Copilasi din 2002 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Elena, si la noi e cald tare, norocul este ca avem apartamentul langa padure, si e mai racoare, iar la serviciu stam ok, nu spre S sau V. In rest... afara este rau, si la umbra si la soare... maine va fi si mai rau, dar ce sa faci?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaghe spune:

Buna, am auzit si vazut la stirii ca este f. cald in tara, de necrezut temp. f. ridicate.Ce dor mie si mie de Predeal, Katty distractie placuta, o s afie frumos.In rest noi pe acasa, putin prin parc dimineata, si am fost la biblioteca, inca citim in fiecare seara, iar lui Matthew ii plac cartile.Miine ne-am propus sa mergem la piscina, sa vedem cum e vremea, aici e cald, iar cam in fiecare dupa amiaza ploua, putin, dar e bine ca se racoreste.Pun si eu citeva poze de la Disney http://good-times.webshots.com/album/559919744xqExcd , sper sa va placa, am si un mic filmuletdar trebuie sa-l pun pe calc. Aveti grija cu caldurile astea, stati mai mult prin casa.O zi buna si mai racoroasa
gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabriela, foarte frumoase pozele, se vede ca v-ati distrat!
La noi, in continuare cald, Stefan iese afara pe la 8 si un pic... niciodata nu am facut asa, insa altfel nu se satura de joaca, pe la 10.30 trebuei sa intre in casa. Maine mergem la medic, la Bucuresti, sper sa fie totul ok, desi nasul ii e in continaure infundat dimineata, cate o nara. Insa cand sta ridicat se desfunda si este ok apoi.
Eu am emotii pentru drum, maine, ca vrem sa ajungem la bunicii lui Adrian care sunt pe langa Adjud, sper sa ne iasa combinatia, si sa nu fie prea cald acolo.
O zi buna va doresc, fara asa de multa caldura... si daca nu era de ajuns caldura, azi-dimineata nu aveam apa la robinete... insa la serviciu era, deci nu au inceput totusi rationalizarea ei.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna!
Gabrielaghe, faine pozele, George a zis ca vrea si el palarii de acolo!
Nico, bafta la Bucuresti. Noi aseara am iesit la 8 si am ajuns la 10 acasa, am vazut ca majoritatea asa fac!
Azi George a mers singur la tuns, tot aici langa noi, e o doamna care il tunde de mic, asa ca... i-am pus banii in buzunar, i-am facut instructajul si... m-am uitat pe geam. A venit tuns frumos si vesel ca a facut asa isprava! Nu l-as fi trimis daca nu il cunostea, asa doamna stiind copilul de 3 ani, am avut curaj! Am baiat mare!
Va pup, si sa suportati bine canicula, eu simt ca ma topesc deja in casa, unde de obicei e racoare. Am pregatit ceai la greu pentru Gabi si apa plata pentru George!
O zi buna, Elena

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Un si de la mine!
Si la noi e cald de mori, nici nu poti sa respiri afara. Si meteorologii anunta ca va fi asa pana pe 27. Mi-e si groaza sa-l aduc pe Andrei duminica in Bucuresti.
Nicoleta, drum bun la Bucuresti si Adjud, si sa va intoarceti cu vesti bune de la doctor. Noi maine dimineata plecam la Visi, poimaine la Predeal, dupa cum stii avem un weekend foarte aglomerat, poate reusim totusi sa ne vedem duminica.
Elena, ma uimesti cu progresele lui George, bravo si tie si lui! Noroc si ca ai totul aproape, magazinutele, doamna care-l tunde, si poti sa-l si urmaresti.
Gabriela, foarte frumoase pozele, mi-au placut si mie palariutele pufoase!
Va pup si va urez RACOARE!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Felicitari, Elena, pentru baiatul mare! Eu ziceam de 8 si ceva iesit din casa dimineata, intrat la 10.30 tot pana in pranz, seara si noi iesim cat mai tarziu, dupa 6.
Katty, se pare ca in week-endul asta plecam din localitate, adica de la Bucuresti plecam la bunica lui Adrian, in jud. Bacau, venim probabil duminica seara. Dar nu suntem siguri inca.
Va doresc un week-end placut si sa va fie mai racoare.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut
Pana la urma unde s-a facut cont comun pt poze? Ca nu as vrea sa se piarda pozele mele... Imi cam prind urechile in chestii dea-astea, nu ma ajuta si pe mine cineva sa imi mute pozele? Promit sa invat cum sa pun altele acolo :(...
Multam fain,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, albumul s-a mutat pe
webshots.
Daca nu te ajuta cineva pe perioada weekendului cat sunt eu plecata, ti le mut eu saptamana viitoare!
Pana atunci, va salut pe toate si va urez un weekend minunat, fara calduri excesive!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

intru si eu sa va urez week-end placut si toate cele bune!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
katty, vad ca va grabiti sa-i aniversati ziua lui Andrei. Petrecere frumoasa si daruri pe masura !
Astept poze !!!
Mai am un drum de facut, la Admin. Fin., chiar pe 25 si am terminat cu plimbarile pe la institutii.
Norocul meu, ca nu trebuie sa contabilizez eu, toate intrarile si iesirile. Eu doar pregatesc frumos dosarele pt. contabila, primesc declaratiile si ma plimb cu ele. Doar ca, peste tot sunt niste cozi...
Nicoleta, te asteptam cu vesti bune de la Bucuresti !
Sper sa calatoriti confortabil, pe canicula asta.
Tamyra, felicitari pentru apartament ! Sa-l...folositi sanatosi si bucurosi !
Ce mai fac gemenii ?
gabrielaghe, fain v-ati distrat la Disney, se vede din poze.
Si noi ii citim Cristinei in fiecare seara, dar nu si-a aratat interesul in a citi si ea. In joaca mai citeste si ea.
Stie sa scrie cate ceva, recunoaste unele litere, dar nu m-am ocupat de ea, sa lege literele intr-un cuvant prin citire.
Din curiozitate am incercat sa vad daca stie sa lege literele intr-un cuvant(in afara celor pe care stie sa le scrie) si....nu stie. Normal, daca nu i s-a aratat pana acum, in ce fel trebuie facut. Interesant cum in unele parti ale Lumii, copiilor li se cere mai repede(5 ani) sa scrie si sa citeasca, iar in alte parti abia in jurul varstei de 7 ani.
Care e varsta corecta sau normala pentru asa ceva ? Facand abstractie de copiii mai precoce in ale scrisului si cititului.
Cristina(crig), faine poze ! Si Cristina mea e mare amatoare fotograf. Toate pozele in care apar eu, sunt facute de minunea mea.
Elena, si la noi e caldura mare. Noroc, cu asezarea camerei noastre spre nord, ca e ceva mai putin cald peste noapte, daca ziua nu bate soarele in geam.
Bebelina ta cum suporta caldura ?
Tare frumoasa mai e ! Mie mi se pare ca seamana bine cu George, nu ?
Sinzi, te asteptam cu povesti din Moldova si pe unde ati mai fost !
Lucia, voi pe unde sunteti ? Ce mai faceti ? Va racoriti undeva, departe de cuptorul Bucuresti ?
Cum ii mai este lui Liviu ?
Nicole, voi pe unde va petreceti weekend-ul ?
Eu, poate resusesc sa duc fetele la strand, daca aflu ca e apa curata in bazine.
Tuturor va doresc un weekend cat mai frumos si racoros, daca se poate !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput