Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

si noi suntem pe aici, azi ne pregatim de vaccine , injur dr aia "desteapta " care respecta programul general valabil de vaccine, ultima miercuri din luna de la ora 14, pai pe vremea asta sa scoti copii de 2 luni din casa la 14, eu nu imi fac griji de caldura sau de fimea ca am AC in masina , sunt data peste cap cu fimiu care trebuie tinut treaz, caci altfel vai de noi dupa, si din pantelimon in berceni in plin trafic... cam greu sa nu adoarma, dar ne vom stradui, am evitat cat am putut sa ii vaccinez pe amandoi odata si tot aici am ajuns, sa speram ca va fi ok

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Andreea spor mey,caai nevoie.
Paxela,multa bafta,da...is de groaza cu vaccinarile,asa ne chema si pe noi,fix la ora de somn, ca sa fie super obositi si agitati....sa fie cat mai putin dureros si sa treaca repede...
Si eu pe aici, citesc, ma mai uit si la poze...altceva nimic...
Roxana,ati plecat deja in vacanta?

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Din pacate nici vorba de vacanta, numai treaba pe aici, am de citit si retinut niste chestii imposibile, si nu-mi sta capul la ele.

Altfel, am adus duminica copiii acasa, Catalin a plecat din nou la Sibiu (si-o fi gasit vreo amanta acolo?), si iar sunt singura la aparate. Murim de cald si platesc din plin indaratnicia de a nu fi vrut sa pun AC. La anul cred ca o sa cedez, ca nu mai rezist la asa calduri.
Mama a avut grija sa se planga non-stop pentru perioada cat au stat la Provita, ca e greu, ca una , ca alta, se vede ca nu si-a crescut copilul (de mine s-a ocupat bunica-mea, FARA sa se planga atat, pana la 10 ani ), si e invatata sa fie lejera si sa aiba tabieturi. Dar, frate, 1 saptamana cu 2 copii la 2 bunici, ce naiba e asa horror ca nu pricep. Basca ca , mai putin 2 zile, a stat si tata cu ei. Ma rog, m-a scos din sarite in ultimul hal, alaltaieri ne-am si certat urat, acum si-a dat probabil seama ca a sarit calul si e foarte mieroasa cu mine, eu tot suparata sunt. Din toamna ma bate gandul sa-i mai dau bonei ceva money sa o ia si pe bianca de la gradinita si sa o solicit pe mama numai cand e absolut necesar, ca deja am inghitit destule (asta apropo de discutiile cu mama ta, Dana). Asta e, m-am plans destul.

Am vazut poze frumoase de pitici balacareti, si intr-adevar Delia e o frumoasa. Succese la vaccin , ce tampenie sa va cheme la 2 pe iadul asta. Pe noi niciodata nu ne pune la ore fixe.

Onita, sper ca ti-a trecut supararea,bine ca fuse nota de trecere

Aime, v-ati mutat deja sau mai aveti? In concediu cand plecati?



Roxana&Co

POZE CU PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
roserbina lasa ca se calmeaza lucrurile, nu mai fi suparata, pe mihnea o sa-l dai la gradi si bona o sa se paota ocupa de amandoi cand ies de la "program"
andreap, in casutza cea noua si mare o sa fie mai multa racoare
onitza si ruxi doarme mai tarziu in ultimul timp dar api e vai de mine ca nu prea mai vrea sa doarma la pranz
paxelina bafta la vaccin pupici printesei sa nu o doara
aime, de vladutz nu ne mai zici nimik?
fetelor voi mai folositi vreuna biberon la copilashi sau noi suntem singurele? o prietena care are fetitza mai micutza ca a mea deja nu mai bea din bibe de 2 zile si parca m-a "trezit" la realitate...
asa ruxi papa lapte cu cereale singurica din castronel dar totusi dim cand se trezeste vrea sa bea lapte din biberon si sa leneveasca putin in pat, seara la culcare la fel...la pranz...nu mai zic daca nu-i dau lapte nu se culca...
cred ca incep sa i-l gauresc si sa-l tai cate putin la fel cu am facut cu suzeta de a renuntat singurica la ea (de fapt aceeasi metoda am aplicat-o si la alex si a mers dar acum nu-sh ce-am...mi-e frica de schimbari)
va pup pe toate si pe copilashi

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

buna fetelor, n-am mai intrat de multisor din cauza de examene. Acum o sa fiu un piculet mai libera, caci Bianca tocmai a plecat la mare cu ai mei parinti si eu, cum va spuneam, sunt proaspat absolventa de master...uh...
monica, eu i-am scos de multisor biberonul Biancai si ca sa-l suplinesc cu ceva (ma gandeam sa nu-i duca lipsa) i l-am inlocuit cu o sticla de la suc dintr-aia care are dop ce se trage in sus si curge continutul printr-o gaurica (de exemplu de la gatorade sau prigat). La noi a functionat de minune din prima si asa am scapat si de bibe si nici nu se uda cand bea. Intre timp i-am mai dat si din cana sau direct din sticla, dar oricum, baza ramane sticla asta. O are intotdeauna la indemana plina cu apa (sau ceai - dupa caz) si se serveste singurica domnisoara.
Aime, ce mai faci draguta, ce mai face puiutul tau? Si chiar...te-ai mutat...astept cu maaaaare interes impresii...abia astept si eu sa termin sa ne mutam (of course, asta va fi in preajma Craciunului...in cel mai bun caz...)
Va pup pe toate si va urez zile racoroase!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eveline felicitari! si distractie placuta la mare printesei tale
daaa...stiu sticlutele, multumesc de idee...mai ea asa bea lapte si din cana dar ii place sa "suga" din biberon chiar daca e full

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Monica ,si Andrei tot din biberon bea laptele seara si dimineata ,asa de mult ii place ca nu m-am indurat sa -l scot.
Roserb ,cred ca te-ai gindit bine ,si eu pt linistea mea prefer sa dau un ban in plus si sa termin discutiile.
Sa-l laud pe Andrei care merge la gradinita cu maaare placere ,maninca acolo de prinz si apoi il iau acasa .Nu mi-a venit sa cred ce repede s-a acomodat ,a ramas din prima zi fara sa plinga .E o gradi particulara si educatoarele de acolo sint foarte dragute ,am ramas impresionata ce atente sint cu copiii.Cred ca o sa-l duc in continuare aici ,initial ma gindisem sa-l trec din toamna la gradi de stat dar cind imi aduc aminte peste ce acrituri am dat cind m-am dus sa ma interesez ...mai dau niste bani dar stiu ca Andrei e bine ingrijit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

diana, bravo ma bucur ca lui andrei ii place la gradi...daca vezi ca-i place asa de mult, e bine ingrijit si poti da banutii...atunci e pacat sa-l schimbi


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

noi am venit de la vaccin, am scapat mai "ieftin" decat speram cu 2 vaccinati, si nu am avut nici cum sa ma iau de dr, care evident mutase ora vaccinului , doar ca dr mea fiind in concediu, asistenta ei care trebuia sa se ocupe nu a luat legatura cu dr asta si asa ca pacienti dr mele au venit la 14, dr la 14.30 ca de... nu astepta femeia pe nimeni, dar pana la urma a fost ok,sa mirat de diferenta dinte cochii mei, fimiu 11 kg la 2,7 ani si ea 7 la 4 luni, si gata am scapat si tura asta

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Monica,Mariuca bea din biberon lapticul de seara si cel de dimineata.In rest,sticla,cana..ce gasim.dar noi suntem inca dependente la culcare de "tzitzi",adica suzeta..stiu ca trebuie sa renunt la ea..trebuie numai sa-mi iau inima-n dinti.Pup
Diana,felicitari..off,in Pitesti e mai simplu de gasit o gradi apropae de casa,buna ca pret..mie mi-e groaza ptr.la anu' cand voi cauta..cauta..Pupici
Paxela,felicitari!imi place comparatia ta cu Kg.

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput