Despre barbatii care inseala si despre femeile ...

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

Buna! Citesc si eu c3e scrieti voi, pana acum nu am scris, dar m-am hotarat sa cer un sfat, sa aflu si parerea voastra, mai ales ca aici se dicuts de mult timp despre aceasta problema...inselatul.
Ideea e ca am ajuns la capatul rabdarii, am nasctu acum 3 luni, normal. Sex cu sotul meu nu am mai facut din timpul sarcinii, cu toate ca a fost ok, dar zicea ca ii e frica de burtica, ma rog, sa zicem ca aici unii barbati pur si simplu sunt naivi. ok. Dupa...a continuat sa refuze, cum ca ii e frica acum...de epiziotomie, ca sa mais tam, sa se vindece complet...ok si aici. Insa, cu mine se purta normal, ok, ma alinta etc. De ceva timp, s-a schimbat complet, e total distant, il enervez din orice, dc ii ce ro explicatie zice ca nare chef etc.Cand in sfarsit am oibtinut una, imi zice ca sa saturat, ca sunt prea geloasa, ca il tyot suspectez, ca mereu il intreb unde este etc etc. Eu nu zic c anu sunt, dar in conditiile in care se poarta cum s epoarta, cine nar fi? greseala mea a fost ca am avut banmieli pe care i leam impartasit mereu, fara sa am o dovada clara....
Acum, si dc asta ar fi motivul, nu cred ca lar face sa se poarta asa cu mine si sa se raceasca de tot, deodata...da ma gandesc c apoate baiatul sa saturat de suspiciuni, ptr ca are intradevar un motiv, si il pun in situatii dificile. Vpoi ce parere aveti? Se poate ca dupa atata timp, sa dormim in acelasi pat si nici s anu se atinga d emine? macar o imbratisare, un sarut? si toate astea ptr sa il banuiesc eu??in conditiile in care nu s amai atins d emine de atata timp.......
Va multumesc dc aveti timp s aimi spuneti o parere......:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea81 spune:

alexxia 80,nu stiu deca ai citit mes postate de mine,in caz ca le-ai citit poate vei spune ca nu sunt cea mai in masura sa-ti dau sfaturi...dar eu totusi incerc sa-ti fiu alaturi.pt mine a contat foarte mult sa ma"racoresc"pe forum.in primul rand te felicit pt bb,si va doresc sa fiti cei mai fericiti parinti din lume!in ceea ce priveste relatia cu sotul tau eu te sfatuiesc sa vb cu el,sa-l iei cu vorba buna,nu cu suspiciuni,cu insulte,ca vei agrava situatia...parerea mea.incearca sa-l recuceresti,sa-l faci sa te doreasca,sa vrea din inima sa te sarute,sa te atinga...aranjeazate,machiazate,incearca sa slabesti(in caz ca te-ai ingrasat mult in sarcina)si nu te mai gaseste atragatoare...tu incearca,in caz ca-l iubesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ufff ceea ce faci se numeste pressing. Poate fi valabil atat de la ea catre el cat si de la el catre ea. Drumul este gresit. Lucreaza cu tine inainte de toate. Prin forta si stress drumul este unul singur. Despartire.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

Va multumesc pentru rapsunsuri, voi mai citi si din urma...ce sa zic. Imi dau seama ca si eu sunt poate stresanta, dar dc nu primesc atentia pe care dupa parerea mea chia ro meritam acum...ajung ca omul neubn, sa o cer...De ingrasat m-am ingrasat f mult, 40 kg, din care am dat f putin la nastere, e calr c anu mai sunt atragatoare, dar sunt totusi sotia lui, iar in sarcina mereu ma incuraja si imi spunea ca e normal sa ma ingras, cemi fa catatea griji...Ideea e c aoricum, e un tip cam dificil, simid au seama ca majoritatea barbatilor sunt dificili, cititnd aici, maia les in astfel de situatii, parca sunt niste ciopii mici. Eu am fost mereu sicnera cu el, iam spus orice, si dc lam suspectat, am discutat cu el, si uite ca acum astea se intorc importiva mea...si pre amulta sinceritate, iar nui bune...Sunt de acord cua sfaturile date de voi..dar cum sa gasesc eu purterea sa incerc sa lupt iar ptr el, cand in clipele astea trebuia sa fie el cel atent? cum sa incerc sal atrag iar, cand mi s erupe inima cand vad ca ma trateaza cu atata raceala simiv ine sai arunc hainele pe geam!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

Marius, ma bucur ca este printre noi si un arbat, capabil sa ne mai ajute, imi plac rapsusnurile tale.
Dea, esti sper...eu nus tiou d eunde atata putere, in situatia prin cARE TRECI...iti apreciaz decizia, cu toate c aimi vine doar sa zic WOW, cum asa?? Esti foarte tare, fa ce simti, si mai ales ce simti c apoti face, nu stiu dc as fi in stareMie mi s rupe inima cand ma gandesc ce frumoasa iubire am avut, cat neam iubit, a fost ceva incredibil, si cum vad acum c apleaca la servici simia runca un Pa, ca la catel, si sai spal si lui camasa...Sincer, nu pot in momentul asta s acred ca mai e o sansa sa fie cum a fost, simt ca s aterminat aici, si nam putere sa lupt, ptr c anu vad dc intro iubire trebuie s alupti.....pentru ce? dc e iubire, nar trebui...:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De ce astepti mereu de la el? Acolo nu poti sa schimbi decat doar daca schimbi la tine. Uite, ia o poza cu voi atunci cand era OK. Uita-te bine dar bine de tot la tine. Ceea ce vezi este dusmanul tau. Nu prietenul! DUSMANUL!
Intrebare:
Ce poti sa faci cu tine ca sa elimini acel dusman? Acum acel dusman este in fata ta. De aceea in acea poza acel dusman se simte atat de bine cu sotul tau. POTI SA ELIMINI DUSMANUL DIN POZA? CUM?
Pe scurt fa ceea ce este de facut! Si va fi bine. Dar trebuie sa crezi in tine. Si mai ales sa faci!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

alexxia_80 a scris asa:

quote:
De ceva timp, s-a schimbat complet, e total distant, il enervez din orice


Abia dupa aceea au venit explicatiile sotului ei, ca ea ar fi asa si pe dincolo. Deci hai sa nu-i negam fetii sentimentele sau sa-i punem tot ei in carca schimbarea comportamentului sotului!! Ea a devenit banuitoare si - in cuvintele lui - "prea geloasa" tocmai din cauza ca el se poarta altfel.

alexxia_80, poti reveni cu mai multe exemple concrete?


Felicia 26+ mami under construction pentru - David
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vincenzina spune:

quote:
Originally posted by Cristiana Negrila

Greselile, pot surveni, dar ar trebui extrem de rar si nu trebuiesc cautate.



Deci daca sotul ma inseala mai rarut si fara sa premediteze,doar fiindca se intimpla sa se impiedice din greseala de vreo fufa...atunci eu ar trebui sa fiu extrem de multumita...nu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vincenzina spune:

quote:
Originally posted by roxana_tanya


Am fost inselata de sotul meu inca din primul an de casnicie cand pe aceea vreme eram insarcinata si m-am gandit ca suntem la inceput si ii va trece cand isi va da seama ca e casatorit cu acte in regula,spun asta pentru ca la noi a decurs totul foarte repede si suntem foarte tineri eu am 22 si el 23,dar cu toate astea dupa 3 ani si jumatate de casnicie tot nu s-a potolit.Acum sunt insarcinata cu cel de-al doilea copil si nu ma pot gandi la despartire,oare ce pot face sa il recastig din nou,il iubesc foarte mult si la fel si el daca ma gandesc la felul cum se poarta cu mine dand la o parte faptul ca,cateodata mai are cate o escapada dar niciodata cu aceeasi femeie si numai relatii pasagere,ce pot sa fac,va rog ajutati-ma.



Si eu am avut o relatie de 7 ani in care singurul scop al fostului era sa-si caute aventuri.Am aflat in al treilea an de relatie si mi-am pierdut increderea in el insa am continuat sa stau cu el fiidca eram foarte tinara si nu aveam nici independenta si nici incredere in mine insami. Ma convinsese pe cale psihologica de asta. Ajunsesem sa convietium ca doi straini in aceeasi casa.
Dupa ce l-am parasit am inceput alta relatie cu o persoana mai matura,care a avut parte de toate experientele necesare unui barbat inainte sa intre intr-o relatie serioasa.Si asta pot sa zic ca se vede.Este o diferenta enorma intre prima si actuala relatie.
Deci pina la urma,experienta de viata conteaza foarte mult.Parerea mea este ca un barbat este pregatit din toate punctele de vedere pentru o relatie serioasa abia dupa 35 de ani, in medie vorbind...ca sa nu zic 40.
Si femeile la 30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vincenzina spune:

quote:
Originally posted by brianna_lz

Dar stiti care e bomba? In cei 20 de ani nu m-a inselat niciodata, stiu sigur asta !!! L=am intrebat de ce a facut-o!? Motivele invocate :
1. Se teme ca timpul trece si voia sa vada cum e cu alta?





Deci intr-un fel am dreptate cind spun ca barbatii trebuie lasati in pace pina la o anumita virsta sa-si faca "mendrele" si dupa aia luati de barbati...
Povestea Briannei imi aduce aminte de relatia mea anterioara de care v-am povestit.Cam asa de prost era si ex-ul meu.

Mergi la inceput