Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

DIANA: no comment
si...cica si dr. mea mi-a zis sa nu-i dau decat lapte, dar...sa ma lase in pace, de unde sa-si ia copilu' asta lichide, pe caldura asta?...ii trebuie si ceai, ca sltfel dam in alte alea. Eu o sa cam fac dupa capu' meu si dupa ce spuneti si voi in ceea ce privese diversificarea, dar asta mai incolo, pe la 4-5 luni, nu?

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by diana_jors
Eu n-am poza, dar in luna 8 de sarcina ma dadeam cu tiroliana in Poiana



si tu alta mama nebuna

quote:

Suzeta haioasa: nu l-am convins sa o tina in gura, dar i-am tinut-o eu putin... deci priviti primul bebe cu dinti din odisee


credeam ca ai luat-o inainte lu Mateiu Ioaneiradu

quote:

BTW, oare sunt singura careia doctorita i-a zis ca pana la 6 luni nimic altceva decat lapte si inca nici n-a inceput vreo discutie despre diversificare?



si mie mi-a zis ca pot sa stau linistita pana la 6 luni cu diversificarea. i-am atras atentia ca vb despre un formulist si mi-a zis ca si la el e la fel are in formula tot ce ii tb pana la 6 luni. M-a batut la cap cu sucul de fructe in schimb


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

super tare... toate... nebune sau mai putin nebune... m-ati facut sa rad...

Io n-am curaj (inca) sa fac de-astea... da nu se stie niciodata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by elyanne

super tare... toate... nebune sau mai putin nebune... m-ati facut sa rad...

Io n-am curaj (inca) sa fac de-astea... da nu se stie niciodata...






it tb dorinta de a face asa ceva. Curajul, oricat ai avea ti-l pierzi instantaneu cand tb sa sari (asta ptr primul salt)

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

eu n-am curaj sa fac d-astea. eram acum vreo cativa ani innebunita dupa senzatii tari, dar mi-a trecut definitiv. cred ca odata cu varsta te mai prostesti, naibii...

vreau si eu suza d-aia. nu ca ar vrea david suza, dar mi se pare haioasa rau...la urma urmei o folosesc eu

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Sherbi: o sa ii intreb pe prietenii de la care am primit-o, dar cred ca e adusa din Irlanda... au spus ca au adus la fel pentru mai multi bebei, dar am fost sigura entuziasmata, restul s-au cam codit ca nu pot sa rada chiar asa de copil... poate le-o fi ramas vreuna doar ca ma mai intalnesc cu ei doar la sfarsitul lui august.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Maine cod rosu in Bucuresti
Nu mai vreau si nu mai pot... o sa murim in casa... o sa scot bb-ii la 11 noaptea... Azi nu i-am scos... Aseara am iesit la 8 jumate... Offf...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Am intrat sa va salut, nu prea am timp de stat pe net asa ca scuze ca nu raspund la intrebari.

Am vazut in graba poze cu nasa nebuna de sherbi, temerara de roxanici, "dintzosul" dianei, foooarte frumoase toate...

Noi am fost la tara ieri si Stefi a patit-o : a cazut dintr-un pat destul de inalt in care culmea, o culcasem chiar pe mijloc, cu gandul ca chiar daca se misca marginea e departe...da' de unde, nici nu pot sa-mi inchipui cum a reusit sa ajunga jos in mijlocul camerei cu fata in sus... va inchipuiti ce spaima am tras, mi-a stat inima, ce mai... bine ca n-a patit nimic, am controlat-o peste tot...

Chiar daca sunteti probabil mai grijulii decat mine, tot va sfatuiesc sa nu-i lasati singuri in alta parte decat in patut pt. ca sunt tare imprevizibili...

Ela, si stefi isi "musca" buza de jos, sta asa mai tot timpul, cu exceptia momentelor cand sta cu limbuta scoasa si face balonase.

va pup

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

uff....chiar nu mai pot...mi se moaie picioarele de cald....lesin in ritmul asta... unde mai pui ca noi iesim pe la 9 seara afara...si tot e cald....

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

diana sa stii ca vreau suza. vb cat se poate de serios. te rog sa vb cu prietenii tai si sa-mi iei si mie una si ne vedem noi la o intalnire in buc. pup.

pai sa va zic si eu ca l-am gasit azi dimineata pe david la marginea patului, cu picioaree complet atarnate din pat. era cu noi in pat ca-l alaptez peste noapte si mi-e lene sa-l pun la loc in patutul lui si se deplasasebine de tot. chiar i-am zis lu ta-su azi ca tre sa-l culcam numa la mijloc.

deci, roxi...ce faceai tu era un fel de bungee jumping???

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput