cum e. Nu te gindi de pe-acum la consecinte. Nu trai cu frica-n sin. Incearca sa gindesti pozitiv. Si eu la cite-am tras tot ma gindesc sa fac al doilea bb. Viata este frumoasa si trebuie traita la maxim.

Cit despre noi trebuie sa va spunem ca am facut 6 kg si 63 cm, ca suntem baieti mai care papa! Da, am inceput diversificarea. Papam pireut de legume si tare mult ne place. Am fost constrinsi de situatie caci Dominic ajunsese pape 150-200 ml de lapte pe zi. Acum parca e dat peste cap: se trezeste si noaptea sa pape, chiar de doua ori. Eu ma bucur ca papa. Nu-l fortez, papa cit vrea el, ne murdarim din cap pina-n picioare si tare m,ai ridem noi ca ne facem purcelusi. E vesel si zglobiu, activ si sanatos, ceea ce va dorim sio voua la fel.

Va pupam

Mergi la inceput