"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (7)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

hahahaha, lilanda, eu chiar m-am intrebat ce-o fi cu propozitia aia, mi s-a parut cam iesita din context, dar neuronu' colinda prin alte parti

astia de la serviciu chiar ma enerveaza rau, de cind am revenit tot au pretentia sa muncesc ceea ce ma face sa ma gindesc serios la job-ul ala de care va ziceam. dar pun conditii: o vacanta cu familionul, una cu sotulica si una cu o prietena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonjurica :-)
arborici bine ai revenit Io m-as apuca de o indeletniceala de-aia cu guidacuri, fiindca le vazui preturile de la chinezi...huh. Da' la gust cum sint??? :-)
Adeluctzo, io auzisem numai de violuri pe-acilea, in rest, numai de bine :-)) Ba chiar o companie imobiliara a lansat un proiect de constructie a unor apartamente acolo (daneze de la fundatie si pin' la portar ) si, cum pretul era rezonabil, iar rata de crestere a investitiei in zona fiind una din cele mai mari in Europa, ma gindeam cu Niels sa ne-nscriem si noi in proiect...de fapt inca ne mai gindim, da' tre' sa vedem ce si cum la fata locului (asta ca tot veni vorba de proiecte )
io azi m-am trezit cu gitu' umflat, asa ca sint pe-acasa...cre' ca de la geamurile-alea mi se trage
Stie cineva ceva de Sabina???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

neatza!

nu stiu ce sa ma mai fac cu micuta mea...e o guraliva de nu se poate.ca vorbeste intr-una acasa e una dar alta e ca vorbeste intr-una si la scoala..in timpul orelor.anul trecut au avut o invatatoare mai indulgenta (in sensul ca mai putin experimentata),ii cam lasa in plata lor dar anul asta noua invatatoare i-a "socat" pe mititei ))) cind le-a spus sa "zip it! (insotit de gestul respectiv,de a trage fermoarul la gurita) and throw it in the bag!" ))). chiar si mamicile au comentat faza,eu ma gindesc sa compun o scrisoare de multumire noii invatatoare...si mai nou micuta mea s-a si smecherit,imi zice ca de fapt ea nu vorbeste de-adevaratelea ci doar le spune celorlalti sa taca...
adela, si irlandezii merg la sunny beach,ba chiar si cumpara apartamente acolo intr-o veselie...eu n-am auzit pina acum de asemenea "fapte reprobabile"))), poate s-au hotarit sa tina evenimentele sub tacere ca sa-si protejeze investitiile...))
lilanda, eu una n-as investi in Bulgaria,n-am incredere in ei ))
arboria,nu cred ca ne-am mai intilnit...nu prea scriu pe alte forumuri,iar cele vreo 2 pe care mai scriam mai demult au fost forumuri "locale",cu specific irlandez.
da ce molusti aveti voi pe'acolo?? n-am mai vazut in viata mea asa ceva,si eu care credeam ca am mincat cam tot ce misca prin apa...apropo de mincat miscatoarele din apa, o data am mincat ca si aperitiv niste "baby eels" iar dupa vreo 2 zile am vazut un documentar cum se chinuie mititeii de ei sa ajunga din ocean pina in riurile irlandeze si m-a luat asa o mila...
doruletz ,geniala faza cu cititul partiturii invers
sper ca sabina e ok !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Azi la ora 12.05 s-a nascut bb Gheorghe, 2,9 kg, scor Apgar 10! . Sabinel se simte minunat!

Sabina, numai bine, sa te refaci repede, bb Gheo sa fie sanatos si sa va bucurati de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

oooo...felicitari Sabina Refacere usoara si numai, numai bine pentru voi 4!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

aia voiam sa zic si eu, de Sabina

Yupiii!

bb Gheo bine ai venit pe lume, sa fiti santosi amindoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

ce veste buna...!
felicitari sabina si bine ai venit bebe Gheo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir :-)
Io intrai sa avertizez persoanele matinale ca desteptarea devreme nu-i buna la inima...da' deloc
speed, jos palaria c-ai incercat tiparii aia...fie ei asa mici si neajutorati...da' io dupa ce-am citit si vazut "Toba de tinichea", mi-a trecut de ei de tot...cica se hranesc numa' cu mortaciuni; alminteri lumea zice ca-s buuuuni...
Somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

morning!
ieri si azi am stat calare pe buletinele de stiri ca cica sunt dovezi noi in cazul fetitei disparute in Portugalia, Madeleine McCann.aici a facut mare vilva cazul,peste tot sunt postere cu micuta,se string fonduri de ajutorare etc.nu mica mi-a fost mirarea deci (da nici exagerat de mare) cind am gasit pe BBC stirea ca mama fetitei e declarata "suspect formal" !!?? acuma caut diferenta intre suspect normal si suspect formal...
lilanda, urasc sa ma trezesc dimineata...acuma am si motiv stiintific.. cel mai dulce si mai plin de vise frumoase mi-e somnul de dimineata... acuma evident ca trebuie sa ma trezesc cu noaptea in cap sa merg la lucru dar sa ma trezesc ca sa merg la sala...noooo bleeeding waaaayyyy !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Sabina - felicitari si bine ai venit bb Gheo!
Gabisor a mea a "prins" o raceala... asa ca acum ne "luptam" cu siroaie de muci (yucks :-() care invadeaza caile respiratorii... gatul, gura... E un chin :-(
Un weekend fain va doresc!

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput