Rahova sau apropiere (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica,cum reusiti sa le pierdeti?
da' mai ales cum reusiti sa le gasiti?!
ma bucur ca s-a rezolvat...si tare mi-ar place sa vad ce papuci ai luat
eu sunt cam ametita in ultima vreme,cred ca incep sa imbatranesc
am momente cand nu mai stiu ce fac,incep ceva si nu mai imi amintesc....
azi de ex. dimineata,i-am fiert un ou lui Mihnea,mi-am amintit cand am ajuns la birou de el dar in nici un caz ce am mai facut,daca am oprit sau nu aragazul......si da-i si suna,si nu raspundea nimeni,zic sa vezi ca s-a stins aragazul si sigur or fi gaze prin casa si astia dorm definitiv ....da' m-am mai linistit ca stiam ca am lasat geamul deschis....
prin urmare sunt cam

si nu mai pot de somn,de oboseala


cand o sa termin,sigur ca o sa ne vedem....si o se sa vada si copii copilasii dragalasii si mamici

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
eu am pus de-un cozonacel l-am framantat la masina de paine il las sa creasca putin si apoi il scot sa-i pun umplutura...abia astept
am si o supa pe foc pentru astia mici asa ca azi fac treburi gospodaresti
vio eu am uitat odata un ou la fiert pana cand se terminase toata apa si apoi a pocnit asa ca o mica bomba de m-am si speriat...asa ca te inteleg
cristina asa am patit si eu cu ruxi cand am venit aici pur si simplu nu mai vroia sa doarma singurica dar in maxim 2 saptamani si-a revenit... eu cred ca trebuie sa-i scoti suzeta lui ale ca sa doarma linistita...eu tot asa pateam, ce urlete tragea cand nu si-o gasea...aveam doua(una de rezerva...pusa la mine sub perna) de cand i-am scos-o doarme ruxi linistita toata noaptea...m-am chinuit cateva nopti mai rau dar acum merita...
nu stiu cand o sa-mi iau inima in dinti sa scap odata si de pampers ca asta e cam ultima chestie care ma enerveaza aaa...in afara de 5 min de leganat pe picioare la somnul de panz de care nu cred ca scapam pana s-o marita
lexi, poate aveti noroc si scapati mai repede
Dory, voic e mai faceti?
va pup pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Monica, merci de intrebare, suntem bine, doar ca ne luptam in continuare cu pampersul.Acum am terminat o ciorba de legume pentru
Alexa, mi-am facut un dus si astept sa se trezeasca sa o scot afara.

Aaaa, uitasem sa va povestesc ce am patit aseara:inainte de culcare Alexa isi bea portia de lapte, lapte pe care tocmai il cumparasem si il fiersesem.Ii dau biberonul, il pune la gura, si nu vrea sa bea din el, am crezut eu ca e satula ca mancase mancare mai devreme,si am zis sa nu insist, mai sta 1 min, mi-l cere si iar nu vrea sa bea din el, cand il gust era inasprit , a adormit ea, pe la 2.30, imi cere iar lapte si bineinteles ca ia-m pus altul din sticla in ideea ca ala e bun , acelasi lucru, era inasprit si nu a vrut sa puna gura pe el, ii fac nan(fara lactoza), era singurul lapte pe care il mai aveam in casa si nu a vrut sa bea nici din asta, la ora 3.30 cine sa dus sa cumpere lapte?:, sotul meu , la ora 3.45, cine fierbea si racea laptele?: eu , la ora 4 cine topaia prin bucatarie si avea chef de joaca?: Alexa, si uite asa am trecut noi noaptea . Acum ma amuz, dar azinopate nu prea imi era asa de amuzant.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dory

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
Dory chiar ai avut o noapte distractiva
dar ce lapte ii dai alexei de-l fierbi?
eu nu mai fierb laptele la cutie....ii dadeam dorna sau fulga si nu am avut probleme
vio, razi ca ai baiat mare

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Dory, ce aventuri! Si pe mine m-a trezit copilul azi noapte de cateva ori si acum sunt zombi. El nu mai bea lapte noaptea si nici apa, dar se trezeste si tre' sa-l iau la noi in pat. Sau macar ca se foieste si mie imi zboara somnul.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andre-ea poate este din cauza maselutzelor, cate mai are de iesit tudorica?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Azi noapte a dormit si Ale la ea in pat fara sa mai bazaie sa o luam la noi, poate se reobisnuieste. Oricum dimineata cand l-am sunat pe Tony de la serviciu sa vad daca s-au trezit mi-a zis ca a gasit-o pe Ale langa el pe la 9, ma intreba pe mine daca am adus-o eu ca el nu stie cand a venit. Asa ca probabil s-a trezit dupa ce am plecat eu si s-a dus langa ta-su.
Eu sunt nauca, ma scol asa greu dimineata, cel putin azi as fi dormit ca era asa racoare... Dar ce sa fac, asta e.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ce dragutza trebuie sa fii fost ale cum se culcuseste ea langa tony...

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Crede-ma ca il striga si in somn, si cand dormim toti 3 se lipeste de unul din noi si cum te misti un mm cum vine si ea, lipita sta. Cel mai mult ii place sa doarma de-a latul de e cu capul intr-unul si cu picioarele pe celalalt. La mare a fost super ca mai aveam loc de inca unul in pat dar acum ne cam chinuim. Mai ales ca e cald. Cred ca de aia se trezeste si plange ca nu ne simte si cum o iei in pat cum doarme. Dimineata cred ca a auzit usa cand am plecat si s-a mutat, ma mir insa ca nu a plans ca de regula asa face.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput