despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 102

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Vrea cineva sa nasca cu dr.Anghel Georgiana de la Cantacuzino? Daca da, sa se razgandeasca urgent! Stie sa taie foarte bine, e adevarat, dar nu prea stie sa coasa la loc, ceea ce poate fi uneori o problema... Cat priveste nasterea propriu zisa, nu o pot invinovati de nimic, pentru ca, avand norocul sa mi se rupa apa intr-o sambata m-a anuntat sa ma duc sa nasc cu medicul de garda! In orice caz, o felicit pe aceasta cale pentru calitatea de a fi un om de afaceri de succes, intrucat spaga nu o refuza niciodatata, iar la cabinetul particular al dansei nu primeam niciodata chitanta. Din fericire pentru mine, fiind refuzata la a doua nastere pe motiv de "sambata", am nascut cu alt doctor si am realizat uluitoarea diferenta! Am nascut in apa cu Dr. Baiulescu, un om si un medic extraordinar si un profesionist excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alisut spune:

De Dl. dr. Lemnete Gabriel de la Polizu stie cineva ceva? Dar despre spital? A nascut cineva acolo? Cam ce conditii si restrictii sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca_ionela spune:

Buna fetelor!Sunt Ionela,23 ani,din bucureti si am 18 sapt..Va rog frumos sa-mi recomndati si mie un medic cu care sa nasc..Am mers la sp Cntacuzino la dr Grama...dar mi s-a parut cam distanta
Da-ti un sfat va rog k nu stiu unde sa merg
va pup si astept raspuns

grecu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Eu voi naste la spitalul cfr2 cu dr Miciner Silvia in martie sau poate chiar februarie,as dori sa stiu cum este personalul (asistentele,dr)voi naste prin cezariana va rog cele care a-ti nascut oferiti-mi cateva impresii despre dr si spital

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 31sapt si 33ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

roxana_baby bine ai venit pe DC,

Iti doresc nastere usoara si sa fiti sanatosi amandoi.
Uite ce am scris eu despre spitalul Filantropia cu ceva timp in urma, prin octombrie 2007.
"O sa scriu impresiile despre Spitalul Filantropia unde am nascut prematur la 36 sapt. si 3 zile o fetita de 3 kg si 47 cm cu dr. Varlas Valentinin data de 25.09.2007.

Am fost ffff multumita de tot in spital, incepand cu dr. care a venit noaptea la 11 la spital si a asistat la nastere, am nascut natural fara nici un fel de anestezie la ora 1.40 si a stat cu mine pana la ora 4 dimineata dupa ce a fost convins ca sunt OK.
Moasele Dana si Oana niste scumpe si profesioniste, m-au ajutat enorm in timpul travaliului, m-au incurajat tot timpul si chiar de ma vaitam putin..gaseau cuvinte potrivite tot timpul...Au fost SUPER.
Infirmiera de la sala de nasteri la fel..m-a invatat in prima faza cand am ajuns acolo cum sa respir pe timpul contractiilor...venea sa ma intrebe cum ma simt.. Nu am dat nimic la nimeni inainte de nastere, ci dupa ce m-au dus in salonul de la reanimare. Eu am dat la moase si sotul la medic..nimic spectaculos..a fost doar o atentie si multumire pt. grija cu care m-au tratat in acele momente...nu sume exorbitante..pt. ca detest sa dau "spaga" .
Vreau sa va spun ca am stat de luni noaptea pana sambata (bb a avut icter prelungit) in spital si toate asistentele si infirmierele erau f. amabile..nu asteptau sa le dai nimic...daca am dat am facut-o de placere.

Despre asistentele de la copii..am fost multumita cum a fost ingrijita fata, puteam merge oricand la fata sa vad ce face sau sa-i dau sa manance daca o gaseam treaza si plangea, puteam sa stau cat vroiam cu copilul la ora de alaptat.

Au aparatiura..asta apropo ca am citit ca nu exista incubatoare..la sectia de nou nascuti sunt impartiti copii pe camere: prematuri la incubatoare, unde au vreo 5; cezariene si normoponderali.

Este ff curat, se intra la copii numai cu halat sterilizat tot timpul.
Despre doctori pot sa spun de dr. neotolog Ditu Mariana care a avut grija de fata mea..si am fost ff multumita..trateaza toti copii cu mare atentie. Fata mea a stat la incubator 2,5 zile si i-a facut toate anlizele, nu ne-a dat drumul acasa pana nu a fost convinsa ca este OK copilul..si i-a refacut toate analizele...ne-a retinut inca o zi in spital doar pt. ca i s-a parut ca mai este galbena putin si sa o mai puna la lampa..pt. icter.

La spital nu primesti camasa de noapte..vii cu ea de acasa, pt. BB iti trebuie pamers, srvetele umede si Bephanten, doar atat. bbi sunt infasati cu scuetce sterile si nu se permite sa aduci hainute de acasa.

Mancarea a fost ff buna pt. ca este adusa de o firma de catering.


Cladirea unde este maternitatea si nou-nascutii este terminata si fff curata. Programul de vizite este respectat cu strictete, nu intra nici macar tatii in afara orelor de vizita.

Asta este parerea mea pt. ca am trait tot ce am scris, daca aveti alte intrebari va raspund cu placere.

Parerea generala a fetelor cu care am stat in salon a fost de multumire privind conditiile si modul de a fi tratate de tot personalul medical, atat la nastere, la copii cat si dupa aceea.
Ce m-a socat pe mine este ca se fac fff multe cezariene..intr-o singura zi au fost 8 cezariene si 2 nasteri normale....dar asta-i alta poveste."

Ai incredere in tine si mergi cu curaj.
Daca ai intrebari punctuale iti raspund cu placere.


posted by roxana_baby[/i]

ma numesc roxana si am 22 de ani,am 10 saptamani de sarcina si sunt in evidenta dne doctor Alexandra Crisan de la spitalul Filantropia. Daca stie cineva detalii despre dansa sau despre spital as fii recunscatoare sa le spuna.
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza77 spune:

Buna tuturor!

Are cineva pareri mai recente despre dr Rotaru Octavian de la Elias?

Multumesc!

Daniela 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicutza2u2 spune:

Eu voi naste in aprilie-mai la Euroclinic. E prima nastere si nu prea sunt familiarizata cu niste "detalii". As vrea sa stiu daca pe langa sacul cu bani pe care il voi da ca taxa, cei de acolo (doctor, anestezist, asistente) se asteapta si la alte atentii. Deasemenea impresii despre experiente la Euroclinic ar fi binevenite.
Va multumesc

quote:
Initial creeata de desprecopii

Draga comunitate - asteptam impresiile voastre despre spitalele si doctorii unde ati nascut. Cu cit mai concret - cu atit mai bine!







Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Buna ziua tuturor, mamici si viitoare mamici!

Am citit fel de fel de pareri , pt care ma abtin sa comentez.

Voi naste la inceputul lui martie la Filantropia cu DR. Pana Stelian, care pina acum mi-a facut o impresie f buna , a dat dovada de mult profesionalism, va mai dau detalii dupa martie .

Acum as dori sa intreb , Tzuc am vazut postarea anterioara si mai intreb odata, doar ata iti trebuie pt spital??poti te rog sa ma lamuresti si pe mine cu mai multe detalii, daca nu deranjez bine inteles,vorbesc de lucrurile importante pt mine si bb, inafar de cele spuse Roxanei, .....nu sapun periutza si din astea,
AA si sa-ti traiasca fetita sa fie sanatoasa si mincacioasa.
sarumina anticipat.AA si poti sa-mi dai mai multe detalii despre cursurile" scoala parintilor"???




Giani ,.... 33+ ca am dovada

AMR 7 saptaminisioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Buna fetelor!

oprescufloresi eu voi naste cu Silvia Miciner! Ma bucur sa gasesc pe cineva care merge la aceeasi doctora! Sarcina usoara! Tu ai idee cam cat se da la nastere???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvionex spune:

buna ziua tuturor!

sunt viitoare mamica (13 sapt); despre dna dr. Herescu Mihaela ma ajuta cineva cu ceva impresii? in prezent activeaza la Centrul Medical Unirea.

multumesc frumos

Mergi la inceput