Rahova sau apropiere (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sa traiasca Raducu si sa fie sanatos? Care e aia rece? Ca n-am citit din urma?

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, merci de info in legatura cu preturile.
Andreea, sa traiasca Raduca, sa creasca mare si sanatos!
Imi permit eu sa-i raspund Cristinei care era aia rece: sotul Andreei a avut un accident de masina.
Fetelo, am primit un mail de la yahoo photos,prin care ma informau ca de pe 20 sept. se va inchide , voi ce stiti?, ati primit si voi asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Oooo, n-am stiut. e totul ok????

Dory asa e cu yahoo, am inteles ca au cumparat ei Flickr si asa ca pozele se pot muta fie acolo, fie pe photobucket, fie pe kodak... Eu le-am mutat pe flikr cred...nici nu mai stiu sigur. Ti le muta ei automat, tu numai aleg pe care din site-uri vrei sa le sui.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andre_ea, sa-ti traiasca nepotelul! . Asta-mi aduce aminte ca am si eu o fosta colega de clasa care asteapta un Raducu. Fug la Odisee sa vad daca n-a nascut...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Sotul e ok. Masina e facuta praf. I s-a dat dauna totala. Dar ca sa ne cumparam o masina noua va trebui sa mai punem de la noi, si ne va fi cam greu. Mare ghinion am avut!

Multumim pentru urari!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

intru si yo ca nu pot sa nu zic cateva
in primul rand ,buna...
cristina imi pare tare rau de ingeras...pt arsura...

depre intratul in apa,stai linistita ca trece si de faza asta,am avut si noi o prietena a carei fetita nu intra in apa nici picata cu ceara,cand era mica....acum i-a trecut...

si cand ma gandesc ca Mihnea mergea direct spre apa ,parca ar fi vrut sa mearga pe ea....
nu stiam cum sa-l legam de ceva sa nu se inece...
stea in apa pana se facea vanat,nu conta,putea apa sa fie sloi...
singura chestia care il mai speria era ca vine rechinul!!
unde ati fost ? la albena?
cam cat a fost pe zi? sau pe sejur de persoana?

andreea, felicitari pt Raducu,sa fie sanatos si sa aiba mult noroc...

dory, monica,lexi


Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Violeta asa sper si eu, ca va trece de la sine teama asta. Poate la anul... La nisipuri am fost si era 125 camera pe noapte, pt 2 persoane. Asa ca la noi a venit 895 tot. Dar acolo era o pereche venita dupa noi cu "bona" una din bunici, luasera 2 camere, in una stateau ei si copilul si in una bunica si dadusera 1200, avand in vedere ca prindeau si alta perioada decat noi (mai scumpa) au iesit mai ieftin ei, per/persoana.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
moama ce activitate intesa a fost pe-aici....nu pot decat sa ma bucuuuuur
cris, am vazut pozele, ale pare ca a fost in elementul ei am vazut ca si-a facut prietene de ..toate nationalitatile sunt frumoase toate pozele...offf...mai putin cea cu manutza arsa sa-i treaca...nu-mi inchipuiam ca poate sa pateasca asa ceva de la un ap din ala cu apa...si ruxi s-a jucat de nu stiu cate ori acum imi dau seama ce putea sa pateasca...
andre-ea sa-ti traiasca nepotelul si sa fie sanatos. cum se mai simte sotzul tau?
Dory, imi cer scuze ca a ajuns atat de tarziu tata...acum vad ca suntem in 10...alta data nu-mi mai las 'treburile" neterminate le rezolv chiar eu
violeta, vreti sa mergeti la mare? cred ca mihnea s-ar bucura tare mult...asa facea si alex cand era mic...nu mergea in picioare klumea dar o lua direct spre apa mai bine putin mai retras(gandeam eu atunci)
lexi, cum se simte pitica, te-a lasat sa dormi azi noapte?
noi azi am fost tare puturosi ne-am trezit la 9,30...inca nu avem un program stabilit pentru ziua de azi...deocamdata papa si desene
va pup pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Violeta nu stiu ce sa zic referitor la vizita voastra la psiholog, sunt sigura insa ca se va cunoaste indiferent cat de putin timp ai sa lucrezi cu el. Nu va invinovatiti ca nu aveti de ce... Si eu mai fac asta, ma condamn uneori ca nu stiu cum sa ma port, cum sa gestionez anumite "conflicte" si ma tem ca in timp sa nu cumva sa avem probleme la gradi, scoala... Asta pentru ca Ale e o fire foarte indaratnica, refuza sa ne asculte (probabil ca nu ne impunem noi corect) si de multe ori e in pericol sa pateasca ceva tocmai din cauza ca ii interzicem noi sa faca anumite chestii. Cum a fost cu arsura de la mana, Tony i-a zis sa pelce de la dozator ca se uda, eu am zis nu e de udat dar ai grija ca e apa calda si in 2 minute se oparise. Ii spunem sa nu se suie pe scaun la geam, pe bara sus, pe balustrada de la balcon (la mare se agata de margine si se suia pe plasa metalica de acolo, sa mor, 2 sec daca intorceam privirea acolo era), ea acolo gaseste mai interesant. Nu stiu cum si cand va trece faza asta, pe de o parte ma gandesc ca e doar o perioada, cum a fost de ex cea in care arunca biberonul pe strada tot la 5 minute de ma dispera.
Pe de alta parte, pe cat e de "tupeista" cu noi, pe atat e de tematoare fata de altii, lucru care ma supara si nu stiu cum sa il rezolv. Daca cineva, oarecare, vine si vorbeste cu ea (venise magicianul de la spectacol, un tip imbraca in fiecare seara costum de iepure, donald...), se apropie de ea, ea urla, se sperie si icnepe sa planga. Am dus-o la mini club, ca un fel de gradi, organizau pe segemnte de cate 2 ore activitati pt copii (ati vazut in poze), toti copiii statea singuri acolo, Ale era numai cu mine, daca ieseam si stateam la usa intorcea capul la 3 sec sa vada daca sunt acolo. Pe scena la fel, se distra cat eram langa ea, daca se facea un cerc si se roteau si eu ramaneam in urma sa o filmez se oprea si incepea sa urle.
Adaug la asta si teama de apa...la care T zicea la mare ca chiar ar vrea sa consultam un psiholog dar mie mi se pare prea drastic...
Asa ca eu una cred ca toti copiii au anumite hai sa nu zicem probleme, "isues" suna mai potolit parca... Intelegeti voi ce vreau sa zic, nu? Poate si noi acordam prea multa importanta si poate astea sunt doar trasaturi de caracter ce ii definesc, al tau rebel, a mea fricoasa...



Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristina, eu nu cred ca-i cazul de psiholog...o sa-si revina ea singurica cand mai creste
ruxi avea o teama ingrozitoare de aspirator, cand il vedea plangea, urla fugea in pat...vroia la unul dintre noi in brate...ei de cand si-a luat mama aspiratorul acasa(desi seamana perfect cu al nostru numai ca-i albastru)parca, parca incepuse sa-i placa ca acum cand l-a vazut pe al nostru care e roshu si frumos sa vrea ea sa dea cu aspiratorul...acum nu ma mai lasa sa dau....numai ea pune mana, numai ea da...

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput