despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanna_d spune:



buna, din nou, , mamici si viitoare mamici

intrebam cam acum 1 luna de Dr Luis Mendez, de la Municipal

intre timp am nascut, am un supercopilas,,Matei si ma bucur tare k dintre toti medicii romani din tara asta, l-am gasit pe singurul, probabil, sud-american......

n-am cuvinte sa-l laud si totul a fost superok!!!

acum crestem, ,iesim in parc, mancam tot ce ne da mami...



numai de bine la toata lumea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Oana - sa-ti traisca bebelusul, sa fie sanatos si norocos, si sa-ti fie alaturi toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

Buna dimineata doamnelor.Eu am nascut la spitalul Sf. Pantelimon pe 4 august si, intr-adevar, este un jeg si o mizerie de nedescris, dar sunt si medici buni.Am nascut prin cezariana dupa vreo 12 ore de chin .Curate sunt doar sala de operatii si salonul bebicilor , in rest...eu am plecat din spital cu paranitiu pt ca am avut proasta inspiratie sa-mi fac manichiura si pedichiura inainte de nastere, deci va puteti inchipuii ce mizerie e.
Am raman surprinsa de comportamentul asistentelor care au fost foarte dragutze, si cele de la bebici si cele de la gineco...
Concluzia e ca nu-mi pare rau ca am nascut acolo, am fost tratata foarte bine, am fost ajutata, incurajata si invatata sa FIU MAMA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

babyblue, tipul e tanar, abia si-a terminat rezidentiatul din cate am inteles.

ps: activeaza-ti optiunea de mesaje private....

Cristina 32+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natachka spune:

Buna fetelor!
Sunt in sapt.35 si am un doctor f.bun la Giulesti. Dar, din cauza conditiilor din spitalul respectiv, despre care am auzit numai lucruri negative , am hotarat sa apelez la Dl Dr BADEA de la MUNICIPAL. Insa, am auzit ca nu prea vine sa asiste la nasteri, cel putin nu intotdeauna.

Poate cineva dintre cele care au nascut de curand cu Dl doctor ar putea sa ma lamureasca in privinta aceasta?!
Ca n-as vrea sa schimb un doctor f.bun, pe care il am inca in momentul respectiv la sp. Giulesti, pe cineva ca il inlocuieste pe Dr Badea, si despre care nu stiu nimic la Municipal. Chiar daca sunt conditii net superioare!...

Va multumesc anticipat! Sarcini si nasteri usoare si bb-i sanatosi!
& de 35 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

bebec07,mi-a mai venit inima la loc,cand am auzit ca totusi,s-au mai skimbat conditiile pe la pantelimon,tot acolo o sa nasc si eu...pe 2 dec.cu dr.urleteanu,care mi se pare ok;totusi,teama mea este in continuare legata de conditiile bebeilor,cum era in salon la ei,manca-i-ar mama??sper sa nu-i bruskeze asistentele alea pe-acolo...ca am auzit c-o mai fac,doamne,ce suflet negru or avea in ele...deci,de-asta mi-e mie teama,repet!
in rest,am facut un compromis,o sa stau jos,la rezerve,o sa fiu cam singurica,asta e,n-o sa am si eu o mamica langa mine,dar...o voi avea pe mama mea...,care e f.descurcareatza!!
pupici,mai scrie-mi pls,daca mai ai amanunte legat de pantelimonn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Silvia d,

Dupa parerea mea alegerea rezervelor cu plata la pantelimon este cea mai buna solutie si mama ta te va ajuta mult mai mult decat oricine altcineva.
Eu exact asa am procedat si totul a fost foarte bine.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

sa stii ca si mie mi-a fost teama de asistente, dar, stupoare, au fost extrem de dragutze si foarte mirate ca le dau bani.La fiecare tura ma ducea constiincioasa sa prestez bagatu'n buzunar...si erau mirate...
Era acolo o fetiza de vreo 10zile a carei mama facuse o infectie si atrebuit taiata inca o data, ma rog, complicatii, iar asistentele se purtau asa frumos cu bebica...o luau in brate cand ii dadeau sa pape...am ramas impresionata pt ca sincer nu ma asteptam...Scorpii sunt la prematuri...te fac direct raspunzatoare(pe tine ca mama)de faptul ca bebicul a iesit mai repede...
Aaaa, mi-am adus aminte de o intamplare legat de asistentele de la cezariene...Adoua zi dupa ce am nascut m-am dus sa-mi vad fata si am gasit-o plangand de foame...am bufnit si eu in plans pt ca nu aveam lapte si ma sinteam inutila si m-a vazut asistenta de serviciu care a venit repede la mine si m-a linistit iar bebicii i-a dat supliment ca sa taca.Sunt si ele femei, au si ele copii acasa...
Concluzia e(m-am cam lungit)ca nu ai de ce sa te temi...dar sa le bagi totusi ceva in buzunar pt siguranta(in jur de 50.000lei)
Capul sus si sarcina si nastere usoara
Pup Oana si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

multumesc mult,daniela ptr.incurajari...ce bine ca mai e cineva ca si mine,sincer ma cam speriasem,nu neaparat de singuratate,ci de conditiile bebelucilor,ca am auzit ca nu ti-i da in rezerva,nu??
tu cum ai nascut,normal??
cate zile ai stat in spital??
si,cel mai important,cat de des te duceai la bebik??
pupic
silvia+stefanel(33+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

aceleasi multumiri si ptr.raspunsul lui bebec07!!

Mergi la inceput