"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (7)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

maine ma interneaza.dacanu cumva se intampla vreo neprevazuta.

cica astia au anuntat cod galben de ....frig!!! cu 10 grade mai putin decat normalul pt Romania.
Asta n-ar fi rau, cica in saloanele alea e o calduraaaaaaa.iar eu am clontu mare, o sa-i fortez sa deschida geamurile:)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

quote:
Originally posted by Sabina
Asta n-ar fi rau, cica in saloanele alea e o calduraaaaaaa.iar eu am clontu mare, o sa-i fortez sa deschida geamurile:)))




cred ca lilanda te-ar putea ajuta cu un sfat tehnic si de virf in privinta asta...)))
Nastere usoara Sabina si sa va intoarceti cit de repede acasa cu baby gheo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Ete, cum aparu si Adeluctza Pai frumos, iti sade?? Statusi toata vacanta la computer si nu scrisesi pe-aci nici un roman...tztztz :-) (chiar ce fu la Sunny Beach??) Brava lu' mama rayu, c-o reusit sa te extraga din birlog Da' ce-ati facut??? :-))
Pai despre o intilnire, io zic s-o asteptam si pe mihaela, si dupa aia om pune tara la cale, nu? (chiar acusi se fac 3 ani de cind ne intilniram la Skĺne, nu???)
Sabina, adica indiferent de situatie, tu miine nasti??? Huh...io credeam ca mai astepti!! :-) Iti tin pumnii si te asteptam cu bebe Gheo.

Uooof...da, din fericire, cladirea aia e unica...inca!!! Astia zic ca ar fi una dintre cele mai moderne din Europa, da' la cum functioneaza... Va spusei ca toiletele sint unisex??? E o penibil si hilar sa intri-ntr-un WC si sa te trezesti, fata-n fata, c-un domn care se uita la tine, la fel de dezorientat!!! Insa www.alsion.dk/default4.asp?id=24&sprog=en" target="_blank">Sala de concerte e supeeer!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nziuua
prezent! io fusei p'aci da' avusei treaba sa raspund Lilutzei la articolu ei despre Moore ca prea se lua de frantzuzi si pe nedrept de data asta:)

Insa acu venii repede cand vazui ca ne dete si adelutza vesti! io chiar crezui ca esti suparata pe noi, parol, uite intreab-o si pe Lilanda ca ei ii cerui detalii;
Io nu stiam pe unde vine sunny beach, cautai acu pe net si vazui ca e la vecinii si pretenii nostrii?! ala e? Cum fu acolo? ii placu? pe litoralu' romanesc nu a fost deloc? vez poate te trezesti cu fro bulgaroaica acasa, doamne fereste si apara

Ma grabesc sa scriu si ca trebe s-o mai prind pe sabina p'aci si sa-i urez intalnire rapida si fara dificultati cu bb Gheo! o sa ne gandim maine la voi doi, va tinem pumnii si tie si lu bb!

bre lilanda, ce casa mai e si aia? Hai recunoaste ca tu lucrezi de fapt pentru Menii in black si ca testati tehnologie extraterestra! Degeaba incerci sa ne flashuiesti

buli, da' ce flacau mare ai! se catara pe munti deja? valeu, io il stiam mai mititel, ce repede cresc cupiii astia fratilor.

gata, mai viu io, ca de cand cu blogurile astea nu prea mai fac nimic pe la munci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

am gasit blogurile, in sfirsit .... greu mai fuse

cu ocazia asta si articolul din gindul despre "no kid" ... asta e de risu' plinsu, oameni buni

Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by doruletz

nziuua
prezent! io fusei p'aci da' avusei treaba sa raspund Lilutzei la articolu ei despre Moore ca prea se lua de frantzuzi si pe nedrept de data asta:)



Cine, io??? Acu', pe bune daca nu Sicko ii mai bun ca Fahrenheit si, daca Fahrenheit lua marele premiu la Cannes, atunci....ce-am putut sa deduc io rational? Oricum, ma bucura ca francezii nu se lasara vrajiti de farmecele maestrului Moore...nu de data asta
buli, iti dadui io ieri un hint cu Franta, da' vaz ca ala te lasa indiferenta :-)) Bine ca acu' totu'i clar!
Haaaai Sabina
PS. n-am citit "No Kids", da' am si io o maaaaare parere pentru aia care-si formeaza parerile la a doua mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

sting lumina si va povestesc pe intuneric? da, asa facem

am implinit luna trecuta 2 ani de america si 67 kg. asta e bilantul pentru cei interesati, pe ala detaliat il pastrez pentru mine ;)

mi-am luat concediu de voie vara asta, ca sa imi adun gandurile sau ca sa imi vina mintea la cap, nu stiu care expresie mai potrivita aici.
concluzia dupa vacanta? nu e bine in vacanta, incepi sa gandesti. daca ar fi fost sa aleg locul de meditatie, as fi ales Futuna Island, am io o impresie ca de aia nu mai vine itsme pe aici, a atins nirvana acolo. si nu au nici taxe mari!

dupa 3 saptamani de romania (in care nu am intalnit pe nimeni, sorry, dar a fost prea cald sa merg in excursii) si inca vreo cateva saptamani de du-te vino de pe o coasta pe alta a americii, weekend-ul trecut ar fi trebuit sa fie cireasa de pe tort. culmea e ca a fost!
m-am razbunat pe tot ce a mers rau in ultimul timp, spargand pietroaie intr-ul sit arheologic. da... am gasit si fosile, ce credeati?!

revin, am uitat sa iau copila de la scoala, oops!


continuare:

si, pentru ca veni vorba de fosile, ati auzit de molustele native de pe aici? le zice geoduck (se pronunta gooeyduck) si cica durata lor de viata depaseste 140 de ani. adelutzo, cand te plictisesti de quilt-uit, te invit la vanatoare de scoici din astea. uite www.ecy.wa.gov/programs/tcp/smu/images/ted.jpg" target="_blank">una aici


nush de ce, dar am impresia ca o cunosc pe speed. ca ii recunosc stilul de scris. ai mai scris pe altundeva, speed?
sabina, azi vine bebe gheo printre noi? sa vina sanatos, nastere usoara iti doresc!

'ai ca mai viu io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

ete ca reveni si arboria, se strange lumea prin poiana, hai ca acus incepe chefu Ce e bre cu monstrii aia de-i adusesi cu tine, sunt de mancare?

lilutza pai aruncasi pisica doar la frantzuzi cu premiul ala da' presedintele juriului fu american deci pisica trebuia impartita, aia ziceam. Ca venii vorba, azi fu premiera la Sicko si aci, auzii aceleasi critici peste tot, cica ar fi trebuit sa se limiteze la a prezenta marturiile oamenilor, ca alea sunt intradevar socante da' din pacate continuarea filmului, cu comparatiile intre state si calatoria in cuba cade in caricatural si ca de fapt face un mare deserviciu subiectului, il decredibilizeaza.
Lumea se amuza aci de cum e prezentat sistemul francez, cu SOS medecins care ajunge noapte in cateva nanosecunde, cu salile de la urgente aproape goale, cu familia 'medie' care locuieste langa pantheonul parizian.

Sabina, gata bagajul? ii povestii lu alain despre coreeanul castigator la concursul enescu din 2005 si zisa ca astia din Coreea scriu de sus in jos si de la dreapta la stanga, orchestra noastra i-o fi cantat partitura invers si d'aia vi se paru voua ca suna aiurea

mai viu io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

arboriq bine ai revenit de prin concedii si prin poienitza.
mi-o placut "sa imi adun gandurile sau ca sa imi vina mintea la cap" :-) io trec des prin faza asta. te deranjeaza lumina? sper ca n-ai migrena dupa excercitiul cu gandurile?
ioi, imi amintisi de quilt ... si ala fu en proiect nascut mort :-)

doruletz n-am de ce sa fiu suparici, da' cum ziceam trec prin faze ca cea descrisa mai sus combinata cu o maaaree leenee! amu' ii zic pe nume de cand rayu o pus punctu' pe i, ca io ii ziceam comoditate :-) sunt o lenesa!

despre sunny beach ce sa va zic, anu' asta a fost cel mai popular loc pentru tinerii din Suedia, se pare chiar din tot Nordul. ziarele au numit Bulgaria, Gansterland, au scris de mafioti, politie corupta, violuri (aici au fost mentionate patru daneze minore), droguri (oferite la fiece coltz de strada, in taxiuri), prostitutie (un suedez de 17 ani care refuzase oferta o si incasat-o),batai chiar si un caz unde oamenii de paza de la un club au batut doi suedezi de 20-24 ani, dintre care unul o murit. si toate astea saptamana inainte de a plecat fecioru' si sptamana in care fu acolo.

A murit www.youtube.com/watch?v=2uYrmYXsujI" target="_blank"> Pavarotti. la 71 ani. nu realizasem ca are 70 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

adelutzo, n-am migrene (o fi de bine? ;))
ziceam de becu' din poiana... pe care vi-l sting acu', daca tot e dimineata acolo

lil, lincu de la blog, ala de la "e un soare afaraaaaa..." nu merge, imi zice de un google ceva. pot sa-l am si eu? pe link, adica.

ah, ce-mi place subectu ala de la zz, mai ca l-as pune la "redivivus"



Daca esti Pârâcios

Mergi la inceput