despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

Pt cezariene e mult, mult mai bine sa nu stea bebele cu tine in salon...Acolo le formeaza totusi un program(de care nu se tin cand ajungi acasa) de alaptat care este :6 ,9 ,12 ,15 ,18, 21, 23, dar tu poti sta acolo permanent daca vrei...
Saloanele sunt infecte, traiasca rezervele...
Pupici Oana si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

hai,ca am acaparat forumul cu Sp.Pantelimon...
multumesc inca o data,fetelor!
silvia 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Daca si bebele si tu sunteti bine ti-l da in rezerva, dar eu una nu recomand. Eu am nascut cu cezariana. Nu exista mobilizare mai buna decat sa alergi de la parter la et 2 din 3 in 3 ore ca sa-ti vezi puiutul. Nu incerca totusi sa fortezi, poti sa chemi si te duce cu caruciorul. Cand mi l-a adus la mine (vineri seara, eu am stat de marti pana sambata), am fost foarte stresata ca plangea si nu prea stiam ce sa-i fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vermy spune:

Buna Natacha, ceea ce ai auzit despre Dr Badea de la Municipal este foarte adevarat, fina mea trebuia sa nasca cu el ( tinand cont ca a fost vazuta de el in timpul sarcinii)dar cand a venit momentul sa nasca ... surpriza, ... nu era de servici si nici nu a venit, asa ca a fost uracata frumusel in salvare si trimisa la un Spital din apropierea locuintei (din pacate acest spital a fost Sf Pantelimon)...
Parerea mea este sa stai la Giulesti ... multe prietene de-ale mele au nascut acolo si nu s-au plans de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natachka spune:

Draga Dana(Vermy),
merci pt raspuns! M-a descurajat putin, dar deja am vorbit si cu Dl Dr Badea, care m-a asigurat ca vine neaparat la nastere (???), am anuntat-o si pe d-na Dr de la Giulesti referitor la decizia mea. Asa ca nu prea mai am incotro! Mai am putin si o sa aflu singura...

Apropo de Giulesti, aseara eram la Polizu (a nascut o prietena de-a mea!) si am auzit intamplator discutia dintre niste barbati, romi, unul dintre care spunea ca spitalul din Giulesti in comparatie cu Polizu este "o mizerie!, o groapa de gunoi!" si era foarte indignat ca nu face nimeni nimic in privinta aceasta!!!!
Si, trebuie sa spun, ca spitalul Polizu, adica conditiile, mi s-au parut suportabile, dar modeste...

Multumesc inca o data pt raspuns, Dana !
& de 36 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor,de cateva ore bune stau si citesc pe merginea acestui subiect( de la pagina 1 la 33 ).
Am vazut ca se tot discuta sau comenteaza despre doctorul X, Y, Z.
De doctora ALINA ALMUSHALY de la SPITALUL MUNICIPAL nu stie nimeni nimic?
In maxim 2 saptamani trebuie sa nasc, voi naste cu dansa dar nu stiu mai nimic despre ce fel de medic este.

Aptept cu nerabdare sa-mi raspundeti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micalondra spune:

Am nascut in 25 iunie 2005 in Medias, jud. Sibiu. In saloane sunt doar 2 mamici cu bebeii impreuna si mi-a placut ca am avut program de voie. Curatenie era, ca se facea de 2 ori pe zi, si schimba cearceafurile zilnic. Chiar si personalul care nu a primit nimic s-a purtat frumos. Am tras concluzia ca tine de caracterul omului. Doar o asistenta de la sala de nasteri, cu toate ca am fost atenta si cu ea, ori a avut o zi mai plina ori asa e ea mai morocanoasa, de nu a fost prea amabila. Dar fericirea ca eram mamica nu mi-a putut-o umbri nimeni! Cine-i baga in seama? Dar, in concluzie, era curatenie si amabilitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Buna mamici si viitoare mamici,

Eu am nascut la Maternitatea din Brasov, in noiembrie 2004, prin cezariana. M-am dus sa nasc normal dar nu s-a putut, si am avut bafta ca doctorita mea a luat decizia asta repede, nu ne-a lasat sa ne chinuim aiurea, eu si copilasul. Doctorita si personalul de la reanimare, de nota 10, la fel conditiile de la reanimare.
In saloane destul de bine, dar cam multe paturi si copilasii sunt tinuti separat, te duci doar sa-i alaptezi. Asistentele de la copii destul de dragute, sunt insa unele (in prag de pensie) obosite si satule de viata care fac viata mamicilor un iad. Din fericire eu n-am avut ghinionul sa dau de asa ceva, erau in alte saloane de copii
...
In rest, in wc-uri mizerie ingrozitoare, se facea curat doar intre 8-15, pe urma pana a doua zi dimineata era un cosmar. Mai erau si becuri arse, ca sa nu vezi noaptea in ce calci, dusuri putine sau ne-functionale, mancare modesta.
N-am contribuit decat la doctor si la anastezista, in rest- personal destul de ok, mai au de lucrat la igiena....

Va doresc sanatate si nastere usoara viitoarelor mamici.


Corina si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

quote:
Originally posted by cristinamh

babyblue, tipul e tanar, abia si-a terminat rezidentiatul din cate am inteles.

ps: activeaza-ti optiunea de mesaje private....

Cristina 32+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra



draga cristina, multumesc pt raspuns...mi-am activat mesajele private si ti-am scris acolo, dar imi da un mesaj cum ca tu nu primesti mes private in mom asta...te rog eu mult, ti-am scris ceva acolo si chiar vreau sa-mi raspunzi.
multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steluta1 spune:

Buna!
am tot citit despre doctori si doctori, dar nu am gasit nimic despre Sp. Cantacuzino, mai precis despre d-na dr. Ciurel. Eu am foarte mare incredere in ea, dar daca are cineva vreo experienta (placuta sau neplacuta) de acolo, va rog sa-mi spuneti si mie. Trebuie sa nasc luna viitoare, in jur de data de 10.
In plus, ma ingrozesc cand vad ca toata lumea vorbeste in continuu despre "cotizat". Ajutati-ma si pe mine, va rog, ca habar n-am ce trbuie sa fac...
Va multumesc!

Mergi la inceput