Despre barbatii care inseala si despre femeile ...

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

quote:
Originally posted by dea81

salutare fetelor.m-am intors!de data asta cu moralul sus.mergem inainte cu fruntea sus!viata iti ofera si bune si rele,trebuie doar sa inveti sa treci peste toate cu "zambetul pe buze",daca poti,binenteles.am hotarat sa mai dau o sansa casniciei mele!o merita!am aj la concluzia ca de cele mai multe ori in viata privim doar lucrurile urate iar pe cele frumoase le uitam usor.de data asta am hotarat sa imi amintesc de toate clipele frumoase si sa merg mai departe sperand ca va fi cu "happy end".va multumesc inca o data la toate cele care mi-ati fost alaturi!ne vedem la"viitoare mamici",sper



te felicit pt hotararea luata, sa dea Dzeu sa fie alegerea buna si iti doresc cat mai rpd doua linuite roz pe testul de sarcina.
numa'bine!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

dea81, ma bucur daca zici ca ti-a revenit zambetul pe buze si te-ai hotarat sa-ti amintesti doar clipele frumoase. Eu din pacate inca imi amintesc tristetea pe care am simtit-o cand am citit faza povestita de tine cu "scufita", care sincer nu mi-a mai iesit din minte de cand am citit prima ta postare...


Felicia 23+ mami under construction pentru - David
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riella spune:

buna seara!dea81,imi permit sa-ti dau un sfat:nu incerca sa intelegi de ce ti se intampla tie una ca asta! n-o sa reusesti niciodata !eu ma regasesc putin in povestea ta.si eu eram iubareata si atenta,plus mama buna:n-a contat!a trait o iubire interzisa,si-i placea,credea ca asa va fi mereu.e vorba de fostul meu sot.tin sa-ti zic ca acum,dupa un an jumate de la ruptura,dar de fapt mai demult,nu mai e nici urma de fericire in viata lui!dorul de copii,mustrari de constiinta ,cred,reprosurile si indifernta baiatului nostru de 14 ani,oricum regreta ce a facut!degeaba!sunt momente in care vad avantajele de a fi femeie fara sot,si totusi implinita!am doi copii superbi!si-mi dau seama ca nu l-am cunoscut deloc,si ca nu era asa cum credeam ca e.iar ca femeie,cui pe cui scoate!credeam ca viata mea fara el n-are sens!prostii!sa gasesti pe cineva care sa-ti spuna vorbe frumoase,cuvinte tandre,care sa te faca sa te simti frumoasa!nu stiu daca te intereseaza ce am scris,dar sa stii ca oricine poate fi inlocuit!sa depasesti cat mai repede momentele astea dificile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riella spune:

am uitat sa spun,fostul meu sot imi spunea plangand ca eu nu am nici o vina,nu am gresit cu nimic,dar nu mai simte nimic pt mine,o iubeste pe femeia aia.acum nu mai stiu daca ar zice la fel,au si ei probleme,ca toata lumea,zice ca ar vrea sa moara,sa fim toti fericiti,cred ca si ea,cine stie ce-i reproseaza!de fapt,nu ma intereseaza,sincer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riella spune:

dea81,mesajele mele chiar nu mai sunt binevenite cred!acum ti l-am vazut pe ultimul.daca tu zici ca esti fericita!?iti doresc din suflet sa nu te scurme curiozitatea si gelozia indreptatita,de fiecare data cand el va intarzia!sa fiti sanatosi amandoi,si sa speram ca a fost doar o scapare a lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea81 spune:

riella,crede-ma ca mesajul tau chiar ma interesa dar nu am avut timp sa intru pe forum sa-ti rasp.dar iata-ma !in primul rand vreau sa-ti spun ca nu mi-e usor deloc,din contra mi-e greu,f greu!dar crede-ma ca zicala"cui pe ci se scoate"nu-i cea mai buna solutie!sti ceva,in general daca intrebi o femeie ce ar face in cazul in care ar descoperii ca e inselata ce ar face?ti-ar spune ca i-ar plati cu aceeasi moneda.ei bine eu nu sunt de aceeasi parere.asta ar insemna sa-mi bat eu joc de mine.noi(eu si sotul meu) am vb mult pe tema aceasta,si am luat decizia ca merita o sansa(nu el, ci casnicia noastra)sper sa fac alegerea ce buna!asta nu inseamna ca am uitat!sau ca il disculp...incerc doar sa fiu fericita si inca mai cred ca fericirea noastra e impreuna!poate visez frumos dar ,cine stie...poate ma insel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea81 spune:

julia_popadiuc,missParker,mersi mult pt incurajari!stiti cum e zicala"decat sa-ti para rau ca n-ai facut mai bine sa-ti para rau cai facut"macar sti cum e...eu incerc,si vedem ce iese!nu credeam sa am forta asta dar cred ca cineva acolo sus ma iubeste!va pup,am gasit aici pe forum niste fete superrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riella spune:

dea81,buna seara!si voua,celorlalti!adevarul e ca,acum un an jumatate,cand am aflat de tradarea sotului meu,si eu il iertam!si chiar m-am rugat de el sa se gandeasca la copiii nostri,la cat de greu le va fi fara el!dar sa stii ca ma gandeam si la mine!dar el nu a vrut.de atunci,iubirea s-a stins,a ramas doar ura!el imi spunea ca voi vedea ca ii voi multumi ,ca nu ar mai merge nimic intre noi chiar daca ar vrea pt copii.sa stii ca dintre noi doi,lui ii pare mai rau de ce a facut.asa ca te inteleg ca l-ai iertat.eu nu stiu daca as fi putut trece peste ce a facut,poate da!poate nu?cred ca in iecare clipa l-as fi suspectat ca ma inseala.dar poate ca daca el ar fi vrut sa ma recucereasca,ar fi reusit! ce usor se lasa prostita o femeie de cuvinte frumoase si gesturi tandre!ti-o spun din proprie experienta!mult noroc in viata,si-ti doresc din suflet ca sotul tau sa incerce zi de zi sa te faca sa uiti,si sa-ti ofere toata dragostea pe care o meriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinika spune:

Barbatul insala atunci cand ceva nu este in regula intr-o relatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu intotdeauna dar este in general valabil. Daca ceva nu este Ok este extrem de probabil sa aiba o relatie. Dar este valabil si invers. Respectiv pentru o femeie. Daca intalneste un barbat care sa o curteze sa faca asa si pe dincolo este doar o chestiune de timp si de disponibilitate. Sau invers de disponibilitate si de timp. Oricum o relatie apare si se desfasoara doar daca o femeie isi prezinta disponibilitatea. Pe scurt daca vrea. Daca nu vrea, nu se va intampla niciodata nimic orisicat ar dori un barbat. Asa incat este o cheie foarte puternica. Dorinta femeii. Da sau BA

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput