Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (18)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Neata,
Kitty ma bucur tare ca vestile bune de la tine incep sa apara.Te pup si va doresc multa sanatate.

Dragele mele imi pare nespus de rau ca nu am timp sa citesc si sa raspund ca inainte insa cred ca am facut o mare prostie.In loc sa-mi ascult instinctul de mama am ascultat sfatul medicului.Deci...sa va explic. Ma duc cu Ana la controlul general si-mi spune ca incepem diversificare.Ok pana aici.Imi da reteta pe care de altfel v-am mai scris-o dar pe care o voi repeta in speranta ca imi veti spune parerea voastra.
-se pun la fiert toate legumele(morcov ,dovlecel,pastarnac,ardei,rosie ,ceapa) dupa care se i-a cate putin din fiecare(fara ceapa si rosie) se face o compozitie de consistenta grisului si se incepe cu cate 2 lingurite mici in prima zi ramanand sa cresc cantitatea aceasta in fiecare zi(a doua zi 4 lg,a treia zi 6 ling si tot asa.Iar atunci cand ajung sa manance 3 zile la rand 150ml sa-i introduc branzica facuta in casa.Zis si facut.Primele zile a mancat mititica pana am ajuns la 14 lingurite mici.Dar...ce dureri a putut sa aibe ultimile 2 zile numai ea stie.Nici in perioada de colici nu afost asa.Ma apuc si citesc mesajele voastre si raman paf.Voi faceti totul treptat(cum mi se pare si logic)De astazi nu ii mai dau.Habar nu am ce sa fac si incotro sa o apuc.Sucul la fel: voi l-ati dat neamestecat pe mine m-a pus sa ii dau amestecat mar cu morcov de prima data.Sunt eu nebuna sau dr asta e dusa cu capul?.Nu va mai zic ca s-a constipat copilul si plange cu niste lacrimi de crocodil.Aseara am intrat la dus si nu am stiut cum sa ies mai repede asa plangea.Cand ce sa vezi...al meu sot plangea cu ea o data de mila ei.Arata groaznic.Era rosie tare in jurul ochilor iar cand se oprea ofta ca un om mare.Imi vine sa ma strang de gat singura.Nici acum nu a iesit(in conditiile in care ieri a baut 80 ml suc+14 lingurite de piure de legume+lapte din 2 in 2 ore de sete.Nici nu stiu ce sa fac si cum sa o dreg.Al meu barbat m-a sunat si mi-a zis sa-i bag un supozitor insa imi este teama.Va da-ti seama ce dureri ar avea?Cum sa fac?
Pe voi ce v-au sfatuit medicii? Nu am timp sa citesc in urma si mi-ati fi de mare folos daca mi-ati scrie si mie cateva retete sa-mi fac o idee.Am o prietena care se roaga de mult de mine sa-mi dea un dr bun,care vine si acasa.Este cam scump(700.000) dar tot atat ma costa si la dr asta(500.000 taxa +200.000 taxi)Il chema Santimbreanu ,este in varsta dar cica e super ok.Habar nu am cum sa mai procedez!!!
OFFFF!!!! Si abea se linistise si ea.Acum nu mai rade.e mereu cu lacrimi in ochi si ofteaza de mama focului.

Inchei! Daca nu aveti timp nu e nicio problema.Inteleg! Va pup .

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Buna fetele!
Am revenit, am fost la Budapesta la concertul Roling Stones, a fost super.
Am sa citesc din urma si revin. Pupici


Doina & BB Radu (23 Martie 2007)

Poze Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Inncerc sa editez si eu semnatura .... sper ca am reusit

Doina & BB Radu (23 Martie 2007)

Poze Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Loradin pup micuta Ana! Eu i-am dat Theei Lass Baby cand a plans si a oftat asa cum zici tu de Ana. I-am dat si putina apita calda indulcita cu fructoza pana sa-mi aduca sotul siropelele si dupa am vazut ca si Lass Baby are 30% fructoza. Nu stiu daca am facut bine sau nu, ca am facut dupa capul meu, dar nu mai stiam ce sa fac sa-i fie bine. La fel ca tine, eram innebunita. Am luat si Duphalac, dar pana la urma i-am dat Lass Baby pt ca am vazut ca e un siropel natural, din fructe cu efect laxativ. Uite compozitia:
Fructoza 30%, apa deionizata 20%, Manna 15%, Suc de Pere 12,5%, Decoct de Smochine 10%, Extract de radacina de Papadie 7,5%, Extract de Tamarindo 5%, Aroma de Mure, Portocala amara si Propolis.
Repet, nu stiu daca am facut bine sau nu, cert e ca pt puiul meu a avut efect si de atunci parca chiar s-a reglat cu tranzitul si nu i-am dat decat de 2 sau trei ori.
Multa sanatate si golire cat mai rapida piticutei!


de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

acu sper ca am reusit

Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Kitty, ma bucur de vestile bune pe care ni le dai. Tine-te tare si DD va va ajuta in continuare.

Loradin, si Raul a fost constipat, dar fara legatura cu diversificarea. Eu ii dau inca doar san, desi toata lumea insista in jurul meu sa-i dau si sucuri. Dar eu sunt mai incapatanata de felul meu. . N-a mai iesit saracutul de marti, iar ieri i-am pus o jumatate de supozitor cu glicerina pt copii. In cinci minute am schimbat 2 pampersi (supozitorul a iesit aproape intact).

V-am pupat si mai revin

Ane & Raul - 17 martie 2007

http://www.sonia.as.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Va pup, fetelor!
In sfarsit am mai ajuns si noi pe acasa. Am fost plecati la tara imediat dupa botez. Nu stiu cand am sa recuperez cu cititul. Am un copil tare zbantuit ziua. Noaptea doarme de rupe iar ziua daca atipeste cate 10 minute si atunci tot cu ochii aproape deschisi.Ba saptamana asta am si barbat acasa si nu prea am loc la calculator! Dar vad eu!

Botezul l-am trecut cu bine chiar daca domnisorul meu era racit. Noroc ca nu a mai facut febra si l-am putut baga in apa. Doctorul nu prea imi daduse unda verde dar am riscat si totul a fost bine.

O sa pun si poze dar cand mi le-o aduce fotograful. Eu am dat unui destept aparatul nostru si a facut aproape toate pozele varza. Nu se intelege nimic de ele!

In rest suntem bine, crestem pe zi ce trece si devenim din ce in ce mai rasfatati! Maine mi se termina postanatalul si sunt ingrozita. Sa vad cum mai trag de niste medicale macar pana in septembrie. Chit ca o sa impart banii cu doctorita probabil, ca deh! Trebuie sa incep serviciul dar nu stiu inca cu cine o sa-l las pe bebe.

Ma apuc de citit si mai revin!

Raluca si Luca(8 aprilie 2007)


Luca, dragostea mea

Poze Luca
http://photos.yahoo.com/ralucamoise2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

KITTY, imi pare tare bine ca ti s=au mai rezolvat si tie din rpobleme, meritati si voi sa va fie mai usor.

LORADIN, de ce ti-e frica, mama, sa-i pui supozitor? ea oricum il va elimina fara macar sa apuce sa se topeasca in funduletul ei, o ajuta numai sa elimine mai usor si sa inmoaie un pic kk. Noi asa funtionam de mukta vreme, ea nu face singura, asa ca trebuie s-o ajut pana la diversificare...

RALUCA... maaama, ce bine ca ai revenit, imi faceam probleme, ma intrebam ce e cu tine si cu Luca bine ca sunteti ok, si abia astept sa vad pozele de la botez!

si noi am programat botez pentru 17 august....

in rest...suferim de caldura, mie mi-a fost rau de-a dreptul..well...vara nu-i ca iarna...:P Pe ea o mai protejez cat de cat, ba o tin numai in pampers, ba ceai la greu...uff...nu se mai termina odata... Sunt irascibila la maxim de la nesuferita asta de caldura, ma cert cu toata lumea... Macar cu voi sa nu ma cert...



Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

am uitat sa va spun ca in sfarsit am vazut-o si pe ea plangand cu lacrimi!! am fost la spital la aspiratii, sa-i desfunde nasucul, si evident ca nu i-a placut! si pe cand ea urla ca din gura de sarpe, cu lacrimile in coltul ochilor, eu eram extaziata pe acolo, cu zambetul pana la urechi...ce mama denaturata am parut!!

vorbeste acuma cu mine,,,sta pe pat langa mine si vorbeste, socializeaza . Ne impreunam manutele si le ducem pe amandoua la gurita...

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

neata mamici,
io nu mai potttttttttttttttt
am o colica renala ce ma chinuie de 3 zile si simt ca nu mai rezist.
pe deasupra am reusit sa imi infund si ambele urechi cu nenorocitele de betisoare de urechi!
sunt disperata deja de cat de rau ma simt;si cu caldura asta sunt chiar la pamant,simt ca nu mai rezist

comorile melesi..eu...Daniela

Mergi la inceput