Rahova sau apropiere (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory, o d-na care este colega cu mama si tata la servici ii admira mamei chestiile alea si ca sa vezi ce mica este lumea cand au adus-o ei intr-o zi acasa cu masina de la servici unde crezi ca sta d-na...in bloc la tine...am impresia chiar pe palier cu tine s-ar putea sa te contacteze...
inca o data imi cer scuze pentru intarziere, eu abia acum am reusit sa vb cu mama de aproape o saptamana nu ne-am mai vazut...si mi-a zis ca a fost super prinsa.
pupici

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, ti-am spus sa nu-ti faci probleme, oricum au picat la fix, pt. ca vineri pleaca sotu , iar in legatura cu d-na respectiva mi-a spus si tatal tau dimineata, si da intradevar, este vecina mea de palire, sta vis a vis de mine ,chiar ca: "ce mica e lumea".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

cristina,nu ca Ale ar avea nevoie de psiholog,Doamne fereste...nici un copil nu are nevoie de psiholog!
NOI suntem cei care avem nevoie,din pacate!
ca nu stim cum sa reactionam,ca de cele mai multe ori nu suntem consecventi in ccea ce spunem(de exemplu le "promitem" o pedeapsa si uitam de ea,din mila,din iubire,etc)....si cand zic "noi",ma refer la parinti, la bunici ,la educatoare...

Eu zic sa incerci sa mergeti la un psiholog ca sa va invate cum sa lucreati cu copilul...
iti spun asta ca e bine sa o luati din timp si sa nu lasati sa se acutizeze problema...apoi nu costa nici asa o avere(e 600 mii ora) si cu cate o sedinta din asta macar la 2 saptamani, poate reusiti sa invatati cum e mai bine pt cea mica si mai ales pt voi...ca e si asta un stres,tot timpul sa fii pe faza(nu ca altfel nu ai fi,dar ...)

de asta se spune ca meseria de parinte e cea mai grea

daca vrei,iti pot face legatura cu doamna asta la care ma duc eu,nu am fost decat 2 ore insa cred ca e buna...ca profesie,ma refer...ca e "buna" si asa , nu zic!! ...

asa, si multumesc pt inf. referitoare la preturile de la bulgari...



Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aissa, fff frumoase pozele, mi s-a facut dor de mare...N-am mai fost la mare de 10 ani! Am fi vrut si noi sa mergem un week-end pe undeva, fie ca e mare fie ca e munte, dar am o mare dilema: patutul Mariei. Ea are patut din lemn, pe care, clar, nu-l putem cara dupa noi. I-as lua pentru calatorii un patut-tarc din acela pliabil dar nu stiu daca va putea dormi in el, avand in vedere ca e un patut nou. Pe de alta parte nici n-as vrea sa arunc banii pe fereastra pe un patut pe care-l va folosi din an in Pasti...Dar nici n-as vrea sa doarma cu noi in pat, mi-e teama ca dupa aceea o sa vrea sa doarma numai cu noi...Nu stiu ce sa fac, Cristi zicea ca luam o camera cu 2 paturi, intr-unul o culcam pe ea cu multe paturi si perne in jur, ca sa nu cada din el, si in celalalt dormim noi. Cred ca asta ar fi cea mai buna solutie...
Aissa, am si eu probleme cu Maria, se sperie de straini, are chestia asta deja de la 3 luni, chiar ieri le povesteam mamicilor de sept-oct 2006 de fazele astea, ca nu stiu ce sa mai fac si ma bate si pe mine gandul sa merg cu ea la psiholog daca pana cel tarziu la 1 an jumate nu remediem situatia.
Monica, de 3 nopti Maria doarme ff prost, ma gandesc sa-i iau niste Romergan, voi ce ziceti? Eu zic ca e ori de la caldura ori de la dinti, ori de la ambele...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
eu am fost plecata azi mai toata ziulica cu exc diminetzii cand am facut cate ceva pe-aici prin casa si putina papa pentru astia mici.
azi in sfarsit mi-am gasit niste papucei tare dragutzi din piele si mi-am achizitionat 2 perechi le-am mai luat si astora mici cate ceva dar cred ca pentru ei nu este iesire sa nu cumapr ceva...asa ca nu se pune
lexi , eu zic sa nu-i dai nimik...nu sti cum reactioneaza dupa eu la alex sincer nu am dormit o noapte intreaga pana pe la 2 ani si jumatate dar nu i-am dat nimik...nu am avut curaj...am tras de mine cat am putut.
violeta, m-a zapacit alex ca vrea sa-l vada pe mihnea poate ne vedem cand aveti timp
dory, cristina si pe voi somn usor

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aaa...si sa va povestesc si "aventura" zilei de azi...la cumapraturi am fost cu o prietena si fetitza ei de 10 ani si ruxi atata s-a frecat pe-acolo a probat la hainutze ca si-a agatat un cercel, banuiesc ca s-a deschis si l-a pierdut chiar langa un magazin de unde cumparasem noi ceva...ma rog...mergem in alt magazin zabovim si pe-acolo si cand ma uit vad ca ruxi nua re cercelul zic eu...am facut mare reducere, eram fericita ca-mi gasisem ins farsit papuci si nici nu prea scumpi si dintr-o data trebuia sa-i iau fetii cercei prietena mea zice hai ma monica sa ne intoarcem ce ne costa daca-l gasim bine daca nu...asta e...eu tot ziceam unde sa-l mai gasim hai mai departe si gata...pana la urma mai mult asa intr-o doara o luam inapoi si ne uitam, ne uitam si ce-i vine ei sa se uite intr-un canal(din asta cu gratii asa mai la suprafatza) si incepe sa tipe uite-l uite-l fetitza ei care le are cel mai bine cu limba asta "maravilioza" incepe sa-i expice unuia de la paza cum ca noi trebuie sa dam gratiile de la canal la o parte ca ne-a cazut ceva acolo...si da...asta era...cercelushul ruxandrei
v-am mai povestit eu ca nu cu mult timp in urma si-a pierdut alex lantisorul cu pandantivul cu zodia lui si tot cu prietena mea eram si dupa 5 zile am gasit doar pandantivul...ori noia vem noroc la pierdut ori ea la gasit
ma gandeam ca oricum ii aveam pe cei de la Dory dar bine ca l-am gasit



monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Wow, Monica, chiar ca aventura, bine ca s-a terminat cu bine. Asa am pierdut si noi cerceii Mariei, dar in casa, si i-am gasit. Acum trebuie sa mergem cu ei la bijutier sa le mai stranga un pic balamaua, ca prea usor se deschid.
Si mie mi-e cam teama sa recurg la Romergan si alte minunatii din astea, in fond sunt sedative si eu nu sunt de acord cu asa ceva, ma gandeam la el doar ca solutie extrema, daca chiar simt ca nu mai rezist...Hmm, si zici ca mai am de asteptat inca vreo doi ani pana sa dorm si eu o noapte intreaga???

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am inceput serviciul (mi-am mai lasat 5 zile sa fie acolo)...
Lexi noi acum avem alta belea: Ale nu mai doarme singura ca al amre am culcat-o cu noi (aveam o canapea extensibila pt ea dar ma temeam sa nu cada). Cat despre dormit stiu ca se facuse Ale de 1 an si ma gandeam cat o mai trece pana sa dorm noaptea intreaga. Ce sa zic...si acum ma scol noaptea ca pierde suzeta, iar aucm de 3 nopti se trezeste urland, cred ca nu ne simte langa ea si cand trece somnul ala profund se scoala, asa ca o iau la noi. Dar de pa la 1 an si 2 luni asa nu mai era asa greu, ori ca m-am invatat eu ori ca nu se mai scula asa des....
Violeta nu e o idee rea, m-as duce sa vorbesc ca noi avem si mai multe chestii de discutat. Da-mi coordonatele si sa vad cand m-oi decide sa merg la o consultatie.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, bine ca ati gasit cercelusul, daca e asa norocoasa prietena ta la gasit aur, ar trebui sa vina si pe la mine, poate imi gaseste inelul pierdut, caci eu am sentimentul ca totusi este in casa pe undeva , sa purtati sanatosi tot ce ati cumparat.
Lexi si eu zic sa nu-i dai Mariei nimic , mai ales fara recomandarea medicului.

Mergi la inceput