Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Fetelor, buuuun subiect.
Alin va intra in clasa 1 in anul scolar 2009/2010. Am de ales intre scoala 56 Jose Marti si scoala nr 50. Inclin spre scoala 56 dar nu stiu despre ce fite se vorbeste.
Imi puteti recomanda vreo invatatoare care are in prezent cls a IV-a??
Si pe mine ma preocupa intratul la scoala si invatatoarea fiindca imi dau seama ca inainte de scoala conteaza ffff mult *doamna* .

Va pup

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitz78

buna.
dar la nicolae iorga e cineva????
multumesc.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


Gabi sa sti ca nu te-am uitat...mai intrebat in alt topic despre scola,dar in momentul acela nu aveam prea mare lucru sa-ti spun...acum ca a inceput scoala am scris primele impresii aici ...banuiesc ca in cursul anului o sa am destule de de spus


Daca ai ceva sa ma intrebi...sunt pe faza


Iulia mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

Diana, daca afli ceva de o invatatoare buna la 56 sa-mi zici si mie. Eu chiar am deschis un subiect "clasa a 4a anul scolar 2008-2009" unde invitam mamicile care au copii in clasa a 4 a la anumite scoli (79, 97, 49 sau 56) sa-si spuna parerea despre invatatoare, dar pana acum nu s-a inghesuit nimeni. Eu totusi mai sper

numai bine
mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Ce stiti despre scoala nr. 19 "Tudor Arghezi"?
Aveti cumva si copilul la ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca spune:

Buna dimineata!

Grea treaba asta cu alesul scolilor.
Ma alatur si eu voua si va rog, pe cele care stiti cate ceva,sa-mi spuneati pe care dintre scolile 117, 156,198 sa o aleg pt. baietelul meu care va merge anul viitor la scoala.Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Are cineva noutati despre scoala 79,despre invatatoarele care vor lua clasa intai la anu',despre inscriere.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sper sa nu va suparati pe mine dar am schimbat numele subiectului sa fie mai sugestiv.
In plus l-am facut "fierbinte" pentru ca mi se pare super interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

are cineva copilul la 56? noua ne e cel mai aproape. 79 pe unde vine?
care-i faza cu fitzele ca eu nu inteleg, ce inseamna scoala de fitze?
multumesc mult;))



79 este la iesirea din Pasajul Marasesti -Camera de Comert.Scoala de fite =scoala in care intri extrem de greu,cu interventii mari si plic asemenea plus colegi de clasa proveniti din familii "importante",unii ok ,altii crescuti ii spiritul parintilor.Masini super la poarta si fite de parinti(nu toti normal) asemenea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Fata mea cea mare este clasa a 8-a la scoala generala 98 Avram Iancu in Berceni (sector 4). Scoala buna cu rezultate bune si cat de cat disciplina daca mai exista asa ceva in ziua de azi. Momentan e in renovare jumatate din scoala si se invata in 3 schimburi in cealalta jumatate dar asta nu va tine mai mult de un an calendaristic si apoi va arata super.
Sunt destul de multumita, se fac ore cat de cat serios, abateri disciplinare nu am auzit a fi scandaloase, nimic de reprosat.
Am si o invatatoare pe care o recomand cu caldura Grozavu Monica si daca a fost a fetei mele inseamna ca trebuie sa aiba acum cl. a 4-a dar nu stiu daca va mai profesa fiind si ea ca multe altele proaspat absolventa a unei facultati. Ar fi pacat pentru ca e intradevar o invatatoare dedicata care isi da tot interesul si pune suflet dezinteresat (material).
Anul trecut vad ca din 95 de absolventi 36 au avut medie peste 9 adica 38% din calculele mele.

Despre harta aia cu scolile eu constat ca e o porcarie: in zona intersectie Nicolaie Grigorescu cu Brancusi (continuarea Baba-Novac) e scoala 199 si nu 16 iar vis-a-vis de ea putin mai in Nord mai e o scoala a carui numar nu-l cunosc si vroiam sa-l aflu tocmai din harta dar nu e nimic indicat pe harta in zona aia.
Exact langa scoala 199 e gradinita noua 69 unde o am eu pe cea mica pentru care incep sa ma interesez pentru anul 2010 cand intra la scoala.


Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helouuuu,

Iaca si oaia ratacita. Am disparut pentru ca intre timp am marit famelia cu o fetiza .
Noi pana la urma am ales Nicolae Iorga. O sa va spun la sfarsitul clasei I daca suntem multumitzi, pentru ca acum inca ne acomodam cu situatia noua de scoler.

Va urez bafta la ales scoli ! Si daca cineva se poate ocupa de subiect, va rog sa o faca, pentru ca eu chiar nu am timp cu cei 2 cupii.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput