Copilasi din 2002 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

nicoleta iti mut eu astazi pozele....

nina noi stam acasa, eu cu julian, curatenie, mancare, dupaia mergem in park-ul din coltul strazi la joaca.. mike merge la peste singur pt 3 zile.

PS: o sa mut mai multe albume ...

un sf de saptamana minunat


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Un weekend placut si de la noi! E teribila canicula asta, eu simt ca nu mai pot! ne topim toti in casa de caldura, regret ca nu am AC!
Va pupam racoros!
Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

de ce nu iti pui AC?

quote:
Originally posted by HelleneC

Un weekend placut si de la noi! E teribila canicula asta, eu simt ca nu mai pot! ne topim toti in casa de caldura, regret ca nu am AC!
Va pupam racoros!
Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut, sper sa se mai transforme caldura asta in ploaie!
Gabb, nu ne-am ganditi niciodata pentru ca avem un apartament racoros, nu bate soarele decat la bucatarie, in rest e umbra... si ma mir ca e atat de aiurea in casa, cand de obicei aici era cel mai bine. Insa si canicula asta e jalnica, ori si pentru ca mie nu imi place caldura o suport greu.
Va pup, ma duc sa fac mancare cat mai e racoare!
O zi buna, Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Salutare mamici!
Va multumesc pentru urarile de casa noua....dar tare sunt dezamagita
Apartamentul e plin de igrasie si mucegai....pereti sunt macinati de umezeala...si asta pentru ca acoperisul este de fapt o mare piscina unde apa a stat si s-a infiltrat...si asta in doar 3 ani....
Nu cred ca mai exista un bloc ANL intr-o asemenea stare , in toata tara asta!!Poate am sa pun si niste poze....De la primarie spun ca s-au alocat fonduri pentru refacerea acoperisului(pe noi nu ne lasa ca suntem chiriasi)si ca sa asteptam.....ca se rezolva...c-o fi la toamna , la iarna....doar traim in Romania...Desi stiam cate ceva despre problemele de acolo , nu credeam ca e asa de grav...si cand am mai vazut cum picura apa pe langa dulia din sufragerie(desi nu a mai plouat de 2 sapt )....Pe de alta parte ma bucur ca il am ...o vom scoate noi la capat...
La mare nu putem merge...sper ca macar sa ajungem pe Rarau in concediu.Copii tot ma intreaba de ce nu mergem la mare...
Pe caldurile astea ii las peste zi la ai mei , la curte(locuiesc tot in Siret)la umbra viei le umple cadita cu apa ...si atunci distractie.... Ei suporta tare bine caldura....le place chiar
Si cum sunt un novice intr-ale calculatoarelor va rog frumos poate ma ajutati si pe mine sa-mi mut albumul....am incercat ...dar la starea mea de continua agitatie ...am lasat-o moarta
Va pup si va urez un we cat mai ...racoros si reusit!

mamy de gemeny : ROBERT ARMIN SI DARIA REBECA
http://new.photos.yahoo.com/tamyrarotaru/album/576460762404766830

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Raspund si eu , pe scurt. Am fost la medic, am facut endoscopie nazala (pe Stefan l-am tinut cu forta, ca s-a zbatut, desi nu e dureros. Dar i-a fost frica...). NU e nevoie de operatie de polipi (dupa cum am banuit..., polipii sunt inflamati 30% doar, nici gand sa fie scosi...), mi-a mai zis ca nu este posibil sa aiba sinuzita la aceasta varsta, copiii la 4 ani jumate nu au sinusuri. Dupa ce a vazut radiografia, a zis ca e posibil sa fi fost o reactie sinusala... Am fost la Budimex si a fost cam pe fuga, el fiind e garda... M-a intrebat ce si cum in ultimul timp (m-am balbait...) si, dupa endoscopie, mi-a recomandat 7 zile de Augmentín si 10 zile de picaturi in nas, de 3 ori pe zi. A zis ca, din punctul lui de vedere, totul este in regula, mai putin faptul ca a vazut pe alocuri mucozitati in nas. Deci... Doamne-ajuta! Peste 2 saptamani mergem la control, sa vedem. I-am dat orbeste antibioticul, fara vreo analiza, fiindca... am simtit ca pot avea incredere in medicul asta. Sper sa fie ultimul antibiotic de pe anul asta, a mai luat pana acum, din ianuarie, inca 3 :((.
Sper sa fie bine dupa tratament, data viitoare merg la un cabinet particular sa il vada, sa avem liniste si imi fac si listuta cu simptome, detaliat.
Of, s-a zbatut asa de tare copilul meu, trebuia sa il tinem sa nu distruga endoscopul... Insa dupa cea intrat statea cuminte, nu zicea nici pas, asta la ambele nari. Si apoi mi-a zis ca de fapt nu l-a durut nasul, dar tipa ca il durea piciorul... Smecheria!
La Bucuresti a fost cumplit, la bord arata 37,5-39 grade... Te fierbeai.
Nicoleta
Va doresc sa aveti parte de racoare. Sper ca nu am fost prea haotica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut si eu si mai pe scurt
Nicoleta ma bucur pentru Stefan.si sanatate multa!
pup pentru toti!

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

nicoleta multa sanatate lui Stefan.
poze nicoleta
am transferat eu albumul tau de pe yahoo pe webshots.. ai prea multe poze acolo 137 si pe webshots cum suntem la inceput de rum avem limita de poze pe cont doar 1100, sa nu se supere nimeni am zis ca alocam 100 pe album la fiecare pana cand se va mari limita de poze.. asa ca o sa pastrez la mine in PC pozele cele in care Stefan nu este deloc, si pt ca albumul meu nu are 100 de poze in el, iti dau tie spatiul meu , pt ca inca depasesti limita de 100.

Vreau sa profit acuma de ocazia asta si sa va rog sa puneti in albumul comnu doare poze in care apare copilul nascut in 2002... daca in poza e x, y, z si copilul e ok.. incercati sa explicati cine e in poza. X-bunica, y-bunicul, z-mama si copilul. Iar pt pozele in care nu e copilul nu este va rog sa ni le aratati dar de pe un album privat de pe contul dumneavoastra. Sper ca nu am suparat pe nimeni.

PS: am un site ftp unde pot pune volum mare, cine doreste sa ii pun pozele acolo dupaia sa si le transfere in PC sa ma anunte. Transferul se face usor, si pozele pot fi luate in 2 - 3 min toate.



lucia mirela uite albumul tau: poze Lucia Mirela


oanaralu13@yahoo.com uite si albumul tau cu Bianca: poze oanaru13


miraklucker uite si albumul tau: poze miraklucker


gabrielaghe uite si albumul tau transferat: poze gabrielaghe


criss1902 uite si albumul tau transferat de pe yahoo: poze criss1902


mai sunt 3 albume de transferat: khristin, francesca si anina_n .. ma dor ochii rau si nu mai rezist acuma, incerc duminica sa mai transferul unul... restu raman pe saptamana viitoare.


crig am reusit si cu pozele tale: poze crig

cine doreste colaj cum are julian cu pozele.. va rog sa ma anuntati pe pm si dupaia discutam ce si cum il voi realiza.

PS: am decis ca Julian va merge la scoala in septembrie.. nu il voi tine un an in urma ca nu are rost, cum il poate avansa la scoala asa poate sa si repete anul in caz ca nu se va descurca


Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Nico, ma bucur de vesti, poate poate ai dat de capat si scapati de raceli si alte minuni de astea. Bravo lui Stef, chiar e smecher... piciorul!
Gabb, am sa te rog daca poti sa imi descarci pozele pe ftp de pe contul meu de yahoo, eu pe webshots am pus poze din calculator, iar multe din cele de pe yahoo nu le mai am in calculatorul nou. E dusa o memorie din pc-ul vechi si tare mi-e teama ca am pierdut sute de poze faine! Daca poti, nu arde, zilele astea, cand ai vreme, si ma anunti pe mail de unde sa le iau cand ma lasa micuta. Te pup!
Tamyra, sper sa birui cu toate, eu am tras-o ani de zile cu igrasia si de abia anul asta am dat de capat cu izolarea exterioara (stiam de multa vreme ca asta e solutia, insa de abia anul asta am reusit). Pacat ca voi, fiind chiriasi, nu puteti sa faceti imbunatatiri. Iti tin pumnii sa depasiti problemele!
Crig
O dupa amiaza frumoasa, noi il ducem spre seara la tara iar pe George, maine am de zugravit bucataria... asa ca devine "taran" din nou!
Numai bine, Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor, eu acum 2 zile am ajuns acasa...inca sunt in betia locurilor pe care le-am vazut....
Am plecat din c-ta bacau, marasesti, piatra neamt, targu neamt, bicaz, iasi, botosani, suceava, sighetu marmatiei, turda, cheile turzii, deva, hunedoara, petrosani, tg jiu, ramnicu valcea, curtea de arges, pitesti, bucuresti, cta
Am pus poze
http://entertainment.webshots.com/photo/2138582060087737923XdFSAw

Cand mai prind ceva timp am sa fac un scurt istoric al excursiei si am sa pun titluri si la poze...(mi-a luat aproape o zi sa le selectez si uploadez!!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput