Mamici de septembrie-octombrie 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Georgiana tu esti norocoasa, pe vremea cand credeam ca bb2 va fi fata ne hotarasem ca o vom numi Raluca. Am aflat ca e baiat si a inceput razboiul intre mine si sot... ma rog, ideea este ca la completarea hartoagei cu numele copilului, pe MINE ma intreaba tanti cum il cheama asa ca...

Mie imi mai place si Andreea Florentina (ghici ciuperca ce-i?)

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da, ce ma enervati, pe mine nu ma ajuta nimeni cu prenumele numarul doi... Eu nu sunt hotarata ca va fi Edmond. Imi este teama ca nu il va folosi in veci... Numai ca Boggy nici nu mai vrea sa auda de schimbat, ca cica ca s-a saturat de atea schimbari si permutari. Ca daca vreau alt nume mai facem un baiat si schimbam atunci...

Imi mai plac si Luca, Fabian, Karlos, Sabin, Leonard, Mihnea, Rares, Alexeis, Andreas... Ohoho ca sunt atat de multeeeee....

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabriela pe cea mare o cheama Isabela si binenteles ca e cea mai incantata de surioara si o inteleg ca si eu am o sora si ne intelegem f bine, nu stiu cum era daca aveam frate (in loc de sora sigur nu discutam toate prostiile cu el). Iar pt bebelina avem 3 variante de nume, adica fiecare dintre noi altul si nu se potrivesc, sper sa nu trebuiasca sa tragem la sorti.Noi (adica mai mult eu aveam pregatit nume de baietel). Nu am pus carucior la semnatura ca nu am hotarat numele (apropo mie imi place Elisa), aaa si asta mare ma streseaza cand o bag si pe ea la semnatura ca vrea sa se vada aici. I-am zis ca dupa ce se naste bebelina le pun pe amandoua .Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

offffff tu andries mi s-a facut pielea de gaina si cu laptele asta.dar sanii mei curg mereu de pe la vreo 3 luni cat aveam,ce parere ai?tot o sa fie o problema? curge asa ca un lichid transparent si colostru,dar asta mai putin.mereu imi pun tampoane ptr. sani in sutien.



danielle 28+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hop si noi din pauza de masa.
Azi am mancat o supa crema de ciuperci si am mai cumparat ptr acasa vinete si pepene, mmmmm iar ptr Razvanel, husa transparenta de ploaie ptr cos.
Acum stau cu burtzoaca in sus si incerc sa-mi fac curaj s ama apuc de munca.
Si inca ceva: ia nu mai vb atat de furia laptelui, ca pe mine ma apuca frica. Prefer sa nu ma gandesc. Deocamdata nu imi curge nimic, dar asta nu e o regula ca neaparat trebe inainte.



Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Annisio, nu mai fi maica atat de egoista. Daca tie it-a placut Yannis si ai tinut mortis sa il cheme asa, ca parca asa tin eu minte, lasa-l si pe Tom sa-i puna Edmond, ca e si baiatul lui si a muncit si el sa ajunga la tine in burtica. Pai?


Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nana, sa iti fie de bine. Am dat si eu comanda la husband de un pepene mareeeeeeeeeeeeeeeeee cat burta mea ca sa ma satur si io pe azi.

Sim 31+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Gata fetelor,m-am trezit.Multumesc gagici pt sugestii.
Maaama ANNISIA ce misto arati,esti belea fato!Eu ,si nu am curaj sa postez pozili aici ca mor de rusine,sunt pitica 1.58 m si kile cu caruuuu..
Maine il voi lua pe al meu si il voi purta prin Cocor,Unirii si voi incerca la Miniprix Otopeni.Urati-mi succes.
Ma uitam la Antena 1 la un accident in lant pe autostrada soarelui pre Constanta.Brr ce panica.
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Mami 25, eu am luat rochie de gravida, oarecum de ocazie din Cocor, etajul 2. DAr daca nu esti maricica vei avea mari probleme cu stramtatul ei. Dupa ce am fost disperata ca nu-mi placea nimic din cele "normale" dar mai mari ca numar, am ajuns acolo. Si am gasit ceva imprimat, usor, frumos, dar maaaaare, chiar si cea mai mica masura. Si e cam tarziu si pentru retush la tine cred. Altceva ce am probat si mi-a placut dar pareau doar nitel cam dezgolite pt statutul meu de Nasha, erau in MAll Vitan la Debanhams (parca-i zice, in partea noua a Mall-ului). Rochite albastre+ rochite cu imprimeu cu floricele (minunat)la aproape 4 mil. TAre faine. Tot ce-ti zic e vazut saptamana asta. In rest.....nu-s sanse.
Bee 25+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sim-ule, eu acum cateva zile am fost, am ciocanit toti pepenii care erau, ca asa face tati, dar eu bineinteles ca nu stiam cum trebe sa sune ca sa fie copt, drept ptr care, dupa ce i-am ciocanit am plecat. Acasa cand am povestit, a murit tati de ras, drept ptr care azi m-am dus, am ochit unul, iar am ciocanit cativa, dar de data asta am si luat. Tot nu stiu cum ar trebui sa sune ca sa fie copt, sper doar sa fie.
Zilele trecute am luat si am mancat ptr ca erau gata taiati si ambalati si au fost f buni. Sper sa am noroc.

Mami_25, nu te mai vaita ca esti grasutza. Eu zic asa: toate gravidutzele sunt frumoase, indiferent cat iau in greutate. Sunt frumoase si gata. Si nu spun asta ca sa-mi gasesc mie vreo scuza ca as fi grasa, pur si simplu asta cred. Asa ca da-i bataie si cauta-ti de imbracat ptr cununie ca sunt convinsa ca vei gasi ceva.


Nana, 29+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput