FIV in Ungaria 18

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pussi, Magduta, Moni multumesc pentru raspunsuri!
Eu am facut doar analizele cerute de dr. Z( inclusiv rubeola, hepatitele, chlamidia, tricomonas -din secretie)si ca sa stau linistita voi mai face si din ce mi-ati zis voi.
Tuculucu imi pare rau ca ai trecut prin atatea..si e normal ca sotul tau sa fie asa dezamagit mai ales ca vede prin cate treci si cat suferi, dar ai avut ghinion acum, incearca sa fii optimista si sa nu abandonezi din motivul asta. Dupa ce va trece o perioada de timp si se va reface si organismul, cu forte proaspete vei putea sa o iei de la capat. Iti doresc sa-ti revii cat de curand!

Va pe toate!

Ioana
poze szeged
poze cu animalutele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

PUSSI am primit mesajul, o sa tinem legatura.
pentru tine si fetite

TIA i-am spus lui Nicu ca tin secret sexul bebelusului pana o sa nasc. Concediu placut si sa aveti grija de Daria.


Ade 19 + Dari si Cai

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Neata' fetelor
Da unde ati disparut?
Tuculucu sa stii ca are dreptate Camisv , si mie mi-a zis dr-ta ca trebuie sa beau 4 l lichide obligatoriu. Ceea ce a fost un chian pt mine.
Va pup pe toate.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

eu sunt aici, citesc tot, dar nu prea am ce scrie deocamdata.
Referitor la bautul de lichide si pentru mine a fost un chin, sa ma fortez sa beau 3 litri de lichid pe zi, insa de atunci, mai ales ca au fost caldurile astea, m-am invatat sa beau min 2 litri pe zi (sa am antrenament pt fiv 2) si acum chiar nu mai pot sta fara sa beau multa apa, deci la fiv va fi floare la ureche sa beau 3 litri

Pup toate fetele si va doresc o zi super!

Ioana
poze szeged
poze cu animalutele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ioana draguta de tien, aceasi antrnament fac si eu, ba chiar eu mi-am propus ca la lucru s aimi duc doar de baut ca sa maantrenez si la szeged imi duc 8 sticlute de jumatate de litru si intr-o ora sa beau una, doar sa nu vad sticla de 2litri.
Iti doresc succes. Cind faci fivul?

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

pussilino, in dimineata asta la birou, cu colega mea, ti-am admirat printesele in poze .
Cat de mari ati crescut? Cati cm aveti?

crinutooooo, mai da si tu un semn de viata

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Magduta acum la mijl lunii august o sa incep AC si in sept voi face FIV-ul. Deja am inceput numaratoarea inversa!! Pe 10 sept vom pleca spre Szeged.Dr. nu mi-a dat dr. tratam de stimulare, mi-l da in fct de rez. de la analizele hormonale pe care le voi face luna asta. Si voi fi in de la inceputul stimularii, de fapt din z1 sau putin mai inainte, in Szeged.
Tu ce faci, parca tot in sept mai mergi o data?

Crinuta, Pis, Gabita chiar fetelor, nu mai dati si voi un semn de viata? Ne e dor de voi!
Liana si de tine mi-e dor!
Andicu cate un pentru tine si pentru bebe Filip. Citesc mereu despre voi la sub. "Gravidute prin FIV"(la care voi scrie si eu din octombrie )Va doresc numai bine in continuare!
Pussi, Daniela76 burticile (si pe voi va urmaresc cu drag la Gravidute)

Tuculucu, Chiara, Daria, Cami & toate fetele MULTI

Ioana
poze szeged
poze cu animalutele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Magduta-pupici si de la mine, la noapte plecam la mare, sper sa fie o perioada relaxanta pt. noi, chiar daca sotul nu sta decat doua zile, raman cu baiatul meu si cu o prietena cu fiica sa,
ciao, la toate fetele!

In asteptarea unui alt puiut, care va venii cu siguranta!



daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ioana dupa socotelile mele (doar cm meu luan asta a fost doar de 28 zile , in rest 30-35), si de nu ma inseala cm cam pe saptamin aceea intre 10-16 sept am sa fiu si eu la szeged.Si de data asta trebuie sa venim cu puiut acasa. Hai ca ne-om consola reciproc.
Daria iti urez concediu placut si sa te relaxezi cit de mult se paote, si cine stie Doamne, Doamne ajuta si veti veni acasa inmultiti. Va fi cu siguranta si al doile bebik. Pt voi
Va pup pe toate, si sa aveti un wekend exceptional.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esaria spune:

Buna ziua.
Ne-am hotarat sa facem si noi Fiv.Din cate am inteles vom face ICSI pt ca sotul meu are oligospermie severa, si ...vrem un bb.Eu, deocamdata,sunt sanatoasa si ne-am decis ca cel mai bine ar fi sa mergem la Szeged ca avem unde sta in timisoara(noi fiind din bucuresti.)
Am cateva intrebari, si anume:CAt concediu ar trebui sa ne luam? Cati bani trebuie sa pregatim? Cu cat timp inainte se face programarea?Analizele din Romania trebuiesc traduse in ungureste? Ce altceva ar trebui sa mai stiu?
Va multumesc

Mergi la inceput