Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

super tare nasica Sherbi...bravo ei are tupeu nu gluma...mi-ar place si mie dar imi e cam frica de inaltimi...si al meu sotz a facut parasutism zice ca e o senzatie beton........

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

nu zau, ca tu nu esti sanatoasa cat e lumea!....da' ce-ti veni, fata draga?...

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

fetele, da' sunteti frumoase de nu-i adevarat! ptiu sa nu va deochi!

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

si eu il vreau pe david in funduletz, sa stea atarnat peste bara de la carutz si sa faca nebunii: sa-si arunce jucariile pe jos, sa vrea sa sara etc.
nu glumesc. il vreau nebunic.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

hai ca mi-am pus nume la poza si am sters de am lasat numa una, ca eu ma infipsesem rau cu vreo 4 poze.

roxi, mama, da ce faceai acolo, ca eu nu m-am prins???

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by sherbi

si eu il vreau pe david in funduletz, sa stea atarnat peste bara de la carutz si sa faca nebunii: sa-si arunce jucariile pe jos, sa vrea sa sara etc.
nu glumesc. il vreau nebunic.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)



si eu la fel......abia apuc...

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by sherbi

hai ca mi-am pus nume la poza si am sters de am lasat numa una, ca eu ma infipsesem rau cu vreo 4 poze.

roxi, mama, da ce faceai acolo, ca eu nu m-am prins???

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)




pai fix in momentul ala ma ranjeam la fotograf, dar dupa aia am picat in gol ~190m. Vezi tinta aia mica de jos?, acolo am aterizat

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Mai fetelor,cu AC dat pe 18 grade,eu am in casa 35 de gradeeeeeeeeeeee!!!Am hainele ude in permanentza...nu stiu cum rezistati voi dar mie imi este f greu,m-as rade in cap...

Si bebe a facut bubitze de la transpiratie si pe gat si pe manutze...cat sa suporte si micutzii astia caldura asta infernala.Eu ii dau ceai tot timpul si bea pe nerasuflate.

Hai sa va spun cum ne-a recomandat noua pediatra de la Medlife sa incepem diversificarea:
De la 5 luni:
Prima zi:fructe-(1 banana si un mar galben copt + 2 lingurite cereale fara gluten) - 1 lingurita.Dupa,lapte.
A doua zi: 2 lingurite
A treia zi:3 lingurite... si tot asa pana la 10 zile cand se inlocuieste de tot masa de la ora 10.

Dupa 10 zile supa de morcovi 2,3 zile apoi supa de zarzavat( morcov,dovlecel,patrunjel,pastarnac) timp de 7,10 zile.

La 6 luni se introduce carnea de pui fiart separat.Ar trebui sa aibe 3 mese de lapte,1 masa fructe si 1 masa supa de legume cu carne.

Cam atat ne-a spus noua.O fi bine,n-o fi...asta e.Oricum fiecare medic are propria lui reteta pentru diversificare.Fiecare face cum crede si cum simte ca e mai bine pentru puiutzul ei.

Multumesc frumos pentru raspunsurile legate de caderea parului...vad ca mai toate ne plangem asa ca n-o sa fiu singura chelioasa...


La multi ani puiutzilor nascutzi pe 23!!!

Noi la 5 luni ne-am mai ingrasat vreo 600 de grame si ne-am inaltat vreo 4 cm.

Sherbi,incredibil cat curaj are nasha lui David.Sincera sa fiu nu as face asta nici pentru toti banii din lume.Mi se pare fffff periculos.Merita pupata din partea noastra pentru curaj.

Pupam pe toata lumea

Mada si bebe Mark Alexandru(22.02.2007)

http://b1.lilypie.com/dmDIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut,

Multumim de urari, spunem si noi
muuulte lunisoare frumoase bebeilor nascuti pe 23!

Roxi: foarte tare! si io vreaaaaau

Eu n-am poza, dar in luna 8 de sarcina ma dadeam cu tiroliana in Poiana

Dani7asi: sanatate multa!

burtiera: nu e recomandata decat eventual pe termen foarte scurt daca nu ti-e cald in ea. Altfel se "lenevesc" muschii...

Suzeta haioasa: nu l-am convins sa o tina in gura, dar i-am tinut-o eu putin... deci priviti primul bebe cu dinti din odisee

Sper ca n-am uitat cate ceva din ce mai vroiam sa spun... noi deseara plecam iar la Oradea (sa imi schimb eu actele) si mai venim abia pe sambata... o sa imi fie dor de voi

BTW, oare sunt singura careia doctorita i-a zis ca pana la 6 luni nimic altceva decat lapte si inca nici n-a inceput vreo discutie despre diversificare?

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Am gasit un site sa modifici poze...uite asa winnie


Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

Luna 5

Luna 4
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Criss

Mergi la inceput