Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

am vazut 4 dulceti de copii si 2 fotomodele

eu nu incetez sa ma mir ce copii diferiti pot avea, ieri vaccinati amandoi, cu acelasi vaccin de 4 si respectiv 30-35 de luni, dupa vaccine fimea ok, fimiu marait toata dupamasa, plans din orice, au ma doare au ma tine, azi dimineata fimea ok, fimiu desi primise nurofen si dupa vaccn si seara sa trezit cu 40, si la fel de marait, piciorul il doare ... of bine ca doar unul e asa, si ca ea e mai rezistenta , acum sper sa fie la fel de diferiti si la dintisori, caci incep sa imi reamintesc cum trageam cu el la fiecare dinte cu diaree, febra, de disperam si doctorii, acum sper sa fi scapat, el are dentitia completa si sper ca ea sa fie diferita,

biberon mai papa si el, seara si dimineata cu laptic , nu i-lam scos si nici nu am de gand prea curand , din mai multe motive , unul ar fi ca macar asa stiu ca are ceva in stomac, doi ar fi ca o vede pe ea cu bibe si scoaterea lui inainte sau odata cu venirea ei ar fi putut sa o intrereteze gresit, ea are voie si eu nu, , pe de alta parte putea sa interpreteze si ca ea e bebe paa bibe eu sunt mare dar.... nu, inca mai asteptam, in cel mai rau caz ne insuram cu el, in buzunar
Deliuta deja da semne de dintisori, saptamana trecuta se vedau liniutele de jos clar, acum e gingiuta mai umflata, sa vedem cand se gandesc sa apara
eu numar zilele pana la concediu, dar mai am ceva de numarat....., as pleca si ieri doar sa ma rup un pic

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Asaaa...am scapat de musafirul din birou
Deci, rasuflam usurati si bifam si realizarea asta.Scapam noi mai demult,mai ales ca elnumai cat adormea cu suzi, dar cred ca eu am lungit-o.Am observat ca se adapteaza f repede la "marile" schmbari,am scapat usor de toate,de pampers,wow,avem deja 7-8 luni de cand nu-l mai folosim deloc, parca nici n-a fost,la suzi,mai vem bibe,tot eu mai aman de frica sa nu refuze laptele,desi el in bea si din canita...da' la 6 dim il bea prin somn,asa ca exclus canita. Vom renunta noi si la bibe.
Cat au fost caldurile a stat in casa la racorica si abia ieri a iesit la copii,era f fericit...Are o gramada de prietene dar si baietei cu care se joaca si ma gandesc la vremea cand ne vom muta,acolo copii nu sunt...va avea un loc amenajat de joaca,cu topogan,nisip si sper sa se distreze (el se joaca f frumos si singur) si sa-l ducem si la copii din cand in cand.

Paxela bine ca ati scapat de vaccin,si la mai mare la amandoi copiii.Noi nu ne-am mai cantarit, da nu cred sa mai fi pus ceva pe el,a crescut in schimb, ca se vede dupa haine si de sandale nu mai zic, avem deja opereche care is cam mici luate in luna mai.
Hai ca am scris o gramada,voiam sa mai ziccate ceva tuturor, da ma streseaza cate cineva si mi-am pierdut sirul...hai ca mai revin. Nu mai spun cum asteptam concediul

Va pupez

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Noi nu am renuntat la bibic din comoditate. dar fii-mea nu prea are probleme cu el. Daca i-l dai bine daca nu...
Dar mi-e comod sa-i pun tot felul de lichide in el si chiar sa-l iau dupa noi cand plecam. Mi se pare ca-i o modalitate mai igienica de-a bea din ceva.
Ei, si eu m-am obisnuit nu numai ea!

Oricum, bea din orice fara probleme.

Mi-e tare mila de ea! Se scoala cu "cupiii" in gand si la fel se culca. Dar nu am prea scos-o din casa si pe aici inca nu ne-am facut prieteni.

Oricum, din august o dau la gradi si o sa se sature de "cupii".

Vai, ce emotii am pentru atunci!!

Am vazut poze si copii minunati!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Vai si eu trebuie s-o duc pe Diana la vaccin...ma apuca groaza.De cate ori deschid subiectul, adica i zic "hai sa mergem la doamna doctor, sa vacem vaccin!"incepe sa planga si sa se vaite.Adevarul ca nu vreau s-o iau ca din oala si s-o duc pur si simplu.
La noi nu avem o data anume pt vaccin, ci doar sa fie mircuri sau joi.Preveram miercurea pt ca-i de dimineata...
Dr. noastra ne zicea, ca de face febra, inseamna ca organismul "lucreaza", lupta sa-si faca anticorpi.

Diana...tot Diana
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Da', ce vacc. se face acuma?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina

Da', ce vacc. se face acuma?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."



Noi trebuie sa-l facem pe cel de 30-35 de luni....

Diana...tot Diana
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Neata!
Am vazut si eu cei 4 copilasi "clujeni", care mai de care mai frumos. Ada e o dulceata tunsa asa! Iar voi mamicilor aratati grozav, cum reusiti?

Paxela, mie intotdeauna vaccinul asta de 2,5 ani mi s-a parut cel mai greu, pentru ca ii doare piciorusul si nu pot merge cum trebuie, de aici maraiala si chitaiala. Nasol ca a facut si febra asa mare, noi de asta am scapat...De maine o sa fie mai bine, sa vezi.

Raportam si noi ca am scapat de biberon si de pampers definitiv (saptamana trecuta l-am eliminat pe cel de noapte). Mai avem insa pe suzi la culcare, nu o tine mult, doar pana adoarme, dar fara dansa nu doreste, si nici eu nu am chef sa se maraie ...
Lapte vad ca bea fara probleme, seara cu cereale crispy- nu stiu cum de la Nestle- e fan- din castronel, iar dimineata din pahar eventual cu paiul si neaparat cu nesquick.


Roxana&Co

POZE CU PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am vazut poze cu 4 copii frumosi, ce frumos discutau fetitele intre ele, Tudor parea amotionat iar Ada zambareata.
Cicisor, te-ai bronzat in Canada, cu burta ce-ai facut? Sa te mai prind ca te mai vaiti de kg .
Adriana, esti super, super slaba, vreau si eu picioare luni si interminabile pentru fimea. Intr-adevar Bianca iti seamana din ce in ce mai mult, este o scumpa. Mai aveti putin pana la vacanta, nu-i asa?
Miria, sa va fie de bine mutatul in noul apartament, sa fiti sanatosi si fericitzi acolo.
De mult tot ziceam ca te intreb, de ce ai pus bebele ala la semnatura chiar in mijlocul numelui fetei?

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

CEI 4 COPILASI CLUJENI SUNT SUPEEEEEEEEEEEEEERBI!!! MI-ERA TARE DOR DE NORA MEAAAAAA, BIENCUTA E TAAAARE FINUTA, O DULCEATAAAA!!! FETELE CECILIEI SUNT TARE SOCIABILE SI VESELE, ASA CUM LE STIAM, TUDOR O PLACE PE ALEXIA, POATE VA INCUSCRITI FETELOR!! HIHIHI!!!!
CAT DESPRE MAMICI, CE SA MAI ZIC?????? NE DATI LECTII!!! ARATI FOARTE BINE, ADRIANA CHIAR PARE O PUSTOAICA !!! SI CICI N-AI ZICE CA ARE 2 COPII!!! BRAVO FETELOR, TINETI-O TOT ASA!!!

ROSERB eu zic ca ati progresat mey nu gluma, nu pampers, nu bibe, daca a ramas doar suzi si asta un pic inainte de nani, nu e niciun bai!!!bravo Mihnea!

Noi suntem codasi, mai bem din bibe laptele seara si dimineata..si asta pentru ca din bobe il bea cel mai bine....pampers mai avem si la somnul de pranz si la somnul de noapte, in rest numai in chilotei sta. El face pipi in somn, nu se tine Ziele astea ar trebui sa incerc sa il mai las la somnul de pranz macar in chiloti..oricum mi-o face original uneori: il duc la nani si ma trezesc cu el gol puska, si cu pipi pe saltea

PAXELA sanatate lui SIlviu, sa treaca repede afurisita de febra, dar si durerea de piciorus!!!!!!!!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

fetelor va multumesc mult pt. aprecieri otilia, monica, roserb, aime, mihaela, paxela, try sunteti tare dragute. da, copiii sunt niste frumosi, mai ales sa-i vezi asa impreuna, si ai mei tare drag au prins de alexia mai ales...tudor a mai avut ceva tentative sa o imbratiseze...dar nu prea a avut succes . cici arata suuuuuper, mai ales asa bronzata, pare f.fericita si implinita. eu...nu sunt decat o lungana cu piciore lungi care nu arata nicivum acum, am slabit mai mult decat inaintea sarcinii si parca nu-mi revin. am ramas doar cu burta, care nu e mare dar la dimensiunile mele cam iese in evidenta. parca si bustul mi s-a micit...nu era el destul de "firav" oricum

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput