Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata,
Mi-am amintit ca ati discutat cu cateva pagini inainte despre gradinita. Sa stiti ca si eu o dau pe Daria la gradinita (aceeasi unde merge si Ana). Pentru mama mea va fi un pic mai usor ca de 2 ani saraca in fiecare zi de la 0.30 pana la 18 era ocupata cu fetele mele iar din aprilie anul asta a stat si cu nepotica mea de 1,8 ani. Saraca sa stea cu 3 copii nu i-a fost usor dar a vrut sa ne ajute pe fiecare. Daca merg fetele la gradi macar pana la ora 13 are si ea program de voie.Ana se simte foarte responabila fata de Daria si cand a vazut ca am inscris-o la gradi i-a spus educatoarei la care va fi daria " dna Mona, nu stiu cum o sa va descurcati cu daria ca ea nu da jucarii la copii, nu sta cuminte pe scaunel..dar lasa ca eu va ajut "mi-s drgi in momentele cand se joaca frumos si invata cantecele, cand stau la computer si repeta cuvintele in engleza(www.starfall.com e f fain). Au si momente cand se paruiesc dar trec si astea.
Adriana si Onitza concediu placut.
Aime v-ati mutat deja?

Chiar daca am fost in concediu acum 1 luna va pun si eu cateva poze cu fetele.
http://family.webshots.com/album/560042932scfDtN

weekend placut




carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Ce scumpe sunt cum dorm amandoua!
Ce printesine ai, Carmen!

Uitandu-ma la amandoua ma gandeam acuma la sotul mea care tare ar mai vrea o fata, poate chiar doua.

Da', de dorinta mea cu baiatul nu zice nimic.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

'neata!
va salutam si noi.nu prea am timp dar, va urez un WE placut


Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Adriana si Ioana, concediu placut sa veniti bronzate si cu multe poze si sa fie piticii cuminti, cazarea si mancarea buna.
Carmen ai doua minuni mici, tare scumpe sunt cum se iubesc ele. Mi-a placut poza de aici, dar cred ca stii raspunsul , se pare ca au cazut de acord fetele si vor un fratior sau o surioara .
Ioana, da imi aduc aminte, am avut primii trei ani o doamna mai in varsta si mai exigenta care era din Baicoi si a plecat dupa clasa a treia. Iar in clasa a patra am avut o invatatoare tanara si entuziasta care mi-a placut mult si fiind prima ei clasa si-a dat interesul sa ne simtim bine si sa invatam ceva. Am fost si in cateva excursii cu clasa . Se numeste acum Apostol Mihaela si imi place sa cred ca si tu vei fi asa cum a fost ea pentru noi, tanara, entuziasta si apropiata de copii.
Miria, se pare ca trebuie sa faci gemeni sa fie toata lumea impacata, neaparat fata si baiat .

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Sa stii, ca da!
Dar imi trebuie reteta.
Mi-ar fi si mie mai usor ca nu mai trec de 2 ori prin emotii si asteptare.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Otiliaacum vreo doua luni Ana se ruga seara de seara sa puna Dumnezeu in burta la mami o fratioara. Isi doreste tare mult.
Miria nu cred ca exista o reteta dar dupa ce se intoarce Adriana din concediu o intrebam. Eu la fiecare sarcina la primul ecograf aveam inima cat un purice pentru ca mama mea e din tripleti si se spune ca urmez eu. Oricum bunica mea a avut tripleti (din pacate 2 au murit pe la 6 luni) si dupa cativa ani gemeni (traesc amandoi). Iti dai seama, sa nasti normal 3 copii?????



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu, si nici nu ma incumet sa ma gandesc.

Eu, ca eu, dar sotul meu sigur ar ajunge sa cante in tramvai.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
miria m-ai facut sa rad cu lacrimiiii


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pai, da, zau!
Stiu eu ce stiu.
Si asa, fii-mea l-a scot dintr-ale lui si cateodata face ca trenu. Daca ar mai avea si un stol de copii o data s-ar face tenor.

Iar eu sunt tare sensibila!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by onitza

TRY sunt convinsa ca ai fi fost un cadru didactic de nadejde daca ti-ai fi ales un job in invatamant...e adevarat, nu e usor, eu am lucrat f putin in invatamant, un semestru, stiu ca mi-a placut mult, dsi ai dreptate nu e usor...mi-a mai placut cum ma intelegeam si cu colegii mei, fie ei de-o varsta, fie mai batraiori...ma asteptam ca cei mai in varsta sa fie mai capriciosi, dar isi vedeau de treaba, si erau de mare bun simt, am apreciat asta. In Bucuresti am inteles ca nu e asa, se iau de tine, daca te vede mai tanar, poate nu e peste tot asa , sau poate nu ai si ei de cine face mishto

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL



Eu am inceput sa nu mai cred asta . Pai daca-mi pierd rabdarea cu doua odrasle, cum ar fi sa am 20 pe cap si sa nu fie nici ai mei? Slava Domnului ca n-am ajuns profesor sa mai chinui si bietii copii care n-au nici o vina

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput