Dr. Vladareanu - stiti tarifele pentru cezariana?

Dr. Vladareanu - stiti tarifele pentru cezariana? | Autor: Val_

Link direct la acest mesaj

Buna,

Sunt o gravidutza in 33+ saptamani care urmeaza sa nasca cu dr. Vladareanu. Am tot incercat sa aflu cat ma va costa nasterea, prin cezariana, cu dr. Vladareanu dar toate fetele care mi-au raspuns au nascut cu ceva timp in urma si nu stiu daca acele tarife mai sunt de actualitate.

Va rog, pe cele care ati nascut de curand, sa imi spunti si mie cat i-ati dat dr. Vladareanu si echipei sale, astfel incat sa fie multumit. Eventual pe PM, cum va simtiti mai confortabil.

Saptamana viitoare o sa stabilim probail data cezarienei si urmeaza sa ma hotarasc daca sa nasc la Euroclinic sau Elias. Ideea este ca decizia mea depinde de tarifele practicate la Elias, pentru ca daca suma este foarte apropiata de cea de la Euroclinic ma gandesc ca nu are sens sa nasc la Elias, unde in mod evident nu sunt aceleasi conditii.

Va multumesc mult ,


Valentina 33+ cu bebe Mariuca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Chiar nu a nascut nimeni cu dr. Vladareanu? Incep sa cred ca nu a fost o alegere prea fericita pentru ca nu pot gasi decat doua motive: fie este prea scump fie nu este asa de bun cum credeam.

Va rog, daca totusi este cineva care a nascut cu el spuneti-mi si mie tsrifele (pe PM) pentru ca sunt intr-o ceata totala.

Valentina 34+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

uite aici niste discutii referitoare la dr. Vladareanu. Poate te ajuta fetele de acolo.
Sarcina usoara si bebe sanatos

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enia100 spune:

Nu iti face griji in ceea ce-l priveste pe domnul doctor Vladareanu; este un medic de elita, eu am auzit numai lucruri foarte bune despre el, asa incat am decis sa il aleg pentru urmarirea sarcinii si nastere.
Vecina mea a nascut acum 4 luni cu dumnealui prin cezariana si i-a dat 1000 RON; am inteles ca totul a decurs excelent, toata lumea fiind multumita; oricum monitorizarea sarcinii alaturi de dr. vladareanu se realizeaza la cabinetul particular + clinica particulara MEDICAL CITY; se strang deci niste banuti seriosi, astfel incat aproximativ 300 E pentru nasterea cezariana o sa ni se para o joaca de copil!
Vorba cuiva: 'calitatea se plateste' asa ca merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Merci mult Enia . Eu ma pregatisem pentru 500 euro (doar pentru el) dar nu eram sigura daca este OK pentru ca intre timp am auzit niste scoruri......

Si eu merg la cabinetul lui particular si da, ai dreptate 250 RON pentru o consultatie este o suma frumusica, dar eu mi-am asumat aceasta cheltuiala pe ideea ca este un ginecolog si, mai ales, un chirurg bun. De asta sper ca decizia mea a fost una buna. Oricum, vreau ca toata lumea sa fie multumita pentru ca este prima mea sarcina (si probabil singura) si vreau ca totul sa fie bine.

Ai putea sa o intrebi pe vecina ta cat a dat si celorlati din echipa? Eu nu stiu, in cazul unei cezariene, exista o "mana a doua", asistente in sala? Mi-ar fi de mare ajutor cu informatiile acestea ca sa am totul pregatit dinainte si sa nu imi mai bat capul atunci cand o sa ma internez pentru operatie.

Nina multumesc mult pentru link. Mai citisem postarile acelea si chiar am trimis mesaj unora dintre fete.

Pupici



Valentina 34+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Nu am nascut cu dansul din pacate, dar daca mai fac un copil sigur cu dansul voi naste. Am auzit numai de bine, iar daca il cunosti vei vedea ca este un om si un medic f serios.

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Val_ ti-am dat PM. Da exista mana a doua la cezariana, la mine a fost Mona Zvanca. Asistente sunt la sala dar nu le vezi la ochi tu o sa ai treaba cu alea de la reanimare. Eu nu i-am dat nimic lui Vladareanu decat un pupic pe obraz la controlul de 6 saptamani si evident mii si mii de multumiri pe care nu voi inceta niciodata sa i le dau.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Multumesc mult Miruna pentru mesaj si pentru urari. Ti-am trimis un e-mail in care te rugam sa ma mai ajuti cu niste informatii.

Pupici

Valentina 35+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Val_ ti-am raspuns la mail si am promis ca revin cu o poveste mai detaliata dar mai pe seara.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput