Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Adriana, pai Tudorel da semne ca se face barbatel,nooo...cred si eu ca a indragit-o pe Alexia, ca e ca o papusica,Ada ii seamana asa de bine,iar Bianca ta e asa o finuta ca ti-e teama s-o si atingi.Cici emana fericire prin toti porii,mereu am simtit-o asa, de aceea le-am si zis odata (cand au facut poza aceea superba de familie, in care Cici are o rochita alba cu albastru) ca-s o familie de optimisti si zambareti. Cand plecati la mare?


aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Adriana si Cici, ma bucur tare mult ca v-am vazut impreuna cu toti copii si regret enorm ca nu am avut suficient timp sa stam la Cluj ca sa va pot intalni 'pe viu'.
Adriana, nu numai Bianca, dar mie imi pare ca si Tudor seamana foarte bien cu tine. Sunt asa de delicati si frumusei. Nu te plange de kg... ca eu as da orice sa am picioarele tale.
Cici draga, arati incredibil de bine dupa 2 nasteri. Talie de adolescenta! Zambareata as usual.
Si tu deci vrei sa vii inapoi acas'?
Si pana la urma tot o sa ne vedem ca am inteles ca fratele tau sta langa vara-mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Uraaaaaaaa! Ne-am vaccinat!
Initiial am mers pana la scola si cand am plecat de acolo am vazut masina dr-ei noastre, in fata la cabinet asa ca am dat buzna.Diana a fost foarte cuminte,i-au dat doar cateva lacrimi cand i-a bagat serul.
Ne-am cantarit si masurat...are 15,400kg si 103cm Dr. a spus ca este mult peste varsta ei, parca ar avea 4 ani.Mi-a aratat un grafic in care o fetita de 2,8luni ar trebui sa aiba 13,800kg iar de inaltime a spus ca nu are comentarii deoarece seama cu tati si sa nu ma mai gandesc ca ar fi slaba.Chiar daca nu prea mananca mult, ea asimileaza bine, tot ce papa.
Vai, bine ca am scapat si de vaccinari...

Diana...tot Diana
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

onitza . mesajul tau nu l-am vazut, cred ca au intrat in acelasi timp. poa' sa-i placa alexia lui tudor ca ea e promisa lui alex (miki) ...dar e baiat, deh ...are si tudor o "promisa" pe aici dar am uitat cine este
dana eu am ajuns la concluzia ca a fi slaba nu e echivalent cu a arata bine . cum e resortul papillon zeugma? ca pana la urma acolo si-au luat biletele sora mea

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Felicitari mamicilor pentru pampersei, gata, s-au facut puiutii mari si au scapat si de pampersei. Alex acu mdaca ar face pe el mi s-ar parea foarte iesit din comun. Deja suntem baieti mari de mult.
De bubu am scapat la 1 an si 2 luni, iar de bibe la 1 an si 4 luni.
De ce nu le dat ivoi sa bea din canite cu cioc de-alea anti-spill, din care nu curge lichid decat daca trag ei. Nu trebuie sa le confiscati biberonul cand le introducet icanita cu cioc, ci doar oferiti-le o alternativa pe care s-o promovati mult in fatza lor si o sa vedeti ca usor usor vor prefera canita cu cioc.

ai vazut, Oti? Cici n-are pic de burta, iar taliutza ca de albinutza.Eu n-am mai vazut asa adult si unde pui mamica de 2 ori cu asa o talie.

Miria, poate trebuia s-o familiarizati un pic inainte cu camera ei. Sa o implicati pe Damiana in amenajare ei, sa-i vorbiti de camera ei ca de cel mai frumos loc. Pentru ea totul e nou (chiar daca lucrurile din camera tot cele vechi sunt) si probabil ca a speriat-o un pic aceasta chimbare. Plus ca toata casa e noua. Noi de-abia asteptam sa ne mutam intr-un lco nou, dar ei micutii nu-s asa. Petrece mai mult timp cu ea in camera ei si jucati-va, n-o lasa singura daca simti ca nu ii e confortabil. Trebuie sa-i redai increderea ca la ea in camera eok.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor, moama ce vrednicute ati fost astazi la scris...ca pe vremuri chiar nu va e dor de o burtika ceva? ca mie da... chiar zicea sotul aseara uitandu-se cum se jucau ruxi si alex impreuna, iti dai seama ca era si mai frumos daca mai aveam unul

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Eu chiar vroiam sa mai intreb ce face
MIKI
DAMA
JASMINE
SIMONA CIP
(ai ramas insarcinata au ba?)
FLORYPOP (ce-ti fac baietii nazdravani?)
MICHE si alte fete care ne-or mai citi, dar n-au mai dat semne de viata de mult.



"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MONICAAA nu vorbesti serios, nu??????!!!!! pai te mai tin nervii, puterile??????

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Ai dreptate, monica. Daca l-ati fi vazut pe alex ce preocupare l-a apucat fatza de adrian de dimineata n-at imai sta pe ganduri privind bebe 2. Le dadeam sa manance la manadoi si adrian tot facea figuri cu mancarea de si-a pus-o apoi pe el si-n cap si peste tot. Si l-am certat si apoi a inceput sa planga mititelul. Si alex s-a dat jos de pe scaunul lui si a venit la adrian si ii zicea shssshhhhhh, mai-mai, mai-mai, si-l mangaia pe mana si incerca sa-l linisteasca. M-a miscat tare mult gestul lui alex. Nu sare asa de fiecare data cand plange adrian, dar de data asta a simtit ca plange altfel (probabi lstia ce insemana sa-l certe mami!) si asa m-a apucat o vinovatie fatza de ei. Apoi i-am explicat lui alex ca plange ca l-a certat mami ca mami a luat-o razna si nu mai are rabdare. Si apoi repeta si el dupa mine "mami cearta, aidan plange (asa-i zice mai nou, aidan), mami azna".

Va spun sincer ca nu-i nimic mai frumos decat sa-i vad cum interactioneaza. Sa-i vad ca sunt pe-aceeasi lungime de unda si asta-mi da sperante ca or sa fie apropiati si se vor iubi si vor avea grija unul de altul cand vor fi mari.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

try, pup baieteii...Doamne ce dragalasi trebuie sa fie

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput