Lipsa de progesteron

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushali

Macarie ai avut dreptate nu trebuia sa fiu supi ca au iesit liniutele......da sunt , dar mi-e putin frica sa spun ca sunt , pana nu vad inimioara ca bate si k bebe acum este bine . Sunt atat de bucuroasa .

printesa si pa mama ei.

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 4+

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.




Felicitari din suflet!!!Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

ramonella mersi de urari tu ce ai facut cu progesteronul ala marit.

e normal sa simt intepaturi in burta si in zona ovarelor sau e nasoala treaba daca se intampla asta?




Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 4+

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

alinushali , mi-ai dat o veste super.......bravo , felicitari si stai linistita ca o sa-i auzi inimioara , cand te duci la eco?

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

ma duc tocmai pe 30, dar nu am rabdare pana atunci si ma duc luni unde gasesc ca nu am stare ............sa ma ingrijorez din cauza durerilor de ovare sau a faptului ca nu ma mai dor sanii?

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 4+

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lbdf.lilypie.com/DtA8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

stai linistita si nu te mai ingrijora atat....doctora ta ti-a confirmat sarcina?

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

macarie ....azi am fost si am facut eco si avem 5s si 1z si totul este acolo unde trebuie, sunt super fericita, oricum ma duc si pe 30 la doc meu





Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 4+

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lbdf.lilypie.com/DtA8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

alinushali, ce mai faci....ce-ti face bebeul?

-----------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Salutare fetelor,

de citeva zile am o intrebaruta pe care nu mi-o prea poate raspunde nimeni din prieteni si cunoscuti. Am hotarit sa ma adresez voua, care sunteti multe si saritoare la nevoie :)....

De cam 5 zile am dureri ca de ciclu, dar nici urma de singerare. Dureri inaintea ciclului am avut dintotdeauna, insa cum apareau cum imi aparea si cilcu. De data asta e totul ciudat, foarte ciudat....primele crampe, extrem de dureroase le-am simtit noaptea acum 5 -6 zile (astfel de dureri am de obicei in primele ore de ciclu). Ieri n-am simtit nimic, aseara noaptea iarashi m-au apucat nishte dureri de credeam ca nasc. A mai patit cineva ca mine? Eu nu cred ca-s normale crampele din abdomen? Cel mai frica-mi e de o extrauterina, dar durerile de la extrauterina apar pe la 8-9 saptamini, eu ciclul trecut l-am avut fara probleme, iar inaintea cicluilui trecut am fost shi la controlul meu de rutina la ginecolog, unde mi s-a spus ca totul e super bine shi frumos...Nici nu shtiu ce sa cred, sunt in panica...Va rog sa ma ajutati cu ceva info poate ma mai linishtesc. Daca ash fi insarcinata ar fi cea mai frumoasa surpriza din lume :)!

Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

buna dinora , mai intai fa un test de sarcina si vezi cu iese, daca e pozitiv super , fa programare la doc si ia no-spa pentru durere, daca nu iese pozitiv iar cm nu-ti vine la fel programare la doc sa nu fii racita tarisor.

Macarie bebe cred ca e bine pe 30 ma duc iar la eco si sper sa-l gasesc tot acolo si cu o inimioara sa ma asurzeasca, oricum am fost si la biserica si preotul mi-a zis sa citest paraclisul Maicii Domnului si inca ceva dar am uitat

Multi si sanatate multa

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 4+
momente din viata

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

cum a fost la eco?? te-ai asurzit inimioara???
sunt convinsa ca da
-----------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput