despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 83

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris Ciurea spune:

dony74, eu am nascut cu Dr Mircea Dumitru. Mergi linistita la el, este un medic extraordinar. Dupa mine a nascut si o prietena tot cu dumnealui. Iti doresc o sarcina usoara si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dony74 spune:

quote:
Originally posted by Cris Ciurea

dony74, eu am nascut cu Dr Mircea Dumitru. Mergi linistita la el, este un medic extraordinar. Dupa mine a nascut si o prietena tot cu dumnealui. Iti doresc o sarcina usoara si multa sanatate.

Cristina si Mihai iubire mare



Multumesc mult Cristina, si senzatia mea esta ca sunt pe mana unui medic competent, care in plus este si OM. As fi vrut sa vb ceva detalii cu tine dar am observat ca nu ai activata optiunea de Mesaj privat. Poate imi dai o posibilitate sa vb pe privat.

Sa-ti spun ca avem acelasi nume de familie :) si pe mine ma cheama tot Ciurea, poate ca sotii nostri sunt rude :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dallina spune:

Buna fetelor,
nu este nimeni pe forum care a nascut in Arad?
As vrea sa stiu si eu la ce sa ma astept din partea personalului, poate ma informeaza cineva cu ce doctor a nascut si care sunt tarifele.Eu trebuie sa nasc in Aprilie si sunt foarte speriata de ce ma asteapta.
Help!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelac spune:

buna mamicilor,eu sunt o viitoare mamica dpn=11.04.2007,desi dr.a spus ca o sa nasc ma i devreme.va rog din suflet daca este cineva care a nascut cu dr.Laura Leonte de la giulesti,cum este,care sunt preturile....promit ca am sa va dau si eu detalii dupa aceea fara sa ma intrebe cineva.daca vreti puteti sa-mi scrieti si pe adresa lel_gurita@yahoo.com sau comunicam pe mesenger ID=lel_gurita.va multumesc si astept vesti de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!

Am citit mesajele voastre. Eu sunt in saptamana 28. Voi avea doua fetite. O sa nasca la Polizu cu dl dr. Branescu. A mai nascut cineva cu dansul?
Va multumesc anticipat pentru orice informatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relly spune:

Salut!
Am mai pus si eu niste intrebari in legatura cu maternitatea Bucur si cu dl doctor Augustin.Dar nu mi-a raspuns nimeni....Oare nu a fost sau nu este nimeni in evidenta la aceata maternitate? De asemenea am si eu o mare nelamurire. Cum trebuie in mod normal sa decurga o consultatie de sarcina? Pentru ca mie mi s-a spus sa merg cu ecografia si cu analizele facute. M-am conformat si singurul lucru care s-a intamplat la consultatie a fost sa se uite pe analize si pe eco si sa ma intrebe cum ma simt.Dar fara control ginecologic sau masurare de greutate sau tensiune. Si sa nu va ganditi ca nu se cotizeaza de fiecare data. Fiind prima sarcina chiar nu stiu exact cum ar trebui sa decurga consultatia. Dar ma gandesc ca ar fi trebuit verificat colul, uterul etc... Nu stiu...La voi cum se desfasoara consultatiile? Va rog mult sa-mi spuneti pentru ca sunt tare nelamurita. A...si inca o chestie...ecograful a aratat o sarcina de 12 saptamani, cu toate ca dupa calculele mele trebuia sa fie doar 10 saptamani...Cum se calculeaza exact?
Offf prea multe intrebari...dar sunt tare nelamurita si nu stiu ce sa fac...Sa-mi schimb medicul sau nu? Voi ce credeti?
Relly12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

relly,de dr tau nu ti pot spune nimic,insa in ceea ce priveste consultatia,eu zic ca e anormal.eu cand am fost insarcinata si mergeam la control,mi se facea de fiecare data control ginecologic si pt ca aveam ceva probleme si ecograf in fiecare luna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Relly in primul rand sarcina usoara si un bebe sanatos.Referitor la dr tau nu-l cunosc insa mie la fiecare consultatie imi face tuseu ptr a vedea starea colului uterin si ecografie ptr a vedea starea de sanatate a bebelusului asa ca judeca si tu ce e normal si ce nu.Dupa cum bine vezi din semnatura eu nu sunt la prima sarcina si asa am procedat si la celelalte sarcini.Varsta sarcinii se calculeaza de la ultima menstruatie de exemplu eu am avut ultima menstruatie pe data de 15.06.2006 asa ca acum am 34 saptamani de sarcina.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 33+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

hop si eu! desi intru de vreun an pe forum, stau in general cumintica la capitolul meu. astazi insa mi-a lasat bebe putin timp liber si asa am ajuns si aici.
am nascut in decembrie la euroclinic.pentru cine are posibilitatea, sfatul meu este sa mergeti cu cea mai mare incredere. parerea mea este ca s-a justificat suma si nu imi pare rau de nici un leu.daca e cineva care doreste detalii, cu tot dragul.un singur amendament insa, care nu are nici o legatura cu personalul medical: receptionistele sunt cumplite, asa ca am trecut peste ele, care ma reprogramau in ianuarie, desi aveam dpn pe 12 decembrie, si am discutat direct cu dr herghelegiu, care e un om minunat in relatia cu pacientele. se spune despre el ca nu ar avea o deschidere deosebita spre comunicare, dar dupa cateva controale probabil ca i-a devenit mutra mea ceva mai familiara si a mai schimbat si 3 vorbe cu mine si cu sotul meu. oricum insa, la cat de bine este pregatit, din partea mea putea sa nici nu imi raspunda la salut, cata vreme imi trateaza cu seriozitate problemele si raspunde si la telefon, spre deosebire de alti medici.
cat despre receptioniste, iar m-au infuriat, am sunat sa intreb daca au chirurgie oftalmologica si mi-au spus ca nu, desi ulterior, intrand pe site, am vazut ca exista asa ceva, asa ca m-am infuriat si am trimis un mail conducerii spitalului.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relly spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Data viitoare o sa-l intreb de ce nu efectueaza si tuseu vaginal.Si daca nu sunt multumita ...il schimb...pai ce?Sanatatea bebelui pe primul plan si a mea, bineinteles.

Mergi la inceput