despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 89

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DeeDeeDee spune:

quote:
Originally posted by monjum06

eu am nascut acum trei ani la spitalul bucur cu d-na doctor constantinescu camelia. (am vazut ca are subiect separat pe forum). daca ar fi sa mai nasc o data in mod sigur tot pe dansa as alege-o.
este super si ca om - tonica, optimista, te incurajeaza dar si ca medic.
eu am nascut fara dureri prea mari si complicatii. DESI prin luna a cincea de sarcina m-am internat pentru ca aveam contractii si dilatare de col si atunci imi venea sa o bat, a avut f. multa grija de mine si de bebe din burtica.
Iar la nastere a zis ca o sa nasc repede si usor si a avut dreptate.

desi aveam contractii nedureroase de patru luni, colul vea aproape cinci dilatatie can m-am internat, eu umblam ca o floare pe scari si ma intrebam de ce m-a internat ca sa le aud pe altele cum tipa si sa imi pierd curajul. degeaba calciu, ulei de ricin....
pe seara dupa ce intreba de mine din 30 in 30 minute ce mai fac a venit si a zis gata, punem o perfuzie. la 9 seara mi-a pus perfuzia, pe la 10 mi-a rupt membranele iar la 11: 55 eram cu bebe in brate.
contractiile au fost dureroase dar nu insuportabile si linistita am stat cam ultima 1/2 ora. apoi cand m-a controlat a chemat asistentele m-au ajutat sa ma urc pe masa si in maxim 10 minute a iesit Gabi.

ca sa nu mai zic ce repede m-am refacut dupa nastere si operatie. dupa 10 zile acasa ma apucasem de gimnastica pentru burtica.
este o doctorita super.



(am vazut ca are subiect separat pe forum)

UNDE ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

DeeDeeDeee ai in stanga sus butonul "Cautare" ... eu am gasit f. repede subiectul respectiv.
Uite-l aici: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=66744


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDeeDee spune:

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna , sunt o viitoare mamica si vreau sa intreb fetele din Timisoara, daca a nascut vreuna cu DR Furdean?? care sunt parerile?
va multumesc!
Paste fericit!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

9 +


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

poza eco bb 8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Buna
sunt insarcinata in sapt 17 si ma urmareste o dr de la sp Giulesti. Ma cam ingrozeste spitalul.
A nascut cineva mai recent in acest spital.


cecilia



Da , eu am nascut la Giuesti pe 16 martie. Nu ai de ce sa fi ingrozita. Totul a fost peste asteptarile mele. Conditii de spitalizare bune (igiena), personal acceptabil (peste asteptari).
Vorbesc despre conditiile celor care nasc cu cezariana, celalalte nu le cunosc.

Am nascut cu d-nul Dr. Puia Sorin ....un Om Mare.....daca as putea i-as da sanatate si ani multi pentru ca merita totul din plin. Insa cineva acolo sus a vazut toate astea si o sa aiba cu siguranta grija de dumnealui.
Bravo domnule doctor! Sa ne traiesti sanatos si fericit alaturi de cei dragi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

A nascut cineva cu dr. Vladareanu, la Elias? Imi spuneti si mie?

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Anne Ma uite AICIsi AICI

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravituta spune:

buna sunt din cluj si prin 20 august trebuie sa nasc,doctorul cu care am vorbit sa nasc este la stanca dar si in policlinica,nu cred ca are cabinet particular ca nu ma chemat la el.numele lui este zolog dan si am inteles ca este foarte bun.daca este careva care a nascut cu el sau care merge la el spuneti-mi si mie cste ceva despre el sau despre spitalul stanca. pe primul copil la-m nascut pe clinici dar acolo nu mai merg nici cu forta din cauza medicilor. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annmary77 spune:

Buna din nou dupa mai mult timp!!! De cand nu am mai scris am nascut la Filantropia o minune de baietel cu dr Catalin Haiduc. Totul a fost super.Am avut o nastere usoara, m-am refacut fff repede (sambata am nascut, iar duminica stateam deja linistita pe orice scaun.In timpul nasterii nu am simtit nimic, am avut o anestezie reridurala perfecta (mie imi e groaza de ace dar nici nu am simtit cand dr anestezist-Dr Soare- a bagat acul in spate).Fata de prima nastere a fost tare bine. dupa prima nastere m-au chinuit durerile cca 2 saptamani, acum nimic.Si la prima si la a doua nastere am avut epiziotomie, dar au fost niste diferente de la cer la pamant.Asistentele au fost de nota zece, doctorul de nota douazeci. Chiar imi place rau de el. Si desi bb a venit cu o circulara de cordon , nu a avut nici un efect asupra lui pt ca dl doctor a observat la timp si l-a ajutat sa scape de cordonul din jurul gatului fff repede. Ce sa mai spun, eu una sunt fff incantata de colaborarea mea cu dr Haiduc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by annmary77

Buna din nou dupa mai mult timp!!! De cand nu am mai scris am nascut la Filantropia o minune de baietel cu dr Catalin Haiduc. Totul a fost super.Am avut o nastere usoara, m-am refacut fff repede (sambata am nascut, iar duminica stateam deja linistita pe orice scaun.In timpul nasterii nu am simtit nimic, am avut o anestezie reridurala perfecta (mie imi e groaza de ace dar nici nu am simtit cand dr anestezist-Dr Soare- a bagat acul in spate).Fata de prima nastere a fost tare bine. dupa prima nastere m-au chinuit durerile cca 2 saptamani, acum nimic.Si la prima si la a doua nastere am avut epiziotomie, dar au fost niste diferente de la cer la pamant.Asistentele au fost de nota zece, doctorul de nota douazeci. Chiar imi place rau de el. Si desi bb a venit cu o circulara de cordon , nu a avut nici un efect asupra lui pt ca dl doctor a observat la timp si l-a ajutat sa scape de cordonul din jurul gatului fff repede. Ce sa mai spun, eu una sunt fff incantata de colaborarea mea cu dr Haiduc.



annmary77,

Multumim pt informatii si sa-ti traiasca baietelul.

Mergi la inceput