Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

paxelina, bine ca ati scapat vaccinatilor
haioasa chestia cu kg-mele
incep sa ma mai linistesc vad ca si voi mai folositi inca biberonul credeam ca suntem singurele pe-aici care inca nu am renuntat si asta din cauza mea ca sunt comoda

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Raportam si noi 8 kg si tot 69cm. Adrian creste ff greu in inaltime.
Avem 11 luni si in curand o sa serbam anul, taiem motul si intram in randul toddlerilor, gata cu bebelusia.

Paxela, tu esti ca mine cu doua extreme, numai ca la mine e pe invers: primul (Alex) e mare si greu si al doilea copil e sub medie.

Eveline, felicitari de masterat, acu' tin-te ca urmeaz iar munca, munca si iar munca.


Roserb, cand v-aud cu mamele imi dau seama cat de recunoscatoare trebuie sa fiu eu alor mei parinti care nu cartesc nici o secunda cand e vorba de chemat aici la treaba. Maica-mea, saraca, dupa ce ca unde-o pui acolo sta, ma mai iau si de ea si-o fac cu ou si otet si tot vine sa ma ajute fara discutii si comentarii. Iar taica-miu i-am zis ca-l aduc aici sa ma ajute sa finisam subsolul si n-a comentat o clipa, desi are si el musterii lui acasa (e maistru de instalatii sanitare, gaze si electrice) si daca vine la mine, 6 luni nu mai castiga nimic (e adevarat ca nici nu mai consuma nimic). Dar n-a comentat o clipa. Cateodata ma mustra constiinta, dar nu pot sa ma stapanesc cand vine vorba de maica-mea. O cert si-i fac observatii mereu.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

try ce repede a trecut timpul...dar numai tu sti saracutza cat de greu ti-a fost...bravo!!! ai baiat mare, eu zic ca e f proportionat adrienutu, lasa ca are el timp sa creasca el a avut muuult de recuperat pe ce sa se concentreze corpushorul lui, ba sa lupte cu anemia, ba cu una, ba cu alta...multa sanatate sa-i dea Dumnezeu ca piticutz nu ramana el pe toti

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

incerc de vreo 2 ore sa pun poze si nu mai rezist...merge ca melcul!!!
am pus cateva poze de la intalnirea cu cici aici....cu mentiunea nu criticati toaleta gemenilor ca au fost imbracati de soacra mea
maine poate reusesc sa le pun si pe celelalte.
pupici si noapte buna


adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am vazut 4 bbici frumshei foc,( capshunica mica de Ada este delicioasa, iti vine sa o papi, "fetele mari" sunt domnishorici in toata regula si tudorica pare asa grijuliu cu fetele) si 2 mamici slabe, frumoase si sexoase
va pe toti si ma bucur tare mult ca v-am revazut...si mai astept pozici

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Ce copii minunati! Adriana, sa stii ca bianca iti seamana foarte bine.
Pupam pe Cici si shatra ei de fetite de care ne e dor. Cand se intoarce Cici din RO, Adriana?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

'neata!

Am vazut clujencele sunteti niste dragute si copilasii is frumosi si scumpi foc. Mamicile is super misto si toaletele gemenasilor is ok, Adriana, is asortati si le sta bine oricum, mey.

Noi suntem bine, fetele, multumim de intrebari, suntem la faza cu montarea bucatariei, etc si alte maruntisuri care parca nu se mai termina, am ajuns la exetrioare si speram sa ne mutam inainte de plecarea in concediu, plecam pe 23 august.Maine ne vopseste fatada si termina trotuarele ...parca mai arata a casa. Eveline succese mey si spor la treaba. La inceput parca a mers mai repede, dar de cand au inceputut finisarile greeeeeu tare, e drept ca e mai migalos...dar....
Vladut e bine, si noi bem inca lapticu la 6 dim din bibe, si seara cerealele tot din bibe. Insa avem si noi o realizare, de duminica am scos "bubul" de la somn. Cum va mai spuneam cand vedea ca-l imbrac de culacare cerea suzeta, ei duminica am avut o discutie tet-a-tet si am hotarat ca bubul merge lka un bebelus care plange, si nu are suzeta, bebelusul dandu-i in schimb un cadou . Buuuuun. Luni m-a asteptat cu cadoul de la bebelus, ma intreba si la telefon, daca am primit cadoul...ei, bun...deci de duminica suntem mari...
revin

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

'neata!
Am admirat si eu copilasii frumosi si mamicile pe masura

Diana...tot Diana
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Noi nu mai folosim sticla pt lapte si mare greseala am facut cand i-am scos-o, pt ca acuma nu mai vrea laptic decat foarte rar
Avem si-o realizareDe aproape doua saptamani am scos pampersul de noapte.De atunci n-am mai avut accidente in patut, nici peste zi.Nu se trezeste noaptea sa faca dar, nici patu nu-l uda.Face inainte de culcare si dimineata cand se trezeste.Aaaa, si inca ceva...mai nou nu ma anunta cand face, ci merge singura la baie.Chiar si afara o vad cum se duce langa un copac, isi da singurica pantalonii sau chiloteii si face.Doar daca suntem in plina strada ma anunta ca sa putem gasi un loc.

Diana...tot Diana
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna, fetelor!
Am intrat si eu nitel, desi sunt...cam ametita.
Trec printr-o criza de gastrita care ma face tare apatica. Cu caldurile astea nu mi-am facut deloc curaj sa merg la doctor si am luat ce am stiu eu, dar vad ca inca dureaza.

Cu casa am mai luat o pauza tot din cauza caldurii pentru ca nu mai puteam iesii sa luam ce ne trebuie.

Ne-am ascuns la umbra si am asteptat sa treaca.

A mea mai face noaptea in pat pentru ca-i invatata sa bea apa la greu si, oricum, cred ca-i e sete pe canicula asta. Asa ca, mai am rabdare.
Cu ce am incurcat-o, insa, cu ea este sa doarma cu mine.
Cand ne-am mutat aici nu se putea obisnui cu camera si urla seara ca din gura de sarpe. Asa ca, am stat la inceput langa ea ca sa o linistesc mai mult de rusinea vecinilor ca se aude tare.
Acuma vrea sa stau cu ea pe timpul noptii si nu e chip sa ma inteleg cu ea!!!

O fi doar o perioada, dar tare ma supara!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput