Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Da, mai, n-am avut si eu norocul de un abdomen plat dupa nastere. Si chiar am facut sport si abdomene dupa nastere, dar .... Si pe langa asta m-am ales si cu distasis (departarea muschilor abdomenului), nu mult, cam de 1 deget dar nu da semne ca-si revin muschii.
Monicutz, "razi tu razi Harap Alb", daca omul vrea, da si D-zeu o mana de ajutor.



Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

OTILIA - Pai, cred ca ai dat sa ma intrebi in iarna, cand ne-am intalnit, dar nu mai stiu ce raspuns am dat.
La vremea respectiva, Damiana era un bebe, sil-am pus ca sa fie altfel semnatura. Nu prea am stat sa ma gandesc la asta.
Acuma nu mai este ea bebe, dar m-am obisnuit cu semnatura asta si inca n-o schimb ca-mi aminteste de perioada respectiva.

TRY - Sa stii ca am incercat sa o adaptez la camaruta. Si totul mergea bine in timpul zilei. Dar cand venea seara incepea sa nu mai vrea nimic. Si uite am ajuns sa devina dependenta de mine la somn.

Deabia astept sa dau o petrecere cand totul va fi gata!
Sper sa veniti cat mai multe ca prea am scapat ocazii!



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

prima
(in vizita la miria)

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna!
Oooo, Monica, pai, pentru ca stam aproape una de alta acuma chiar ar trebui sa vii!!
In spatele blocului am si parculet pentru copil. Este incercuit si cu jucarele si banci. E tare comod!

Si-apoi, sa stii ca nu esti singura care face niste prajituri gustoase.


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

http://new.photos.yahoo.com/miria_cristina/photo/294928804438105652/0

Am reusit in sfarsit sa pun cateva poze din vacanta.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
miria eu sunt intr-o permanenta experimentare(testare) ref prajiturele, stiu ca tu faci prajiturele bune si ai multe retete de papa(cand citesc pe la bucatarie lesin de pofta)
am vazut poze(nu toate ca mi le icnarca f greu) dami se vede ca era in elementul ei, o frumushica si o cumintica, iar mamica ei care se "lauda" mereu ca are kg in plus...dupa parerea mea are chiar in minus si este o .... l-am vazut si pe sotul tau acum imi dau seama ca-l stiu din vedere
noi suntem bine, putin cam obositi fiindca aseara am sarbatorit putin in orash(ieri am implinit 10 ani de casnicie)
va pup pe toate si pe copilashi sa aveti un we fain

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Mey ce-as fi vrut sa fiu in pielea Damianei in vacanta voastra. Cred c-a fost superb, totu larata foarte bine iar piscina aia mi se pare mai atragatoare ca 10 torturi din cele mai alese.

Auziti, io nu ma pot abtine sa nu va intreb, cum mai puteti sa-i culcati pe copii in patuturi inchise? Ca sigur mai sunt si alti copii, nu numai Damiana, s-a intamplat doar s-o vad acum pe ea si mi-a atras atentia. Alex nu cred c-ar mai putea dormi. Unde m-am obisnuit si eu cu ideea de patut de baieti mari. Dar cand am vazut-o pe Damiana cum dormea in patut parca striga "mami, ia-mi un pat mai mareeeeeeeee"

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si ruxi doarme tot in patut dar are o laterala data jos



monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

I-am luat eu lui Paul pat de copil si daca in prima noapte nu a cazut deloc, incepand cu a doua, deja se obsisnuise sa testeze covorul in dormitor ..asa ca pana ii vom pune o laterala in fata, patul va sta deocamdata cu tablia de la perete inspre exterior..si paul doarme f bine, si cate 3-4 ore..dureaza pana il ia somnul in schimb, dar e obicei vechi asta!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am vizionat si noi pozele cu "Nanana" (Damiana)-varianta Paul.....a stat nemiscat , i-au placut pozele si lui mi e mi s-a parut din poze ca Diamana s-a mai ingrasat, arata foarte bine! iar de mami ce sa mai zic??? sirena!!!!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput