despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 84

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Relly nu sunt insarcinata dar am in jur persoane care au fost. Fina mea a facut la dr ginecolog doar ecograf. Analize, masurare, tensiune, chestii de-stea le facea lunar la medicul de familie. Nici vorba de tuseu vaginal. Inca o prietena de-a mea pacienta a dr Peltecu nu a beneficiat pe parcursul sarcinii de tuseu vaginal. Multi spun ca acest gen de control e periculos daca nu e facut cum trebuie. La ecografie se vede tot ce trebuie sa stii. Asta e ceea ce am aflat eu. Poate nu e o parere ok. Mai bine intreaba-l pe dr tau de ce face asa si nu altfel. Multe ar fi fericite sa scape de acest control.

Sarcina usoara!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relly spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Normal ca sunt fericita ca scap de controlul ginecologic...cui ii place?Oricum o sa-l intreb pe dr ca e cel mai bine.M-am mai interesat si eu in stanga si-n dreapta si m-am mai linistit.Se pare ca nu mai e o moda chestia asta cu tuseul vaginal Se pare ca se afla din eco tot ce e nevoie. Bebe sa fie sanatos ca intrebari or sa fie o gramada.

Bebei sanatosi si frumosi.
Relly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

relly,eu am mascut in noiembrie la maternitatea bucur,dar cu d-na doctor constantinescu,care e cea mai buna,dupa parerea mea.si foarte draguta.eu am fost mai intai la cabinetul dansei,si m-a programat la cezariana si a fost bine cu dansa

nusica,mama lui ely

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Buna!
In legatura cu tuseul vaginal: la prima sarcina dr mi-a facut tuseu cand m-am dus prima data la el, urmand sa-mi mai faca unul cu 2 spt inainte de nastere, de care am scapat insa ptr ca bb s-a grabit sa iasa. Acum, la a doua sarcina, nu mi-a mai facut nici un tuseu vaginal, dar mi se face ecografie de fiecare data, celelalte masuratori le face med de familie.

25+ si Tudor(5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Buna tuturor, sunt o graviduta de 28 de saptamani care va naste la Spitalul Sf. Pantelimon si v-as ruga daca stiti ceva de doamna doctor Diana Gheorghiu.Dansa la control este foarte amabila si sociabila dar nu stiu cum se descurca la nastere.

Paula28+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relly spune:

quote:
Originally posted by nusicasiely

relly,eu am mascut in noiembrie la maternitatea bucur,dar cu d-na doctor constantinescu,care e cea mai buna,dupa parerea mea.si foarte draguta.eu am fost mai intai la cabinetul dansei,si m-a programat la cezariana si a fost bine cu dansa

nusica,mama lui ely



Salut.
Pentru ca ai spus ca ai nascut la Bucur indraznesc sa-ti cer mai multe informatii despre maternitate, despre stimulentele materiale atat la doctor cat si la asistente, anestezist etc..., despre cum se poarta cu tine si cu bebe... De asemenea daca ai putea sa-mi spui cam cat ii dadeai doctorei la control? Vreau ca doctorul sa fie multumit, iar pentru marele eveniment trebuie sa ma pregatesc din timp (si sufleteste si financiar)
Daca nu vrei sa-mi dai informatiile astea pe site poti sa-mi trimiti un mail pe relly06_04@yahoo.com Astept cu nerabdare informatii.
Multumesc anticipat.
Relly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu inca nu am nascut, dar o voi face la spitalul Sf. Imparati Constantin si Elena - Judetean Ilfov. Cand am descoperit ca sunt gravida eram sepriata de bombe pentru ca fusesem deja la dr. Georgescu si dr. Cezara Bucur de la Giulesti in tratament si eram profund nemultumita, nici gand sa nasca acolo sau cu ele. O cunostinta m-a trimis la dr. Deliana Puiu, casatorita Predoi, la Titan. Am venit cu inima indoita, desi partea de maternitate din acest spital era renovata (ocombrie 2006) nu imi prea placea atmosfera ( cam colorata, as spune). S-a intamplat insa sa am hemoragii si sa trebuiasca sa fiu internata la inceputul lui ianuarie si sa traiesc surpriza vietii. Partea de spital in care am fost internata ratase renovarea (geamuri de lemn care nu se inchideau) dar era foarte curat. In schimb toata lumea, dar chiar toata, de la doctori (nu numai d-na. Predoi),pana la infirmiere parca facusera cursuri de yoga. Toata lumea politicoasa, amabila si cu zambetul pe buze. Imi era frica sa nu ma trezesc din vis. Chiar am avut probleme cu alergii la medicamente si la diverse mancaruri. Am fost monitorizata de asistente din ora in ora, iar dr. de garda, un negru, Tarig, a venit de 3 ori intr-o zi sa ma verifice. Fara sa ii dau ceva. Am auzit si restul pacientelor.. unele au dat, altele deloc. Si toate au fost tratate super, cu multa grija, indiferent daca se internasera pentru ca aveau greturi sau aveau probleme mai complicate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelac spune:

buna florentina roman,vreau sa te intreb,poti sa-mi spui si mie ce ste acela tuseu vaginal?imi pare rau dar nu cred ca mie mi-a facut asa ceva.
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucx spune:

Buna, tuturor! Eu am nascut pe 25 iulie 2006 la Giulesti cu Dr. Puia Sorin. Desi maternitatea este ingrozitoare, vreau sa va spun ca sala de nasteri si sala in care stau bebelusii arata foarte bine. Erau vreo 36 de grade afara...aveam aer conditionat in sala de nasteri si la bebelusi! Medicul si moasa au fost de milioane! Eu am nascut normal, fara nici un fel de anestezie!Niste oameni extraordinari, care te trateaza exemplar! Asistentele au fost OK! Intr-adevar, nu existau rezerve si am stat intr-un salon de 5 persoane cu WC pe hol...Asta a fost groaznic! Pai dupa ce am nascut, la vreo 6 ore am vrut sa merg la toaleta...singura n-am putut pt ca ma cam scurgeam pe pereti (pierdusem mult sange) si m-a ajutat asistenta, dar mi-a spus: "Nu va asezati (nota: nu exista colac la WC), nu va uitati in jos!". A fost minunat, dupa o nastere, o epiziotomie, intr-o stare de slabiciune avansata sa folosesc toaleta lor in picioare! Da' asta e...Noroc ca am stat 48 de ore, dupa care l-am luat pe Alexutu si am venit acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Am mai scris in multe locuri parerea mea: feriti-va de Polizu daca nu aveti siguranta ca dr cu care mergeti toata sarcina va fi langa voi la nastere. Eu am o experienta foarte urata acolo, din punct de vedere al medicilor si asistentelor. Am scris un subiect special aici http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=94791

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)
Poze cu noi
www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru

Mergi la inceput