Despre barbatii care inseala si despre femeile ...

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Daca eu admit ca in afara de parerea mea mai exista si altele nu inseamna ca sunt de acord cu ele.
Eu nu pot sa insel. Nu pot si gata , nu-mi sta in fire.
In schimb cei care inseala o fac din "n" motive , unele tampite , altele mai OK.
Cei care inseala , fie femei sau barbati o pot face iubindu-si partenerul , fiind intr-o relatie in care pasiunea a apus , samd.
Poti sa inseli intr-o noapte cand esti beat si cu sangele imbimbat de alcool .
Poti face sex sportiv cu o prostituata pe care cred ca suntem de acord cu totii ca nu o iubeste respectivul , sau cu un stripper pe care nu-l iubest respectiva. Asta se numeste sport. Sex . Atat.

Chiar le dau dreptate barbatilor acum : barbatii fac sex. Atat. Nu-i intereseaza decat sa aiba orgasm si sa se care de acolo.
femeile in schimb daca o fac trebuie sa fie atrase de barbatul ala , trebuie sa aratae bine barbatul , sa fie destept , sa se poarte frumos cu ele , sa fie amirat , de succes , samd.
Asta era povestea clasica incheiata de "nu intelegi pt. ca sunteti firi romantice".
Eu nu's romantica si sa zicem ca inteleg inversunarea lui MissParker oarecum, dar na ..... nu suntem doar noi pe Pamant si nu e normal sa-ti dai cu parerea despre Xulescu pe care nu-l cunosti

Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

[quote]Originally posted by zarala

diablette imi pare rau pentru verisoara ta
......insa intreab-o daca ar fi fost mai placut , sau mai "usor" ....sau ce i-ar fi convenit mai mult
- sa fie inselata, mintitta sa treaca prin disperare, sa nu stie unde este sotul ei la 3 dimineata, sa vada mesaje pe telefon, sa asculte convobiri amoroase intre sot si amanta......
- sau sa nu treaca prin durerea asta - sa i se spuna adevarul

zarala,uite, o sa-ti povestesc ceva: iubitul meu are un foarte bun prieten, casatorit (de la 18 ani) si cu 2 copii mici (unul la scoala si altul de 2 ani). Acest prieten (am mai scris treaba asta aici pe forum) isi iubeste foarte mult familia si este un sot si un tata exemplar. DAR - un mare DAR - merge in acelasi timp de 2-3 ori pe saptamana (uneori mai des) la bordel (sau salon de masaj cu "finalizare", depinde de ce are chef in ziua respectiva). Lucrand in vanzari si avand in subordine cateva tari din zona, are multe delegatii. Imagineaza-ti ca si acolo face acelasi lucru. Avand si acest program flexibil specific job-ului, face toate astea pana in ora 18.00. Seara, la cel tarziu 19.00-20.00 e acasa. Face asta de cand s-a casatorit (inainte nu se pune, ca era un barbat liber). Aduce bani multi in casa, se implica in cresterea si aducarea copiilor, merge in vacante, ajuta la treburile gospodaresti etc etc etc...

Asadar exista mai multe tipuri de relatii fizice/sexuale pe care un barbat le poate avea in afara casatoriei: 1. da, cand inseala cu o a doua femeie care ii devine amanta si o frecventeaza regulat si isi schimba si comportamentul fata de familie, da, e o mare problema, aici cred ca intr adevar nu mai exista iubire (ma rog, cine poate defini iubirea?????) si nici respect. 2. cand frecventeaza pentru diversitate prostituate sau sa le spunem mai frumos, profesioniste. Familia ramane familie, respectivul nici nu pune in discutie iubirea, atasamentul sau respectul fata de familie. El se descarca sexual. Aici cum crezi, e de preferat ca acest barbat sa ii spuna in fata sotiei ca ar prefera sa se desparta, pentru ca el merge la bordel si nu ar vrea sa o faca sa sufere??? Haide sa fim seriosi....

Eu ma intreb ai caror soti/iubiti sunt cei care opresc pe centura la prostituate, sau cei care merg la saloane de maasaj care mascheaza bordeluri, samd???? Cati dintre cei care fac asta considera ca nu isi mai iubesc partenera? Get real!

Cititi ce scrie userul "balanta"!!! Opinii documentate si reale, situatii REALE, nu trairi si situatii din Utopia... (lui Thomas More )
Daca tot se dau pe aici atatea exemple de carti care spun ba una ba alta, de ce sa nu fac si eu asta?? Pentru inceput (chiar daca din alt domeniu) cred ca toata lumea stie povestea lui Diego Rivera si a Fridei Kahlo... da, e un exemplu! Si mai sunt atatea... O sa revad si titlurile din biblioteca mea si va mai dau exemple (sunt pe fuga acum, scuze si pentru eventualele greseli de ortografie/gramaticale)



Spuneti NU prajelilor de orice fel, sucurilor sintetice, fumatului, margarinei, FACETI multa miscare, dragoste, fapte bune, acte de caritate, iubiti, iertati, daruiti, hidratati-va corpul si pielea, folositi cosmetice cat mai naturale, mancati ciocolata cu 85% cacao, beti suc proaspat stors de grapefruit si portocale, ganditi pozitiv, nu mai faceti RAU...

SEE no evil, HEAR no evil, SPEAK no evil... DO no evil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

ramomarde ce vrei sa faci analize la pitica? nici noi nu am facut analize complete niciodata.

Eu nu condamn femeile care fumeaza cu masura dar sa nu o faca in fata copilului si acesta sa inhaleze acel fum Am vazut in parc femei cu nou-nascuti in brate si ele fumau Am o cunostinta asistenta la chirurgie intr-un spital, imi spunea ca aproape lunar au pacineti cacora le amputeaza cate un picior de la complicatiile pe care le fac tzigarile

eloiseIti multumesc pentru compliment, insa eu am fost dintottdeauna complexata de nasul meu. Era un fix almeu. O sa pun poze cand o sa ma desumflu putin acuma arat ciudat rau.

beatrixsa-ti traiasca nepotelul

xandrutza_76 sa se faca bine Narcisa

lilina ce dulce e Vlad cu tweety in brate

gety Sanatate multa Mariei



de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doibebei spune:

quote:
Originally posted by tasia

ramomarde ce vrei sa faci analize la pitica? nici noi nu am facut analize complete niciodata.

Eu nu condamn femeile care fumeaza cu masura dar sa nu o faca in fata copilului si acesta sa inhaleze acel fum Am vazut in parc femei cu nou-nascuti in brate si ele fumau Am o cunostinta asistenta la chirurgie intr-un spital, imi spunea ca aproape lunar au pacineti cacora le amputeaza cate un picior de la complicatiile pe care le fac tzigarile

eloiseIti multumesc pentru compliment, insa eu am fost dintottdeauna complexata de nasul meu. Era un fix almeu. O sa pun poze cand o sa ma desumflu putin acuma arat ciudat rau.

beatrixsa-ti traiasca nepotelul

xandrutza_76 sa se faca bine Narcisa

lilina ce dulce e Vlad cu tweety in brate

gety Sanatate multa Mariei



de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre





sigur aici vroiai sa postezi?


Zarala, ai nascut? parca trebuia pe 15 feb...Esti ok si tu si bebelina?

On topic....n-am experienta in domeniu nici intr-un sens ,nici in celalalt...deci parerea mea nu e avizata...dar citesc si eu parerile voastre, poate mai invat cite ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

quote:
Originally posted by XIO

quote:
Originally posted by Cristina_A

quote:
Originally posted by XIO


Tot ce sustin EU este ca daca tie nu ti s-a intamplat ceva nu inseamna ca nu exista si ca este imposibil asa ceva .



Asa gandeam si eu cand eram la gradinita.

************************
When you want something you never had, you have to do something you've never done.
Fotografii
************************




Pacat de regresie atunci........

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/




XIO


giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

quote:
Originally posted by Diablette

Ii povesteam ieri verisoarei mele ce mai citesc eu pe DC la subiectele care au ca tema generala inselatul (verisoara mea a fost parasita acum cateva saptamani de iubit pentru ca "nu o mai iubeste"). Si as vrea sa redau, nu chiar mot a mot: "Sa-ti spuna ca te paraseste pentru ca nu te mai iubeste si nu vrea sa te insele e cel mai urat, crud si egoist lucru pe care il poate face un barbat. Cred ca cele care spun ca prefera sa li se spuna ca nu mai sunt iubite decat sa fie inselate, nu stiu ce vorbesc sau nu au trecut prin asta. Eu as fi preferat sa fiu inselata, sa aflu si sa decid eu cum vor decurge lucrurile mai departe, decat sa fiu pusa in fata faptului implinit. Nu-si imagineaza (nota mea: doamnele de pe DC) cum e sa iubesti, sa fii linistita, sa iti faci planuri cu o zi inainte, cu cateva zile inainte sa vorbiti despre nume de copii pt. copiii pe care ii veti avea si..... GATA. Sambata dimineata sa iti spuna ca vrea sa-si vada de viata lui, pentru ca nu te mai iubeste. Se naruieste tot, pt. ca e DEFINITV. Durerea e sfasietoare."
Cam asta am avut de spus. Eu cred ca fiecare din doamnele de aici, de pe DC, ar trebui sa vorbeasca din proprie experienta. Care experienta nu ar trebui sa excluda posibiitatea existentei unui alt final, nu doar cel propriu.
Eu am fost inselata si am aflat pentru ca sunt atenta la detalii si am "ochi de soacra" cum spune iubitul meu. Si da, am trecut peste, am reusit sa iert si chiar sa uit. Dar pentru a uita, am fost ajutata chiar de el, de posesorul "scarbavnicului madular"
Si da, cred in continuare ca oamenii care iubesc pot insela.
Hai, sariti pe mine
Glumesc, va pe toate

Spuneti NU prajelilor de orice fel, sucurilor sintetice, fumatului, margarinei, FACETI multa miscare, dragoste, fapte bune, acte de caritate, iubiti, iertati, daruiti, hidratati-va corpul si pielea, folositi cosmetice cat mai naturale, mancati ciocolata cu 85% cacao, beti suc proaspat stors de grapefruit si portocale, ganditi pozitiv, nu mai faceti RAU...

SEE no evil, HEAR no evil, SPEAK no evil... DO no evil



exact asta incerc si eu sa spun, doar ca....degeaba

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riella spune:

buna seara tuturor!uite inca o nefericita !parasita,dornica de a o lua de la capat,si iar parasita.de altul!asta e!am vocatie de nefericita in dragoste!si totusi trebuie sa o iau de la capat!va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

quote:
Originally posted by riella

buna seara tuturor!uite inca o nefericita !parasita,dornica de a o lua de la capat,si iar parasita.de altul!asta e!am vocatie de nefericita in dragoste!si totusi trebuie sa o iau de la capat!va pup!





imi pare rau sa aud asta, si iti spun sincer ca iti admir curajul de a o lua din nou de la inceput...cand am inceput sa citesc mesajul tau ma asteptam sa fie una in care sa iti plangi de mila...dar nu, nu a fost asa...inca o data felicitari pt optimismul tau!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riella spune:

optimista,curajoasa!da ,trebuie sa fiu!pt mine si pt cei doi copii ai mei!sotul plecat in strainatate sa munceasca si-a gasit f repede pe alta,iar pe mine ma prostea,si i-a reusit din plin doi ani.apoi am aflat.a trecut un an jumate de cand am statutul de mamica singura,pe el l-am urat,acum nu mai simt nimic .inteleg f bine disperarea ce te cuprinde atunci cand esti pusa in fata faptului implinit,cand ti se spune ca nu poate sa-si paraseasca amanta,dar pe sotie si copii ,da!am vrut din tot sufletul sa depasesc momentul,am avut o relatie de un an cu un barbat mai mic decat mine cu patru ani,dar m-a parasit si el.acum nu mai sufar!da,recunosc,mai verific telefonul in speranta ca am primit un mes de la el,dar asta e,s-a terminat! a fost frumos,dar gata!de ce?pt ca-i f greu sa ai pe cineva care-i prima data mama ,apoi iubita!si chiar l-am iubit!poate prea mult!poate nu merita!dar asa a lasat D-zeu femeia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea81 spune:

salutare fetelor.m-am intors!de data asta cu moralul sus.mergem inainte cu fruntea sus!viata iti ofera si bune si rele,trebuie doar sa inveti sa treci peste toate cu "zambetul pe buze",daca poti,binenteles.am hotarat sa mai dau o sansa casniciei mele!o merita!am aj la concluzia ca de cele mai multe ori in viata privim doar lucrurile urate iar pe cele frumoase le uitam usor.de data asta am hotarat sa imi amintesc de toate clipele frumoase si sa merg mai departe sperand ca va fi cu "happy end".va multumesc inca o data la toate cele care mi-ati fost alaturi!ne vedem la"viitoare mamici",sper

Mergi la inceput