despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 101

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns christinaa spune:

Sunt din Constanta si as vrea sa le intreb pe actualele sau viitoarele mamici daca stiu ceva despre Dr. Razvan Stanca( Pol. Iriadi). Este un om foarte amabil, si nu vreau sa-i pun la indoiala calitatile de medic bun, dar sunt contrariata ca nu am gasit prea multe informatii despre el pe forumuri. Aproape despre toti doctorii din Constanta am auzite referinte (mai de bine, mai de rau), dar nu si despre acesta.As vrea sa stiu daca am facut bine ca l-am ales sa-mi monitorizeze sarcina, daca se implica la nastere. Apreciez orice fel de informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

iulia draga mie tocmai lucrurile astea mi se par de neinteles ... ca un bebe poate muri din cauza ca x si y de prea multa faima nu-s pot cobora privirea de pe piedestalul lor...( pe care tot noi i-am pus) ... important este ca acum bebele tau e bine sanatos !

si eu eram hotarata sa nasc la elias dar in cele din urma m-am sucit si voi merge pe mana celor de la Medlife ... nu de fitza ci pt ca pur si simplu ma gandesc ca acolo, reclama proasta nu e buna deloc ... ceea ce insemna sau cel putin asa s-a dovedit pana acum , ca medicii si personalul isi vor da tot interesul ca otul sa mearga bine! ca bani dam si colo si colo, dar cel putin nu te mai umilesti alergand dupa ei cu plicul!

mami_papatot 23+ cu Honey mica

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Eu merg la d-na dr. Mogos si urmeaza sa nasc la POLIZU, acum am 35-36 sapt. dar pentru ca am colul scurt la urmatorul control, adica pe 24 dec., s-ar putea sa ma opreasca la maternitate...nu stiu daca o sa pot naste atunci sau va mai dura, dar pentru ca d-na dr. o sa plece in concediu as vrea sa nasc atunci...oare poate sa imi provoace nasterea la 37-38 sapt? Nu as vrea sa ma lase pe mana altcuiva si imi este o fricaaaaa, mai ales ca sunt la primul bb.
Vreau sa aflu mai multe despre Polizu de la fetele care au nascut acolo, despre "tarife", despre asistente...despre bagajul ptr maternitate, cu ce ne lasa si cu ce nu...


Georgiana
35 sapt. Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Cand eram insarcinata am citit toate postarile despre medici si spitale de pe forum si am fost sincer ingrozita. Nu stiam cum sa-l conving pe sotul meu sa ma duca la clinica privata pentru ca imi era efectiv groaza de maternitati. Pana la urma, dupa ce am fost la 4 medici la care nu am ramas pt ca nu imi insprau 100% incredere am ramas la dr. Peltecu. Si pot sa spun ca a fost o alegere foarte buna, nici nu pot fi mai incantata de faptul ca am nascut cu el. Mi-a urmarit sarcina numai in jumatatea a 2-a insa de fiecare data se purta cu profesionalism si am decis sa nasc cu dansul la Filantropia. Acum, nu pot sa spun ca a fost asa rau dar nici prea bine. Nu vreau sa descurajez pe nimeni pentru ca sincer mi s-a parut un spital bun dar eu sunt plina de fitze si de pasarele l cap si au fost cateva lucruri care nu mi-au convenit:
1. faptul ca la cezariana nu ti se da copilul imediat, doar ti-l arata cateva secunde
2. faptul ca in acest moment, pana termina renovarea, nu au rooming-in astfel ca mama nu poate sta cu bb
3. faptul ca o infirmiera( una singura e adevarat) mai mai ca si-a bagat mana in buzunarul meu, anuntandu-ma frumos si politicos si cu mana pe patul meu ca ea o sa-mi faca si toaleta....
4. faptul ca tatal nu are acces imediat; mie mi s-ar parea normal ca macar unul din parinti sa vada copilul cum trebuie cand se naste.
5. anestezista( cred ca dr Puric) nu s-a deranjat sa discute cu mine despre anestezie si cand eu am cerut epidurala a zis ca imi face ca sa aflu apoi ca mi-a facut rahie. Nu e capat de tara dar nici frumos nu e!
6. de la anestezie mi s-a facut rau asa ca am mai stat la reanimare si muream sa-mi vad copilul, plangeam ca nu ma pot ridica si toate celelalte fete veneau si-mi ziceau ce baiat frumos am si eu nu-l vazusem asa ca ma tot bufnea plansul si mi s-a recomandat sa ma duc la psiholog, ca-s depresiva.

Acum, ca sa nu fiu carcotasa, cred ca merita sa spun si cateva lucruri de bine:
1. nu are acces oricine in spital, astfel ca e risc scazut de infectii
2.personal destul de amabil, eu am dat la fiecare de fiecare data dar nu am observat un alt comportament fata de celelalte fete care nu dadeau asa
3. nu te tin in spital daca nu au motive de ingrijorare
4. curatenie si faptul ca hartia igienica pe care am lasat-o la toaleta nu a disparut.

Sunt medici si medici, cazuri si cazuri, ce face bine la una strica la alta, asa ca parerea mea e ca la orice medic mergeti cantariti bine alegerea si a lui si a spitalului. Un medici in care sa ai incredere 100% fara nici un dubiu. Eu ii multumesc dr. Peltecu ca mi-a respectat dorinta de a naste natural pana in ultima clipa posibila, ca nu mi-a indus nasterea deoarece ar fi fost o manevra inutila si riscanta si ca nu m-a lasat balta ca sa plece in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Despre dr. Vladareanu stiu ca este un medic bun dar scump si la vorba si la cosultatii. Verisoara mea a fost la el pe perioada sarcinii si mi s-a plans ca dureaza foarte putin consultatia, costa foarte mult si nu afla nimic daca nu intreaba in mod expres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisubeatrice spune:

Eu am nascut la Giulesti acum doua saptamani si chiar nu am nimic de reprosat. Este un spital ok cu lume destul de amabila.Nasterea a decurs bine, preturile acceptabile si medicii si asistentele dragute. Am nascut cu dr Albu un om deosebit drept pt care ii voi multumi toata viata ca m-a ajutat sa devin mamica, un om pt care cuvintele sunt sarace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_baby spune:

ma numesc roxana si am 22 de ani,am 10 saptamani de sarcina si sunt in evidenta dne doctor Alexandra Crisan de la spitalul Filantropia. Daca stie cineva detalii despre dansa sau despre spital as fii recunscatoare sa le spuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Roxana, am scris eu mai sus de Filantropia.

fianna cu printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geronimo spune:

Cine a nascut, va rog cu dr. Dumitrascu Sandrino de la Caritas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aymeea spune:

quote:
Initial creeata de desprecopii

Draga comunitate - asteptam impresiile voastre despre spitalele si doctorii unde ati nascut. Cu cit mai concret - cu atit mai bine!



sunt mamamica de o luna si o saptamana,venirea pe lume a baietelului meu s a petrecut la spitalul CARITAS asistata de domnul doctor ISPAS ALEXANDRU



Pentru parinti... despre copii!



Mergi la inceput