despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 103

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvionex spune:

salutare tuturor!

cu dr. Herescu Mihaela a nascut cineva? Stiu ca asista la Caritas si rezervele CMU (Centrul Medical Unirea ) din Sp. Elias?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dcepf spune:

Salut fetelor,

Sunt noua pe acest forum, desi il citesc de foarte mult timp nu am gasit momentul potrivit sa si scriu.
Sunt insarcinata in saptamana 32 si astept sa nasc la Giulesti prin martie cu dl prof.Marinescu. Am ajuns la dumnealui in urma cu aprox 1 an cand am descoperit ca aveam un chist endometriozic.Dupa ce mi-a facut laparo am ramas gravida.
Am si eu niste intrebari, va rog frumos poate puteti sa ma ajutati. Nu ma pricep deloc sa dau bani prin spital, trebuie sa ma informez bine inainte ca sa stiu exact cum sa fac.

Intrebarile mele sunt:

1.Dc vreau sa nasc cu epidurala cum procedez?Ii spun medicului meu cu mai multe saptamani inainte si apoi la internare, in momentul cu pricina pe cine tre sa anunt ca vreau epidurala?
2.Cand platesc anestezistul de epidurala?Fix inainte sa imi faca injectia sau cum?Si dc sunt mai multe persoane pe langa mine?
3.Cand il platesc pe dl doctor?Prespun ca dupa, asa am vazut ca merge la dansul.
4.Ce alte persoane mai sunt de platit pe acolo, si in ce momente?O sa am si o moasa, si asistenta de nastere (ce o mai fi si aia...am inteles ca e o asistenta care te ia in primre si sta cu tine..dar aia nu e e moasa?), pe neonatolog cat sa il platesc si cand (poate e ok sa il plateasca sotul dupa ce nasc).
5.Mai exista inca un doctor de platit, "mana a doua" la nastere?

Poate reuseste cineva sa imi faca un itinerariu in spitalul asta de la internarea pt nastere naturala pana la externare, cu persoanele si momentele in care trebuie sa le platesc.Mentionez ca am mai fost internata si am mai avut de-a face cu spitalele si nu am reusit niciodata sa scap de situatii jenante de genul celor in care nu am platit si dupa aia a trebuit sa umble familia dupa doctori ca sa ii plateasca.

Merci mult de tot.

Va pup

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Intra la subiectul maternitatea Giulesti, si ai sa vezi ca acolo se discuta. Doctor mana a doua la nastere normala eu nu am vazut, dar poate dr. Marinescu procedeaza altfel, nu stiu ce sa spun.
Eu i-am spus medicului meu prin ultima perioada a sarcinii ca vreau epidurala, iar cand m-am dus sa nasc i-am readus aminte, si am spus si moaselor.
Anestezia epidurala am platit-o dupa, la ambele nasteri. Dupa adica chiar a doua zi, la prima nastere.
Medicului meu i-am dat banii dupa, si a trebuit sa ma rog de el, la a doua nastere i-am dat banii dupa o saptamana cand am fost la un control, ca nu apucasem sa ii dau cat am stat in spital.
Moasei i-am dat banii a doua zi pentru ca a iesit din tura imediat dupa ce am nascut, asa ca nu am apucat sa ii dau. Am cautat-o a doua zi cand a intrat in tura.
O nastere usoara iti doresc!
Am uitat sa spun: medicul anestezist care mi-a placut mai mult a fost dr. Dantis. Moasa pe care am avut-o a fost dna. Irina, o femeie extraordinara, calda si grijulie. . Iar medicul cu care am nascut, dr. Ion e de nota 100.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenmami spune:

Bun gasit! Deja ma pierd in toate mesajele de pe aici asa ca o va intreb pe cele care sunteti familiarizate cu forumul, unde pot gasi informatii despre Filantropia si medicii de acolo. Am citit putin pe aici, dar vreau sa stiu daca exista un loc unde se discuta ,,mai aprins''.

Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara30 spune:

Draga IULIA1982 imi pare tare rau pt ceea ce ai patit....dar sunt fericita pentru bebelusul tau ca acum este bine.La pagina 101 gasesti si cazul meu....e adevarat ca orice om greseste in viata ca doar e om...dar nu te poti juca cu viata oamenilor....stai sa vezi peste vreo 10 ani(cred ca este prea mult) cand vor iesi la pensie medicii mai in varsta, cate nenorociri se vor intampla din cauza "doctorilor"mai tineri care si-au luat atestatul pe bani.Acum mai e cum mai e dar atunci murim pe capete.Sper din toata inima ca bebele tau sa fie sanatos la fekl si tu....si sa-i mai faci o surioara.Pupici la amndoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

a fost cineva recent la prof. Hudita (Medlife/Cantacuzino). Ma intereseaza sa stiu cat este disponibil
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nu stiu mare lucru despre disponibilitatea dr Hudita, dar cit am fost eu internata am auzit o gramada de fete care nascusera cu el si cotizasera cam de zece ori mai mult decit mine la un doctor tinar... Bine, printre mame erau si pirande tinere si pline de bani pentru care nu era mare lucru sa dea 1000 de euro, dar erau si fete modeste care se imprumutasera pentru ca stiau ca asta e tariful...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

carmenmami, este un subiect pe aici despre Filantropia, cauta mai pe la sf. Eu voi naste tot acolo si daca vrei poate am citeva raspunsuri , sau poate discutam pe tema asta pe Pm , dar vad ca inca nu ai scapat de moderare, scrie 10 mesaje sa apara mesajele in timp util.




Giani ,.... 36+ ca am dovada

AMR 4 saptaminisioare ?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

dcepf , vezi ca la odiseea sarcinii in 40 sapt la rindunici, sunt multe fete care nasc la giulesti cu Marinescu, incearca si acolo, primesti raspunsuri repede si bune.




Giani ,.... 36+ ca am dovada


AMR 4 saptaminisioare ?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Natasa, multumesc. M-ai socat .... 1000 de eur?!

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput